Önceki Sonraki
ŞEHİR HASTANESİ TALEBİNİ BAKANA İLETTİ
EKİLİ ARAZİLER SULAR ALTINDA KALDI
Cesedine 8 Gün Sonra Ulaşıldı
BİLİM PROJE YARIŞMASI YAPILDI
ÇOCUKLAR MEVLİDİ ÇOK SEVDİ

6400 KİŞİYE EVDE BAKILDI

Aile ve Sosyal politikalar müdürlüğü 2018 yılında 4607 vatandaşın evde bakım hizmetinden yararlandığını açıkladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:14:02 eklenmiş

 

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü 2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit Çiçek, 2018 yılında evde bakım hizmetinden 6407 vatandaşın yararlandığını, Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetinden ise 888 vatandaşın yararlandığını belirtti.

“888 VATANDAŞA 8 MİLYON 51 BİN NAKDİ YARDIM YAPILDI”

888 vatandaşa nakdi yardım yapıldığın belirten Çiçek, “2018 yılında yürütülen hizmet modelleri kapsamında, Evde Bakım Hizmetlerinden toplamda 6407 vatandaşımızın yararlandığı, yararlanan vatandaşlarımıza kişi başı 1.305 TL toplamda ise 84.358.275,66 TL ödeme yapıldı.  2018 yılında Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetimizden toplamda 888 vatandaşımız faydalandırılıp bu ailelerimize 8.051.184,21 TL nakdi destek ödenmiştir. Bir diğer hizmet modelimiz olan Koruyucu Aile hizmetinden 6 ailemiz yararlanmakta ve bu ailelerimize sağlanan destek ise 121.890,00 TL olup ayrıca 5 ailemiz de Evlat Edindirme Hizmetimizden faydalanmaktadır. 2018 yılı itibari ile Doğum Yardımı alan aile sayımız 13.801 olup bu ailelerimize ödenen destek ise 6.945.085,20 TL’dir.” İfadelerini aktardı.

“18 BİN HANE ZİYARETİ YAPILDI”

18 bin hane ziyaretinde bulunduklarını aktaran Çiçek, “Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında 2018 yılında 18.067 hane ziyareti yapılıp toplamda 64.310 vatandaşımız ile görüşülmüştür. Vatandaş odaklı yapılan görüşmelerde ailelerin ihtiyaçlarını yerinde tespit edip tespit edilen ihtiyaçlarına uygun hizmet modelleri ile buluşturulmaktadır. Engelli vatandaşlarımıza da ulaşımdan ve kendilerine tanınan indirimlerden yararlanmaları için toplamda 1066 Engelli Kimlik Kartı verilmiştir. “ Aile Eğitim Programı Uygulama ve Yaygınlaştırma Projesi” adı altında “Aile Eğitimi ve İletişim, Hukuk, Medya, Sağlık, İktisat ve Evlilik Öncesi Eğitimi” alanlarında 2018 yılında toplamda 2.805 vatandaşımıza alanında uzman personelimiz tarafından eğitimler düzenlenmiştir. 2018 yıl bazında Şehit ve Gazi Birimimizce Şehit yakınları, Gazi ve Gazi yakınları olmak üzere toplamda 350 aile ziyareti yapılmıştır. Yapılan ziyaretlerde verilen hakları ile ilgili genel bir bilgilendirme yapılmıştır. Mobil Hizmet Ekibimiz tarafından sokakta çalışan/çalıştırılan 153 çocuk tespit edilmiştir. Tespit edilen çocukların ailelerine hane ziyareti yapılmış olup söz konusu çocukların sokaktan kurtarmak için ailelere gerekli rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilip her ailenin sosyo-dinamik yapısına uygun hizmet modeli belirlenip uygulanmıştır.” Açıklamalarında bulundu. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
VOLEYBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Beşiri İlçe Müdürlüğünün düzenlediği voleybol turnuvası final müsabakalarıyla sona erdi.

VETERİNERLER YARALI EŞEĞİ KURTARDI

Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2 gün boyunca yavrusu rahim ağzında sıkışarak doğum yapamayan anne eşeğe gerekli müdahaleyi yaparak hayatta kalmasını sağladı.

FETÖ’NÜN KAYITLARI REFERANS ALINIYOR

Büyük mağduriyetlere yol açan Güvenlik Soruşturmalarında terör örgütü üyeliğinden cezaevinde bulunanların oluşturduğu kayıtların referans alındığını belirten Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Avukat Yusuf Tanrıseven, bu yanlıştan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Sefer Sayısı Artırılmalı

​Uçak seferlerinin düşürülmesine tepki gösteren Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, uçak sefer sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

SAĞLIKTA SEMT POLİKLİNİKLERİ DÖNEMİ

Batman İl Sağlık Müdürlüğü yakın bir zamanda semt poliklinikleri açacak. Yapımı tamamlanmak üzere olan semt poliklinikleri Batman’da bir ilkin de başlangıcı olacak.

SAĞLIK MERKEZİ TEMELLERİ ATILDI

Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile İl Özel İdaresi bütçesinden İlimize yapılan 11 milyon liralık iki sağlık kompleksinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.