Önceki Sonraki
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede
Kaza Ucuz Atlatıldı
Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi
AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

6400 KİŞİYE EVDE BAKILDI

Aile ve Sosyal politikalar müdürlüğü 2018 yılında 4607 vatandaşın evde bakım hizmetinden yararlandığını açıkladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:14:02 eklenmiş

 

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü 2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit Çiçek, 2018 yılında evde bakım hizmetinden 6407 vatandaşın yararlandığını, Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetinden ise 888 vatandaşın yararlandığını belirtti.

“888 VATANDAŞA 8 MİLYON 51 BİN NAKDİ YARDIM YAPILDI”

888 vatandaşa nakdi yardım yapıldığın belirten Çiçek, “2018 yılında yürütülen hizmet modelleri kapsamında, Evde Bakım Hizmetlerinden toplamda 6407 vatandaşımızın yararlandığı, yararlanan vatandaşlarımıza kişi başı 1.305 TL toplamda ise 84.358.275,66 TL ödeme yapıldı.  2018 yılında Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetimizden toplamda 888 vatandaşımız faydalandırılıp bu ailelerimize 8.051.184,21 TL nakdi destek ödenmiştir. Bir diğer hizmet modelimiz olan Koruyucu Aile hizmetinden 6 ailemiz yararlanmakta ve bu ailelerimize sağlanan destek ise 121.890,00 TL olup ayrıca 5 ailemiz de Evlat Edindirme Hizmetimizden faydalanmaktadır. 2018 yılı itibari ile Doğum Yardımı alan aile sayımız 13.801 olup bu ailelerimize ödenen destek ise 6.945.085,20 TL’dir.” İfadelerini aktardı.

“18 BİN HANE ZİYARETİ YAPILDI”

18 bin hane ziyaretinde bulunduklarını aktaran Çiçek, “Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında 2018 yılında 18.067 hane ziyareti yapılıp toplamda 64.310 vatandaşımız ile görüşülmüştür. Vatandaş odaklı yapılan görüşmelerde ailelerin ihtiyaçlarını yerinde tespit edip tespit edilen ihtiyaçlarına uygun hizmet modelleri ile buluşturulmaktadır. Engelli vatandaşlarımıza da ulaşımdan ve kendilerine tanınan indirimlerden yararlanmaları için toplamda 1066 Engelli Kimlik Kartı verilmiştir. “ Aile Eğitim Programı Uygulama ve Yaygınlaştırma Projesi” adı altında “Aile Eğitimi ve İletişim, Hukuk, Medya, Sağlık, İktisat ve Evlilik Öncesi Eğitimi” alanlarında 2018 yılında toplamda 2.805 vatandaşımıza alanında uzman personelimiz tarafından eğitimler düzenlenmiştir. 2018 yıl bazında Şehit ve Gazi Birimimizce Şehit yakınları, Gazi ve Gazi yakınları olmak üzere toplamda 350 aile ziyareti yapılmıştır. Yapılan ziyaretlerde verilen hakları ile ilgili genel bir bilgilendirme yapılmıştır. Mobil Hizmet Ekibimiz tarafından sokakta çalışan/çalıştırılan 153 çocuk tespit edilmiştir. Tespit edilen çocukların ailelerine hane ziyareti yapılmış olup söz konusu çocukların sokaktan kurtarmak için ailelere gerekli rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilip her ailenin sosyo-dinamik yapısına uygun hizmet modeli belirlenip uygulanmıştır.” Açıklamalarında bulundu. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kaçak Ekibiyle Köylüler Arasında Arbede

Beşiri’ye bağlı Yeniyol köyünde kaçak elektrik ekibiyle vatandaşlar arasında yaşanan gerginlikte 2 görevli darp edildi, 7 vatandaş gözaltına alındı.

Kaza Ucuz Atlatıldı

U dönüşü yapan kamyonet minibüsle çarpıştı. Kazada can kaybı olmazken her iki araç kullanılmaz hale geldi.

Öğretmenler Günü Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Beşiri İlçemizde etkinlik düzenlendi.

AK Parti Beşiri İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Parti binasında gerçekleşen toplantıya AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ve partililer katıldı.

AŞCI ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Kaymakam Sinan Aşcı, öğretmenlerin bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri ve örnek insanları olduğunu söyledi.

TÜGVA YÖNETİMİ VALİ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Başkanı Mehmet ONUTÇU, il yönetimi ve ilçe temsilcileri ile Batman Valisi Hulusi ŞAHİN’i makamında ziyaret etti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.