Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

6400 KİŞİYE EVDE BAKILDI

Aile ve Sosyal politikalar müdürlüğü 2018 yılında 4607 vatandaşın evde bakım hizmetinden yararlandığını açıkladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:14:02 eklenmiş

 

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü 2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ümit Çiçek, 2018 yılında evde bakım hizmetinden 6407 vatandaşın yararlandığını, Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetinden ise 888 vatandaşın yararlandığını belirtti.

“888 VATANDAŞA 8 MİLYON 51 BİN NAKDİ YARDIM YAPILDI”

888 vatandaşa nakdi yardım yapıldığın belirten Çiçek, “2018 yılında yürütülen hizmet modelleri kapsamında, Evde Bakım Hizmetlerinden toplamda 6407 vatandaşımızın yararlandığı, yararlanan vatandaşlarımıza kişi başı 1.305 TL toplamda ise 84.358.275,66 TL ödeme yapıldı.  2018 yılında Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetimizden toplamda 888 vatandaşımız faydalandırılıp bu ailelerimize 8.051.184,21 TL nakdi destek ödenmiştir. Bir diğer hizmet modelimiz olan Koruyucu Aile hizmetinden 6 ailemiz yararlanmakta ve bu ailelerimize sağlanan destek ise 121.890,00 TL olup ayrıca 5 ailemiz de Evlat Edindirme Hizmetimizden faydalanmaktadır. 2018 yılı itibari ile Doğum Yardımı alan aile sayımız 13.801 olup bu ailelerimize ödenen destek ise 6.945.085,20 TL’dir.” İfadelerini aktardı.

“18 BİN HANE ZİYARETİ YAPILDI”

18 bin hane ziyaretinde bulunduklarını aktaran Çiçek, “Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında 2018 yılında 18.067 hane ziyareti yapılıp toplamda 64.310 vatandaşımız ile görüşülmüştür. Vatandaş odaklı yapılan görüşmelerde ailelerin ihtiyaçlarını yerinde tespit edip tespit edilen ihtiyaçlarına uygun hizmet modelleri ile buluşturulmaktadır. Engelli vatandaşlarımıza da ulaşımdan ve kendilerine tanınan indirimlerden yararlanmaları için toplamda 1066 Engelli Kimlik Kartı verilmiştir. “ Aile Eğitim Programı Uygulama ve Yaygınlaştırma Projesi” adı altında “Aile Eğitimi ve İletişim, Hukuk, Medya, Sağlık, İktisat ve Evlilik Öncesi Eğitimi” alanlarında 2018 yılında toplamda 2.805 vatandaşımıza alanında uzman personelimiz tarafından eğitimler düzenlenmiştir. 2018 yıl bazında Şehit ve Gazi Birimimizce Şehit yakınları, Gazi ve Gazi yakınları olmak üzere toplamda 350 aile ziyareti yapılmıştır. Yapılan ziyaretlerde verilen hakları ile ilgili genel bir bilgilendirme yapılmıştır. Mobil Hizmet Ekibimiz tarafından sokakta çalışan/çalıştırılan 153 çocuk tespit edilmiştir. Tespit edilen çocukların ailelerine hane ziyareti yapılmış olup söz konusu çocukların sokaktan kurtarmak için ailelere gerekli rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilip her ailenin sosyo-dinamik yapısına uygun hizmet modeli belirlenip uygulanmıştır.” Açıklamalarında bulundu. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.