Önceki Sonraki
ŞEHİR HASTANESİ TALEBİNİ BAKANA İLETTİ
EKİLİ ARAZİLER SULAR ALTINDA KALDI
Cesedine 8 Gün Sonra Ulaşıldı
BİLİM PROJE YARIŞMASI YAPILDI
ÇOCUKLAR MEVLİDİ ÇOK SEVDİ

Erdemli Bir Toplum İçin Çalışmalıyız

​HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, erdemli bir toplumun inşası, toplumda iyilik ve güzelliğin yaygınlaşması için sorumluluk bilincine sahip Müslümanların çalışmalarına ivme kazandırmaları gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:14:02 eklenmiş

 

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanlığı tarafından “Dava Şuuru ve Sorumluluk Bilinci” temasıyla düzenlenen programda konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, erdemli bir toplumun inşası için çalışmalara ivme kazandırılması gerektiğini söyledi.

Parti binası toplantı salonunda düzenlenen programa parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Program, Rıdvan Üzümcü tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Programa konuşmacı olarak katılan Durmaz, toplum arasında iyilik ve güzelliklerin yaygınlaşmasını sağlamanın öncelikli hedefleri arasında olduğuna dikkat çekti.

“ALLAH’A KUL OLMAK İNSANOĞLU İÇİN EN BÜYÜK ŞEREFTİR”

Cenabı-ı Allah’ın insanı kulluk vazifesini yerine getirmesi için yarattığını vurgulayan Durmaz, “İnsanın görevi Allah’a kulluk etmektir. Allah’a kul olmak insanoğlu için en büyük şereftir. Kulluk vazifesini, Allah’ın istediği şekilde yerine getiren insanoğluna mükâfat olarak cennet vardır. Ancak aksi bir hayat sürdürene ise ceza vardır. İnsan yaptıklarından hesaba çekilecektir. Bu, ilahi bir kanundur. Kulluk vazifesini yerine getirmek maksadıyla imtihana tabi tutulan insanoğlunun hedefi, Allah’ın emirlerini yerine getirip rıza-i ilahiye ulaşmak olmalıdır. İman ehli müminlerin temel hedefi de budur.” dedi.

“İSLAM’A HİZMET ETMEK, BİZLER İÇİN EN DEĞERLİ İŞTİR”

İmtihan yurdu olan dünya hayatında insanın karşılaşacağı engellerin ve duçar kalacağı bela ve musibetlerin olacağını belirten Durmaz, “İman ehli bir Müslümana düşen, bu durumlar karşısında sabretmek ve ortaya çıkan durumları İslam’ın ve Müslümanların lehine çevirmek için uğraş vermek olmalıdır. Bunu da en fazla, dava şuuru ve sorumluluk bilincine sahip Müslümanlar yapmalıdır. Dolayısıyla bu hususlar için çalışmak hepimizin boynuna borçtur. Rabbimizin rızasına ulaşmak adına aziz İslam’a hizmet edip neslin ıslahı için sürekli bir hareket içerisinde olmak, bizler için en değerli ve en kıymetli iştir.” ifadelerini kullandı.

“DAVAMIZIN SESİNİ TOPLUMA ULAŞTIRMAK HEDEFLERİMİZ ARASINDADIR”

Davalarının, beşeri düşünce ve ideolojilerle kıyas edilemeyecek kadar büyük olduğunu aktaran Durmaz, “Kutlu davamızın sesini ve mesajını topluma ulaştırmak ve toplum arasında iyilik ve güzelliklerin yaygınlaşmasını sağlamak, öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Bunun olabilmesi için de bugün çeşitli vasıtalara ihtiyaç duyulmaktadır. Toplumu değerlerinden uzaklaştırıp yozlaştıranlar en fazla hangi vasıtayı kullanıyorlarsa, Müslümanlar olarak bizlerin de o vasıtaları kullanması ve o alanda güçlenmesi gerekmektedir. Bunları yaptığımız takdirde, İslam düşmanları amaçlarına ulaşamayacaktır.” diye konuştu.

“ERDEMLİ BİR TOPLUMUN İNŞASI İÇİN ÇALIŞMALARA İVME KAZANDIRILMALI”

Manevi değerlere bağlı ahlaklı bir toplumun inşası için çalışmalara hız verilmesi gerektiğini vurgulayan Durmaz konuşmasını şöyle sonlandırdı: “İslam, toplumsal zarara neden olacak olumsuzlukları önlemek için ‘emri bil maruf nehyi anil münker’ ilkesini getirmiştir. İyiliği emredip kötülükten sakındırmayı ifade eden bu ilke, toplumda hayırlı ve güzel işlerin yaygınlaştırılması, kötülüklerin önüne geçilmesi ve böylece erdemli bir toplumun oluşturulmasını ifade etmektedir. Bunu inşa etmek hepimizin sorumluluğu altındadır. O halde değerlerinden haberdar erdemli bir toplumun inşası için sorumluluk bilincine sahip davetçi Müslümanlar olarak yaptıklarımızı gözden geçirip çalışmalarımıza ivme kazandırmalıyız.”

Yapılan konuşma sonrasında program, katılımcıların sorularına verilen cevapların ardından son buldu. İBRAHİM ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
VOLEYBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Beşiri İlçe Müdürlüğünün düzenlediği voleybol turnuvası final müsabakalarıyla sona erdi.

VETERİNERLER YARALI EŞEĞİ KURTARDI

Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2 gün boyunca yavrusu rahim ağzında sıkışarak doğum yapamayan anne eşeğe gerekli müdahaleyi yaparak hayatta kalmasını sağladı.

FETÖ’NÜN KAYITLARI REFERANS ALINIYOR

Büyük mağduriyetlere yol açan Güvenlik Soruşturmalarında terör örgütü üyeliğinden cezaevinde bulunanların oluşturduğu kayıtların referans alındığını belirten Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Avukat Yusuf Tanrıseven, bu yanlıştan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Sefer Sayısı Artırılmalı

​Uçak seferlerinin düşürülmesine tepki gösteren Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, uçak sefer sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

SAĞLIKTA SEMT POLİKLİNİKLERİ DÖNEMİ

Batman İl Sağlık Müdürlüğü yakın bir zamanda semt poliklinikleri açacak. Yapımı tamamlanmak üzere olan semt poliklinikleri Batman’da bir ilkin de başlangıcı olacak.

SAĞLIK MERKEZİ TEMELLERİ ATILDI

Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile İl Özel İdaresi bütçesinden İlimize yapılan 11 milyon liralık iki sağlık kompleksinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.