Önceki Sonraki
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı
Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı
BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı
Cezaevi’nin Tabelası Asıldı
UMUT KERVANI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI

Erdemli Bir Toplum İçin Çalışmalıyız

​HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, erdemli bir toplumun inşası, toplumda iyilik ve güzelliğin yaygınlaşması için sorumluluk bilincine sahip Müslümanların çalışmalarına ivme kazandırmaları gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:14:02 eklenmiş

 

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanlığı tarafından “Dava Şuuru ve Sorumluluk Bilinci” temasıyla düzenlenen programda konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, erdemli bir toplumun inşası için çalışmalara ivme kazandırılması gerektiğini söyledi.

Parti binası toplantı salonunda düzenlenen programa parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Program, Rıdvan Üzümcü tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Programa konuşmacı olarak katılan Durmaz, toplum arasında iyilik ve güzelliklerin yaygınlaşmasını sağlamanın öncelikli hedefleri arasında olduğuna dikkat çekti.

“ALLAH’A KUL OLMAK İNSANOĞLU İÇİN EN BÜYÜK ŞEREFTİR”

Cenabı-ı Allah’ın insanı kulluk vazifesini yerine getirmesi için yarattığını vurgulayan Durmaz, “İnsanın görevi Allah’a kulluk etmektir. Allah’a kul olmak insanoğlu için en büyük şereftir. Kulluk vazifesini, Allah’ın istediği şekilde yerine getiren insanoğluna mükâfat olarak cennet vardır. Ancak aksi bir hayat sürdürene ise ceza vardır. İnsan yaptıklarından hesaba çekilecektir. Bu, ilahi bir kanundur. Kulluk vazifesini yerine getirmek maksadıyla imtihana tabi tutulan insanoğlunun hedefi, Allah’ın emirlerini yerine getirip rıza-i ilahiye ulaşmak olmalıdır. İman ehli müminlerin temel hedefi de budur.” dedi.

“İSLAM’A HİZMET ETMEK, BİZLER İÇİN EN DEĞERLİ İŞTİR”

İmtihan yurdu olan dünya hayatında insanın karşılaşacağı engellerin ve duçar kalacağı bela ve musibetlerin olacağını belirten Durmaz, “İman ehli bir Müslümana düşen, bu durumlar karşısında sabretmek ve ortaya çıkan durumları İslam’ın ve Müslümanların lehine çevirmek için uğraş vermek olmalıdır. Bunu da en fazla, dava şuuru ve sorumluluk bilincine sahip Müslümanlar yapmalıdır. Dolayısıyla bu hususlar için çalışmak hepimizin boynuna borçtur. Rabbimizin rızasına ulaşmak adına aziz İslam’a hizmet edip neslin ıslahı için sürekli bir hareket içerisinde olmak, bizler için en değerli ve en kıymetli iştir.” ifadelerini kullandı.

“DAVAMIZIN SESİNİ TOPLUMA ULAŞTIRMAK HEDEFLERİMİZ ARASINDADIR”

Davalarının, beşeri düşünce ve ideolojilerle kıyas edilemeyecek kadar büyük olduğunu aktaran Durmaz, “Kutlu davamızın sesini ve mesajını topluma ulaştırmak ve toplum arasında iyilik ve güzelliklerin yaygınlaşmasını sağlamak, öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Bunun olabilmesi için de bugün çeşitli vasıtalara ihtiyaç duyulmaktadır. Toplumu değerlerinden uzaklaştırıp yozlaştıranlar en fazla hangi vasıtayı kullanıyorlarsa, Müslümanlar olarak bizlerin de o vasıtaları kullanması ve o alanda güçlenmesi gerekmektedir. Bunları yaptığımız takdirde, İslam düşmanları amaçlarına ulaşamayacaktır.” diye konuştu.

“ERDEMLİ BİR TOPLUMUN İNŞASI İÇİN ÇALIŞMALARA İVME KAZANDIRILMALI”

Manevi değerlere bağlı ahlaklı bir toplumun inşası için çalışmalara hız verilmesi gerektiğini vurgulayan Durmaz konuşmasını şöyle sonlandırdı: “İslam, toplumsal zarara neden olacak olumsuzlukları önlemek için ‘emri bil maruf nehyi anil münker’ ilkesini getirmiştir. İyiliği emredip kötülükten sakındırmayı ifade eden bu ilke, toplumda hayırlı ve güzel işlerin yaygınlaştırılması, kötülüklerin önüne geçilmesi ve böylece erdemli bir toplumun oluşturulmasını ifade etmektedir. Bunu inşa etmek hepimizin sorumluluğu altındadır. O halde değerlerinden haberdar erdemli bir toplumun inşası için sorumluluk bilincine sahip davetçi Müslümanlar olarak yaptıklarımızı gözden geçirip çalışmalarımıza ivme kazandırmalıyız.”

Yapılan konuşma sonrasında program, katılımcıların sorularına verilen cevapların ardından son buldu. İBRAHİM ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.