Önceki Sonraki
Sağlık Sen’den İlçemize Ziyaret
İŞÇİLER HAKLARINI ARIYORLAR
İKİ YILANI ETKİSİZ HALE GETİRDİ
Aynı Anda İki Ayrı Kaza
SUSA ŞEHİTLERİ YADEDİLDİ

Erdemli Bir Toplum İçin Çalışmalıyız

​HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, erdemli bir toplumun inşası, toplumda iyilik ve güzelliğin yaygınlaşması için sorumluluk bilincine sahip Müslümanların çalışmalarına ivme kazandırmaları gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:14:02 eklenmiş

 

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanlığı tarafından “Dava Şuuru ve Sorumluluk Bilinci” temasıyla düzenlenen programda konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, erdemli bir toplumun inşası için çalışmalara ivme kazandırılması gerektiğini söyledi.

Parti binası toplantı salonunda düzenlenen programa parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Program, Rıdvan Üzümcü tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Programa konuşmacı olarak katılan Durmaz, toplum arasında iyilik ve güzelliklerin yaygınlaşmasını sağlamanın öncelikli hedefleri arasında olduğuna dikkat çekti.

“ALLAH’A KUL OLMAK İNSANOĞLU İÇİN EN BÜYÜK ŞEREFTİR”

Cenabı-ı Allah’ın insanı kulluk vazifesini yerine getirmesi için yarattığını vurgulayan Durmaz, “İnsanın görevi Allah’a kulluk etmektir. Allah’a kul olmak insanoğlu için en büyük şereftir. Kulluk vazifesini, Allah’ın istediği şekilde yerine getiren insanoğluna mükâfat olarak cennet vardır. Ancak aksi bir hayat sürdürene ise ceza vardır. İnsan yaptıklarından hesaba çekilecektir. Bu, ilahi bir kanundur. Kulluk vazifesini yerine getirmek maksadıyla imtihana tabi tutulan insanoğlunun hedefi, Allah’ın emirlerini yerine getirip rıza-i ilahiye ulaşmak olmalıdır. İman ehli müminlerin temel hedefi de budur.” dedi.

“İSLAM’A HİZMET ETMEK, BİZLER İÇİN EN DEĞERLİ İŞTİR”

İmtihan yurdu olan dünya hayatında insanın karşılaşacağı engellerin ve duçar kalacağı bela ve musibetlerin olacağını belirten Durmaz, “İman ehli bir Müslümana düşen, bu durumlar karşısında sabretmek ve ortaya çıkan durumları İslam’ın ve Müslümanların lehine çevirmek için uğraş vermek olmalıdır. Bunu da en fazla, dava şuuru ve sorumluluk bilincine sahip Müslümanlar yapmalıdır. Dolayısıyla bu hususlar için çalışmak hepimizin boynuna borçtur. Rabbimizin rızasına ulaşmak adına aziz İslam’a hizmet edip neslin ıslahı için sürekli bir hareket içerisinde olmak, bizler için en değerli ve en kıymetli iştir.” ifadelerini kullandı.

“DAVAMIZIN SESİNİ TOPLUMA ULAŞTIRMAK HEDEFLERİMİZ ARASINDADIR”

Davalarının, beşeri düşünce ve ideolojilerle kıyas edilemeyecek kadar büyük olduğunu aktaran Durmaz, “Kutlu davamızın sesini ve mesajını topluma ulaştırmak ve toplum arasında iyilik ve güzelliklerin yaygınlaşmasını sağlamak, öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Bunun olabilmesi için de bugün çeşitli vasıtalara ihtiyaç duyulmaktadır. Toplumu değerlerinden uzaklaştırıp yozlaştıranlar en fazla hangi vasıtayı kullanıyorlarsa, Müslümanlar olarak bizlerin de o vasıtaları kullanması ve o alanda güçlenmesi gerekmektedir. Bunları yaptığımız takdirde, İslam düşmanları amaçlarına ulaşamayacaktır.” diye konuştu.

“ERDEMLİ BİR TOPLUMUN İNŞASI İÇİN ÇALIŞMALARA İVME KAZANDIRILMALI”

Manevi değerlere bağlı ahlaklı bir toplumun inşası için çalışmalara hız verilmesi gerektiğini vurgulayan Durmaz konuşmasını şöyle sonlandırdı: “İslam, toplumsal zarara neden olacak olumsuzlukları önlemek için ‘emri bil maruf nehyi anil münker’ ilkesini getirmiştir. İyiliği emredip kötülükten sakındırmayı ifade eden bu ilke, toplumda hayırlı ve güzel işlerin yaygınlaştırılması, kötülüklerin önüne geçilmesi ve böylece erdemli bir toplumun oluşturulmasını ifade etmektedir. Bunu inşa etmek hepimizin sorumluluğu altındadır. O halde değerlerinden haberdar erdemli bir toplumun inşası için sorumluluk bilincine sahip davetçi Müslümanlar olarak yaptıklarımızı gözden geçirip çalışmalarımıza ivme kazandırmalıyız.”

Yapılan konuşma sonrasında program, katılımcıların sorularına verilen cevapların ardından son buldu. İBRAHİM ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YÜZME KURSUNA ÇOCUKLAR İLGİ GÖSTERDİ

Batman Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yaz spor okulları yüzme kursunda farklı yaş kategorileri ve engellilere yönelik yüzme eğitimi verilmeye başlandı.

Vali Ve Eşi Aile Destek Merkezinde

Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin Aile Destek Merkezini ziyaret ettiler.

VALİ ÜRETİM TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Hulusi Şahin, İlimizde üretim yapan beyaz grup mobilya tesisini ve Oto Lastik Kaplama Atölyesi’ni ziyaret etti.

Üçüz Bebek Sevinci Yaşadılar

Songül ve Şahin Sakar çiftçi, üçüz bebek sahibi olmanın sevincini yaşadılar.

Sağlık Sen’den İlçemize Ziyaret

Sağlık Sen Batman Şube Yönetimi İlçemiz Toplum Sağlık Merkezi Ve İlçe Devlet Hastanesini Ziyaret Etti.

Mursi İnandığı Davaya Ömrünü Aradı

Ak Parti Batman İl başkanlığı kitlesel basın açıklamasıyla Şehid Mursi’yi andı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.