Önceki Sonraki
“GÜNEŞ PANELİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
ÖĞRENCİLERE GİYSİ YARDIMI
Namazlarını Yol Kenarında Kıldılar
MÜDÜRLER SORUNLARINI KONUŞTU
Ersoy: Kıran operasyonları devam edecek

HÜDA PAR Gençliğinden Bir Namaz Etkinliği Daha

Takdir toplayan sabah namazı buluşmalarını sürdüren HÜDA PAR Batman Gençlik Kollarının bu defaki sabah namazı buluşması 19 Mayıs mahallesinde bulunan Hazreti Ömer Camisinde gerçekleşti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:21:19 eklenmiş

 

 “Sabah Namazıyla Diriliş Ve Dünya Mazlumlarına Dua” temasıyla düzenlenen etkinliğe HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı Mücahit ŞİMŞEK, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şerif DURMAZ ve cami cemaati katıldı

Etkinlik hakkında konuşan Mücahit ŞİMŞEK, “HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları olarak son dönemde sabah namazıyla diriliş ve Dünya Mazlumlarına Dua Temasıyla genç kardeşlerimizi sadece gün içinde değil sabah namazlarında da camilere çekmek ve bunun sadece etkinliklerle değil de süreklilik oluşturması adına son dönemde düzenli olarak yapmaya çalıştığımız etkinlik kapsamında bu hafta 19 Mayıs mahallesinde bulunan Hz. Ömer camisinde bir araya geldik. Namazdan sonra sabah namazı ile ilgili olarak cami imamı Mehmet Öncel hocamız bize sabah namazının önemi hakkında değerli bilgiler verdi. Son olarak da etkinliğimize katılım sağlayanlara çorba ikramında bulunduk.” Diye belirtti.

CAMİLER HAYATLARIMIZIN MERKEZİNDE OLMALI

 Camilerin canlandırılması gerektiğini söyleyen Şimşek, “Fakat görüyoruz ki maalesef camiler yaşlı insanlarımızın kullandığı ibadethaneler haline gelmiş durumda. Oysaki biz Müslümanlar, özellikle de her şeyi yapabilecek yaşta ve güçte olan gençler olarak peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v yolundan giden ve onun yaptığı gibi camileri hayatlarının merkezi haline getiren bir neslin yetişmesi için örnek olmak zorundayız. bu anlamda inşallah gençlerimizi camilerle daha çok buluşturmak adına bu etkinliklerimize de devam edeceğiz. Bu vesile ile düzenlemiş olduğumuz etkinliğe katılan herkese, özellikle de genç kardeşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. İfadelerini kullandı. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YEŞİL ZEYTİNE RAĞBET

Vatandaşların doğal, organik yeşil zeytine rağbeti gün geçtikçe artıyor. Siyah zeytinin pahalı olması bu rağbetin diğer bir nedeni…

PKK'YE AİT 4 SIĞINAK İMHA EDİLDİ

Hasankeyf kırsalında devam eden operasyonda PKK'ye ait olduğu belirtilen 4 sığınağın imha edildiği bildirildi.

“GÜNEŞ PANELİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Belediye Başkanı Sait Karabulut Beşiri ilçemize yaptığı çalışmalar hakkında gazetemize açıklamalarda bulunarak, bir milyon dolarlık güneş paneli projesini hayata geçirmeyi düşündüklerini söyledi.

VALİ KÖY KARAKOLLARINDAYDI

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Gercüş ilçesine giden Vali Hulusi ŞAHİN, Yemişli köyündeki Jandarma Karakolu ile Becirman Jandarma Karakolunu ziyaret etti.

Peygamberimiz Ve Aile Konferansı İlgi Gördü

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında Batman İl Müftülüğü tarafından "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans düzenlendi.

ÖĞRENCİLERE GİYSİ YARDIMI

İstanbul’da ikamet eden 3 arkadaş, Beşiri ilçemizde 77 öğrenciye giyim yardımında bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.