Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

HÜDA PAR Gençliğinden Bir Namaz Etkinliği Daha

Takdir toplayan sabah namazı buluşmalarını sürdüren HÜDA PAR Batman Gençlik Kollarının bu defaki sabah namazı buluşması 19 Mayıs mahallesinde bulunan Hazreti Ömer Camisinde gerçekleşti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:21:19 eklenmiş

 

 “Sabah Namazıyla Diriliş Ve Dünya Mazlumlarına Dua” temasıyla düzenlenen etkinliğe HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı Mücahit ŞİMŞEK, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şerif DURMAZ ve cami cemaati katıldı

Etkinlik hakkında konuşan Mücahit ŞİMŞEK, “HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları olarak son dönemde sabah namazıyla diriliş ve Dünya Mazlumlarına Dua Temasıyla genç kardeşlerimizi sadece gün içinde değil sabah namazlarında da camilere çekmek ve bunun sadece etkinliklerle değil de süreklilik oluşturması adına son dönemde düzenli olarak yapmaya çalıştığımız etkinlik kapsamında bu hafta 19 Mayıs mahallesinde bulunan Hz. Ömer camisinde bir araya geldik. Namazdan sonra sabah namazı ile ilgili olarak cami imamı Mehmet Öncel hocamız bize sabah namazının önemi hakkında değerli bilgiler verdi. Son olarak da etkinliğimize katılım sağlayanlara çorba ikramında bulunduk.” Diye belirtti.

CAMİLER HAYATLARIMIZIN MERKEZİNDE OLMALI

 Camilerin canlandırılması gerektiğini söyleyen Şimşek, “Fakat görüyoruz ki maalesef camiler yaşlı insanlarımızın kullandığı ibadethaneler haline gelmiş durumda. Oysaki biz Müslümanlar, özellikle de her şeyi yapabilecek yaşta ve güçte olan gençler olarak peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v yolundan giden ve onun yaptığı gibi camileri hayatlarının merkezi haline getiren bir neslin yetişmesi için örnek olmak zorundayız. bu anlamda inşallah gençlerimizi camilerle daha çok buluşturmak adına bu etkinliklerimize de devam edeceğiz. Bu vesile ile düzenlemiş olduğumuz etkinliğe katılan herkese, özellikle de genç kardeşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. İfadelerini kullandı. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.