Önceki Sonraki
ŞEHİR HASTANESİ TALEBİNİ BAKANA İLETTİ
EKİLİ ARAZİLER SULAR ALTINDA KALDI
Cesedine 8 Gün Sonra Ulaşıldı
BİLİM PROJE YARIŞMASI YAPILDI
ÇOCUKLAR MEVLİDİ ÇOK SEVDİ

HÜDA PAR Gençliğinden Bir Namaz Etkinliği Daha

Takdir toplayan sabah namazı buluşmalarını sürdüren HÜDA PAR Batman Gençlik Kollarının bu defaki sabah namazı buluşması 19 Mayıs mahallesinde bulunan Hazreti Ömer Camisinde gerçekleşti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:21:19 eklenmiş

 

 “Sabah Namazıyla Diriliş Ve Dünya Mazlumlarına Dua” temasıyla düzenlenen etkinliğe HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı Mücahit ŞİMŞEK, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şerif DURMAZ ve cami cemaati katıldı

Etkinlik hakkında konuşan Mücahit ŞİMŞEK, “HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları olarak son dönemde sabah namazıyla diriliş ve Dünya Mazlumlarına Dua Temasıyla genç kardeşlerimizi sadece gün içinde değil sabah namazlarında da camilere çekmek ve bunun sadece etkinliklerle değil de süreklilik oluşturması adına son dönemde düzenli olarak yapmaya çalıştığımız etkinlik kapsamında bu hafta 19 Mayıs mahallesinde bulunan Hz. Ömer camisinde bir araya geldik. Namazdan sonra sabah namazı ile ilgili olarak cami imamı Mehmet Öncel hocamız bize sabah namazının önemi hakkında değerli bilgiler verdi. Son olarak da etkinliğimize katılım sağlayanlara çorba ikramında bulunduk.” Diye belirtti.

CAMİLER HAYATLARIMIZIN MERKEZİNDE OLMALI

 Camilerin canlandırılması gerektiğini söyleyen Şimşek, “Fakat görüyoruz ki maalesef camiler yaşlı insanlarımızın kullandığı ibadethaneler haline gelmiş durumda. Oysaki biz Müslümanlar, özellikle de her şeyi yapabilecek yaşta ve güçte olan gençler olarak peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v yolundan giden ve onun yaptığı gibi camileri hayatlarının merkezi haline getiren bir neslin yetişmesi için örnek olmak zorundayız. bu anlamda inşallah gençlerimizi camilerle daha çok buluşturmak adına bu etkinliklerimize de devam edeceğiz. Bu vesile ile düzenlemiş olduğumuz etkinliğe katılan herkese, özellikle de genç kardeşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. İfadelerini kullandı. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
VOLEYBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Beşiri İlçe Müdürlüğünün düzenlediği voleybol turnuvası final müsabakalarıyla sona erdi.

VETERİNERLER YARALI EŞEĞİ KURTARDI

Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2 gün boyunca yavrusu rahim ağzında sıkışarak doğum yapamayan anne eşeğe gerekli müdahaleyi yaparak hayatta kalmasını sağladı.

FETÖ’NÜN KAYITLARI REFERANS ALINIYOR

Büyük mağduriyetlere yol açan Güvenlik Soruşturmalarında terör örgütü üyeliğinden cezaevinde bulunanların oluşturduğu kayıtların referans alındığını belirten Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Avukat Yusuf Tanrıseven, bu yanlıştan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Sefer Sayısı Artırılmalı

​Uçak seferlerinin düşürülmesine tepki gösteren Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, uçak sefer sayısının artırılması gerektiğini söyledi.

SAĞLIKTA SEMT POLİKLİNİKLERİ DÖNEMİ

Batman İl Sağlık Müdürlüğü yakın bir zamanda semt poliklinikleri açacak. Yapımı tamamlanmak üzere olan semt poliklinikleri Batman’da bir ilkin de başlangıcı olacak.

SAĞLIK MERKEZİ TEMELLERİ ATILDI

Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile İl Özel İdaresi bütçesinden İlimize yapılan 11 milyon liralık iki sağlık kompleksinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.