Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

İl Özel İdaresi Hizmetlerini Anlattı

​Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, 2018 yılında yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-02-10 12:26:11 eklenmiş

 

Batman merkez, ilçe, belde ve köylerinde 2018 yılında yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, geçtiğimiz yılda yol ve ulaşım sektöründe 17 milyon 90 bin lira harcama yaptıklarını söyledi.

İçme suyu ve atık tesis sektöründe yaptıkları çalışmalardan da bahseden Özer, “İlimize tahsis edilen 26 milyon 960 bin TL ödeneğin 4 milyon 14 bin TL’si köy içme suyu sektörüne, 4 milyon 820 bin TL ise atık su işlerine tahsis edilmiştir.” dedi.

Özer, “BSK asfalt, 53,50 kilometre olarak programa alınmış olup, 14,40 kilometre tamamlanmıştır. Hibe bitüm verilmediği için diğer asfalt işleri durdurulmuştur. Beton yol, 92,30 kilometre ile programa alınmış olup, 45,90 kilometre tamamlanmıştır. Parke 112,050 metrekare olarak programa alınmış olup, 90.050 metrekare tamamlanmıştır. Sanat yapısı, 36 adet olarak programa alınmış olup, 25 adet tamamlanmıştır. Tesviye yol, 21,7 kilometre olarak programa alınmış olup, 11 kilometre tamamlanmıştır.” dedi.

İçme suyu sektöründeki çalışmalarla ilgili konuşan Özer, “İçme suyu tesisi, 1 adet içme suyu tesisi (Sason Karşıyaka Mahallesi) ihale aşamasındadır. Tesis bakım onarım, 4 adet bitmiş, 1 adet devam ediyor. Sondaj, 10 adet bitmiş, 9 adet devam ediyor. Kanalizasyon şebekesi, 8 adet bitmiş, 2 adet devam ediyor. İlimize tahsis edilen 26 milyon 960 bin TL ödeneğin 4 milyon 14 bin TL’si köy içme suyu sektörüne, 17 milyon 436 bin TL’si yol ve ulaşım sektörüne ayrılmıştır. 4 milyon 820 bin TL ise atık su işlerine tahsis edilmiştir.” diye konuştu.

Açıklamanın devamında Özer şunları söyledi: “İçme suyu sektöründe 5 adet yeni tesis programa alınmış olup, 2 adet tamamlanmış, 3 adet devam etmektedir. 5 adet tesis geliştirme programa alınmış olup tümü tamamlanmıştır. 15 adet kanalizasyon programa alınmış olup, 12’si tamamlanmıştır. 13 adet içme suyu sondajı programa alınmış olup 9’u tamamlanmıştır. 15 adet su deposu programa alınmış olup yapımı devam etmektedir. Yol ve ulaşım sektöründe BSK asfalt, 65,10 kilometre programa alınmış olup 52,60 kilometre tamamlanmıştır. Beton yol 37,50 kilometre programa alınmış olup 25,00 kilometre tamamlanmıştır. Parke 29,000 metrekare programa alınmış olup 10,000 metrekare tamamlanmıştır. Sanat yapısı 20 adet programa alınmış olup 14 adet tamamlanmıştır.” AHMET KÖLGE

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.