Önceki Sonraki
BALIK AVLARKEN AKIMA KAPILDI
AK PARTİ SEÇİM LOKALİNİ AÇTI
Çeteler Ayıklandıkça Adalete Güven Artacak
''Çocuklar Geleceğimizdir”
İKİKÖPRÜYE YENİ CAMİ VE TAZİYE EVİ

Beşeri İdeolojiler Kadını Toplumun Kölesi Haline Getirir

Beşeri sistem ve ideolojilerin kadınları kendi menfaatleri doğrultusunda kullandığına, onları toplumun kölesi haline getirdiğine işaret eden yazar ve sosyologlar, kadına en büyük değeri İslam'ın verdiğine dikkati çektiler.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-03-10 14:23:27 eklenmiş

 

8 Mart Kadınlar Günü bahanesiyle yılda sadece bir gün hatırlanan kadınların yılda 364 gün sömürüldüğünü, değersizleştirildiğini ve bir meta haline getirilmeye çalışıldığını ifade eden yazar ve sosyologlar, İslam dininin kadına verdiği değeri hiçbir ideolojinin ve görüşün vermediğini söylediler. 

Nisanur Dergisi Yazarlarından Arzu Demir ve Sosyolog Merve Bozan, sözde kadın haklarını savunma adına kutlamaların yapıldığı 8 Mart ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sosyalizm, Komünizm gibi beşeri ideolojilerin ve düşüncelerin kadının gözünü boyamak için 8 Mart bahanesiyle kadına sadece bir gün değer verdiğini belirten Demir, İslam'ın ise kadına sadece bir gün değil her gün değer verilmesini emrettiğini söyledi.

Kadınların "8 Mart Kadınlar Günü, Sevgililer Günü, Anneleri Günü" gibi günlerle sömürüldüğünü, beşeri sistemlerin kadınları kendi menfaatleri doğrultusunda kullandığına değinen Demir, kadının toplumun kölesi haline getirilip değersizleştirildiğine vurgu yaptı.

Sadece İslam dininin kadına değer verdiğini, onu ulvi yerlere getirdiğine işaret eden Demir, Müslüman kadınlara çağrıda bulunarak gayrimüslimlerin oyununa gelmemelerini istedi.

Sosyolog Merve Bozan ise ABD, Rusya, Fransa gibi sözde gelişmiş ve her gün kadına şiddetin her boyutunun yaşandığı yerlerde bu günlerin kutlanmadığını, özellikle İslam beldelerinin seçilerek bu görevin buralarda icra ediliyor olmasının bu günün çok masum olmadığının göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Batı'nın, 8 Mart'ta kadını sadece bir güne sığdırmasıyla ve süslü sözlerle kadını bir meta olarak gördüğünü, onu sömürdüğünü kaydeden Bozan, kadının küresel güçlerle değil İslam ile değer kazandığını, haklarını elde ettiğini dile getirdi.

"İSLAM BELDELERİNİN SEÇİLMESİ BU GÜNÜN MASUM OLMADIĞINI GÖSTERİYOR"

8 Mart'ın göründüğü gibi masum olmadığına işaret eden Bozan, "Görünürde bugün hakları ellerinden alınmış ve mazlum olan kadınların haklarının iadesi olarak kutlanır, ama bugünler hiç de göründüğü gibi masum değildir. Çünkü bu, birileri tarafından öngörülmüş küresel bir görevdir. ABD, Rusya, Fransa gibi sözde gelişmiş ve her gün kadına şiddetin her boyutunun yaşandığı yerler varken ve bu yerlerde bu günler kutlanmazken, özellikle İslam beldeleri seçilerek bu görevin buralarda icra ediliyor olması bu günün çok masum olmadığını bize gösteriyor." şeklinde konuştu. ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vaiz Atalay Kaza Geçirdi

Diyanet-Sen’de iki dönem başkan yardımcılığı yapan, Beşiri ilçemizde vaizlik görevini yürüten Mahfuz Atalay ve eşi Konya’da trafik kazası geçirdi.

PAMUKÇU, TIP BAYRAMINI KUTLADI

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Otomobil Takla Atarak Tarlaya Devrildi

Kontrolden çıkan otomobil takla atarak tarlaya devrildi. Kazada 1 kişi yaralandı.

İŞSİZLİK ARTIYOR

Türkiye genelinde işsizlik oranı 3,1 puanlık artış ile yüzde 13,5 seviyesinde gerçekleşti.

İSTİKLAL ŞAİRİ ERSOY TÖRENLE ANILDI

12 Mart İstiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeni ile İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda tören düzenlendi.

Helal Kazanma Düşüncesi Yok Olmak Üzere

Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan, toplumda helal kazanma düşüncesinin yok olmaya yüz tuttuğunu belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.