Önceki Sonraki
BALIK AVLARKEN AKIMA KAPILDI
AK PARTİ SEÇİM LOKALİNİ AÇTI
Çeteler Ayıklandıkça Adalete Güven Artacak
''Çocuklar Geleceğimizdir”
İKİKÖPRÜYE YENİ CAMİ VE TAZİYE EVİ

CAMİLERDE KANDİL COŞKUSU

Mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaib Kandili dolayısıyla camileri dolduran Batmanlılar dua, ilahi ve salavatlarla kandili ihya ettiler.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-03-10 14:25:15 eklenmiş

 

Mübarek üç ayların içindeki ilk kandil gecesi olan Regaib Kandili dolayısıyla Batman İl Müftülüğü tarafından Merkez Kudret Camiinde Mevlit ve Hatim programı düzenlendi.

İl Müftülüğü Korosunun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda; Kürdçe, Türkçe mevlit ve kasideler okunup ilahiler seslendirildi, salâvatlar getirildi.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği program, İl Müftüsü Turgut Erhan'ın yaptığı dua ile son buldu.

Programın ardından Regaib Kandili gecesi ve mübarek üç ayların ehemmiyetine binaen açıklamalarda bulunan Müftü Erhan, "Recep, Şaban ve Ramazan aylarının ilk gününe girmiş bulunuyoruz. Recep ayının ilk günü Regaib Kandilidir. Regaib Kandili ile beraber Allah'ın rahmetinin, bereketinin, mağfiretinin nisan yağmurları gibi Müslümanların üzerine inmiş olduğu bir aya girmiş oluyoruz. Zamanlar içerisinde mukaddes zaman dilimleri, aylar içerisinde mukaddes aylar, günler içerisinde de mukaddes günler vardır. Mukaddes zaman dilimi içerisine girmiş olduğumuz bu zaman dilimleri içerisinde Allah'a bağlılığımızı bir kez daha yinelemek, O'na karşı kulluk borcumuzu en güzel şekilde ifa edebilmenin yol ve yöntemlerini daha iyi aramalıyız." dedi.

Mübarek ayların Müslümanlar için bir fırsat olduğunu vurgulayan Erhan, "Bu rahmet sağanağından istifade edebilmek için çaba sarf etmeliyiz. Müslümanlar her an ve zaman diliminde Allah'ın emirlerine en güzel şekilde uymak, sakındırdığı şeylerden kaçmakla yükümlüdür. Hiç şüphesiz bu Müslümanlar tarafından ömür boyunca yapması gereken bir husustur. Bu zaman dilimleri içerisinde Allah Müslümanlara bir fırsat sunuyor. Bu fırsatı değerlendirmek için Müslümanlar geçmişin muhasebesini yapmalıdır. İyi yönlerimizi devam edip olumsuz yönlerimizi ise tamamen bertaraf edebilmeliyiz." diye konuştu.

Konuşmasının devamında Erhan şunları söyledi: "15 gün sonra Miraç Kandilini yaşayacağız. Bu aylar bizim için bir fırsattır. Bu ayları dolu dolu geçirerek Ramazan'a ulaşmak için dua ve niyazda bulunmamız gerekiyor. Müslümanlar bu aylardan istifade edebilmesi için gecenin abidi, gündüzün de haramları elinin tersiyle itip sevaplara koşabilecek bir yiğit olduğunu göstermelidir."  İBRAHİM ÖZMEN

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Vaiz Atalay Kaza Geçirdi

Diyanet-Sen’de iki dönem başkan yardımcılığı yapan, Beşiri ilçemizde vaizlik görevini yürüten Mahfuz Atalay ve eşi Konya’da trafik kazası geçirdi.

PAMUKÇU, TIP BAYRAMINI KUTLADI

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Otomobil Takla Atarak Tarlaya Devrildi

Kontrolden çıkan otomobil takla atarak tarlaya devrildi. Kazada 1 kişi yaralandı.

İŞSİZLİK ARTIYOR

Türkiye genelinde işsizlik oranı 3,1 puanlık artış ile yüzde 13,5 seviyesinde gerçekleşti.

İSTİKLAL ŞAİRİ ERSOY TÖRENLE ANILDI

12 Mart İstiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeni ile İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda tören düzenlendi.

Helal Kazanma Düşüncesi Yok Olmak Üzere

Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan, toplumda helal kazanma düşüncesinin yok olmaya yüz tuttuğunu belirtti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.