Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

Vakıflar İslam Medeniyetidir

"Vakıflar Haftası" dolayısıyla açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Vakfı, vakıfların, yüce İslam kültür ve medeniyetinden gelen sevgi, kardeşlik ve merhamet duygularının vücut bulduğu önemli kurum ve değerler olduğunu belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-13 08:46:29 eklenmiş

Peygamber Sevdalıları Vakfı Genel Merkezi, Türkiye’de her yıl mayıs ayının ikinci haftası (8-14 Mayıs) kutlanan "Vakıflar Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Yayımlanan mesajda, vakıfların, tarihte olduğu gibi, günümüzde de toplumun büyük yaralarına ve ihtiyaçlarına merhem olduğu, ayrıca toplumun sosyal dengesine ve huzuruna da büyük katkılarda bulundukları vurgulandı.

 

"Âdemoğlu öldüğü vakit ondan (her) ameli kesilir, yalnız üç şey müstesna: sadaka-i cariye, kendinden faydalanılan ilim ve kendisine dua edecek evlat." hadis-i şerifini atıfta bulunarak başlanılan açıklamada, vakıfların İslam kültüründeki önemine dikkat çekildi.

 

Vakıfların İslam medeniyetinde önemli bir yer tuttuğuna işaret edilen açıklamada, "Vakıflar, yüce İslam kültür ve medeniyetinden gelen sevgi, kardeşlik ve merhamet duygularının vücut bulduğu önemli kurum ve değerlerimizdir. Vakıflar, herhangi bir karşılık beklemeksizin başkalarına maddi-manevi yardım etmek gibi ulvi bir düşüncenin mahsulüdürler. Tarihte olduğu gibi, günümüzde de toplumun büyük yaralarına ve ihtiyaçlarına adeta merhem olan vakıflarımız, toplumun sosyal dengesine ve huzuruna da büyük katkılarda bulunmuş ve bulunmaktadırlar." denildi.

 

Açıklamanın, devamında şu ifadelere yer verildi: "Bugün her ne kadar hak ettikleri imkân ve şartlara sahip olmasalar da ortaya koydukları nice somut eserleri, topluma olan maddi-manevi katkılarıyla kendilerini daha çok hissettirmekte ve özletmektedirler. Bu hafta, İslami geleneğimizin birer nişanesi olan bu güzide kurumların haftasıdır. Bütün İslam milletinin ve kendilerini Hakk'a, halka adamış vakıflarımızın Vakıflar Haftasını tebrik eder, hayırlı nice hizmetlerinin devamını dileriz.”

 

MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.