Önceki Sonraki
“GÜNEŞ PANELİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
ÖĞRENCİLERE GİYSİ YARDIMI
Namazlarını Yol Kenarında Kıldılar
MÜDÜRLER SORUNLARINI KONUŞTU
Ersoy: Kıran operasyonları devam edecek

Vakıflar İslam Medeniyetidir

"Vakıflar Haftası" dolayısıyla açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Vakfı, vakıfların, yüce İslam kültür ve medeniyetinden gelen sevgi, kardeşlik ve merhamet duygularının vücut bulduğu önemli kurum ve değerler olduğunu belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-13 08:46:29 eklenmiş

Peygamber Sevdalıları Vakfı Genel Merkezi, Türkiye’de her yıl mayıs ayının ikinci haftası (8-14 Mayıs) kutlanan "Vakıflar Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Yayımlanan mesajda, vakıfların, tarihte olduğu gibi, günümüzde de toplumun büyük yaralarına ve ihtiyaçlarına merhem olduğu, ayrıca toplumun sosyal dengesine ve huzuruna da büyük katkılarda bulundukları vurgulandı.

 

"Âdemoğlu öldüğü vakit ondan (her) ameli kesilir, yalnız üç şey müstesna: sadaka-i cariye, kendinden faydalanılan ilim ve kendisine dua edecek evlat." hadis-i şerifini atıfta bulunarak başlanılan açıklamada, vakıfların İslam kültüründeki önemine dikkat çekildi.

 

Vakıfların İslam medeniyetinde önemli bir yer tuttuğuna işaret edilen açıklamada, "Vakıflar, yüce İslam kültür ve medeniyetinden gelen sevgi, kardeşlik ve merhamet duygularının vücut bulduğu önemli kurum ve değerlerimizdir. Vakıflar, herhangi bir karşılık beklemeksizin başkalarına maddi-manevi yardım etmek gibi ulvi bir düşüncenin mahsulüdürler. Tarihte olduğu gibi, günümüzde de toplumun büyük yaralarına ve ihtiyaçlarına adeta merhem olan vakıflarımız, toplumun sosyal dengesine ve huzuruna da büyük katkılarda bulunmuş ve bulunmaktadırlar." denildi.

 

Açıklamanın, devamında şu ifadelere yer verildi: "Bugün her ne kadar hak ettikleri imkân ve şartlara sahip olmasalar da ortaya koydukları nice somut eserleri, topluma olan maddi-manevi katkılarıyla kendilerini daha çok hissettirmekte ve özletmektedirler. Bu hafta, İslami geleneğimizin birer nişanesi olan bu güzide kurumların haftasıdır. Bütün İslam milletinin ve kendilerini Hakk'a, halka adamış vakıflarımızın Vakıflar Haftasını tebrik eder, hayırlı nice hizmetlerinin devamını dileriz.”

 

MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YEŞİL ZEYTİNE RAĞBET

Vatandaşların doğal, organik yeşil zeytine rağbeti gün geçtikçe artıyor. Siyah zeytinin pahalı olması bu rağbetin diğer bir nedeni…

PKK'YE AİT 4 SIĞINAK İMHA EDİLDİ

Hasankeyf kırsalında devam eden operasyonda PKK'ye ait olduğu belirtilen 4 sığınağın imha edildiği bildirildi.

“GÜNEŞ PANELİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Belediye Başkanı Sait Karabulut Beşiri ilçemize yaptığı çalışmalar hakkında gazetemize açıklamalarda bulunarak, bir milyon dolarlık güneş paneli projesini hayata geçirmeyi düşündüklerini söyledi.

VALİ KÖY KARAKOLLARINDAYDI

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Gercüş ilçesine giden Vali Hulusi ŞAHİN, Yemişli köyündeki Jandarma Karakolu ile Becirman Jandarma Karakolunu ziyaret etti.

Peygamberimiz Ve Aile Konferansı İlgi Gördü

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında Batman İl Müftülüğü tarafından "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans düzenlendi.

ÖĞRENCİLERE GİYSİ YARDIMI

İstanbul’da ikamet eden 3 arkadaş, Beşiri ilçemizde 77 öğrenciye giyim yardımında bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.