Önceki Sonraki
“GÜNEŞ PANELİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
ÖĞRENCİLERE GİYSİ YARDIMI
Namazlarını Yol Kenarında Kıldılar
MÜDÜRLER SORUNLARINI KONUŞTU
Ersoy: Kıran operasyonları devam edecek

Afet Konutları Sahiplerini Buldu

Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Batman’da 168 afet konutunun hak sahiplerine teslim edildiğini bildirdi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-13 08:47:26 eklenmiş

Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Müdürü Fevzi Bakır, İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, Batman’da çeşitli afetlerden dolayı mağdur olan afetzedelere yapılan 168 afet konutunun hak sahiplerine teslim edildiğini söyledi.

 

Bakır, Batman’da herhangi afetten dolayı hak sahibi olup da konutu yapılmayan hiç kimsenin kalmadığını belirtti.

 

Afetzedelerin yeni konutlarına kavuştuğunu belirten Bakır, “İlimiz genelinde meydana gelen sel, yangın, heyelan, kaya düşmesi ve çığ gibi çeşitli afetlerden dolayı hak sahibi olan ailelere 168 konut yapılarak teslim edilmiştir. Hak sahibi olup konutları teslim edilmeyen afetzede bulunmamaktadır. İlimizde çok sayıda hak sahibi afetzede aile yeni konutlarına kavuştu. Yatay mimarinin ağırlıkta olduğu afet konutlarında 168 afetzede huzurla yaşayacak.” dedi.

 

“Aileler yeni evlerini teslim aldı”

 

Hak sahibi afetzedelerin çok uygun maliyetle ev sahibi olduğunu dile getiren Bakır, “Afetler nedeniyle evinden olan yüzlerce aile yeni evini teslim aldı. Yeni afet konutları, Batman merkez Aydınkonak mevkiinde inşa edildi. AFAD’ın yaptırdığı afet konutlarında oturan hak sahipleri, evlerin yalnızca maliyetini çok cüzi miktarlar halinde ödüyorlar. Aylık olarak çok düşük miktarlara denk gelen yıllık taksitlerle ev sahibi oluyor. Konutların, ilk iki yıl herhangi bir ödemesi bulunmuyor. Konutların tesliminden sonraki 3’üncü yıldan itibaren, 7269 sayılı kanuna göre, ödemeler bankaya yapılıyor. Konut maliyetleri, hak sahipleri tarafından 18 yılda bankalara ödeniyor.” diye konuştu. 

 

MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YEŞİL ZEYTİNE RAĞBET

Vatandaşların doğal, organik yeşil zeytine rağbeti gün geçtikçe artıyor. Siyah zeytinin pahalı olması bu rağbetin diğer bir nedeni…

PKK'YE AİT 4 SIĞINAK İMHA EDİLDİ

Hasankeyf kırsalında devam eden operasyonda PKK'ye ait olduğu belirtilen 4 sığınağın imha edildiği bildirildi.

“GÜNEŞ PANELİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Belediye Başkanı Sait Karabulut Beşiri ilçemize yaptığı çalışmalar hakkında gazetemize açıklamalarda bulunarak, bir milyon dolarlık güneş paneli projesini hayata geçirmeyi düşündüklerini söyledi.

VALİ KÖY KARAKOLLARINDAYDI

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Gercüş ilçesine giden Vali Hulusi ŞAHİN, Yemişli köyündeki Jandarma Karakolu ile Becirman Jandarma Karakolunu ziyaret etti.

Peygamberimiz Ve Aile Konferansı İlgi Gördü

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında Batman İl Müftülüğü tarafından "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans düzenlendi.

ÖĞRENCİLERE GİYSİ YARDIMI

İstanbul’da ikamet eden 3 arkadaş, Beşiri ilçemizde 77 öğrenciye giyim yardımında bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.