Önceki Sonraki
Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor
Boğulmalara Karşı Uyarı
​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi
Öğrencilerin Hünerleri Sergilendi
Elinde Dinamit Patladı

Afet Konutları Sahiplerini Buldu

Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Batman’da 168 afet konutunun hak sahiplerine teslim edildiğini bildirdi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-13 08:47:26 eklenmiş

Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Müdürü Fevzi Bakır, İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, Batman’da çeşitli afetlerden dolayı mağdur olan afetzedelere yapılan 168 afet konutunun hak sahiplerine teslim edildiğini söyledi.

 

Bakır, Batman’da herhangi afetten dolayı hak sahibi olup da konutu yapılmayan hiç kimsenin kalmadığını belirtti.

 

Afetzedelerin yeni konutlarına kavuştuğunu belirten Bakır, “İlimiz genelinde meydana gelen sel, yangın, heyelan, kaya düşmesi ve çığ gibi çeşitli afetlerden dolayı hak sahibi olan ailelere 168 konut yapılarak teslim edilmiştir. Hak sahibi olup konutları teslim edilmeyen afetzede bulunmamaktadır. İlimizde çok sayıda hak sahibi afetzede aile yeni konutlarına kavuştu. Yatay mimarinin ağırlıkta olduğu afet konutlarında 168 afetzede huzurla yaşayacak.” dedi.

 

“Aileler yeni evlerini teslim aldı”

 

Hak sahibi afetzedelerin çok uygun maliyetle ev sahibi olduğunu dile getiren Bakır, “Afetler nedeniyle evinden olan yüzlerce aile yeni evini teslim aldı. Yeni afet konutları, Batman merkez Aydınkonak mevkiinde inşa edildi. AFAD’ın yaptırdığı afet konutlarında oturan hak sahipleri, evlerin yalnızca maliyetini çok cüzi miktarlar halinde ödüyorlar. Aylık olarak çok düşük miktarlara denk gelen yıllık taksitlerle ev sahibi oluyor. Konutların, ilk iki yıl herhangi bir ödemesi bulunmuyor. Konutların tesliminden sonraki 3’üncü yıldan itibaren, 7269 sayılı kanuna göre, ödemeler bankaya yapılıyor. Konut maliyetleri, hak sahipleri tarafından 18 yılda bankalara ödeniyor.” diye konuştu. 

 

MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YERALTI ŞEBEKESİNE BORU HATTI

Batman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü, 1 Ocak – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 4,5 aylık hizmet ve faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Zekât Toplumsal Barışı Sağlıyor

Zekâtın toplum barışını sağlayan önemli bir ibadet olduğunu belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, günümüzde zekât ibadetinin her zamankinden daha çok ihya edilmesine ihtiyacın olduğunu söyledi.

Boğulmalara Karşı Uyarı

Batman Valiliği, serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

VALİ HALKLA BULUŞTU

Vali Hulusi Şahin, Valilik tarafından düzenlenen Mayıs ayı “Halk Günü” toplantısında, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTEDE 2 BİN KİŞİLİK İFTAR

Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen iftar programı, tasavvuf müziği eşliğinde huzur ve kardeşlik kampüsünde düzenlendi.

​Uygulamalı Hac Ve Umre Dersi

Batman’da imam hatip lisesinde öğrencilere uygulamalı olarak hac ve umre dersleri veriliyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.