Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

Afet Konutları Sahiplerini Buldu

Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Batman’da 168 afet konutunun hak sahiplerine teslim edildiğini bildirdi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-13 08:47:26 eklenmiş

Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Müdürü Fevzi Bakır, İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, Batman’da çeşitli afetlerden dolayı mağdur olan afetzedelere yapılan 168 afet konutunun hak sahiplerine teslim edildiğini söyledi.

 

Bakır, Batman’da herhangi afetten dolayı hak sahibi olup da konutu yapılmayan hiç kimsenin kalmadığını belirtti.

 

Afetzedelerin yeni konutlarına kavuştuğunu belirten Bakır, “İlimiz genelinde meydana gelen sel, yangın, heyelan, kaya düşmesi ve çığ gibi çeşitli afetlerden dolayı hak sahibi olan ailelere 168 konut yapılarak teslim edilmiştir. Hak sahibi olup konutları teslim edilmeyen afetzede bulunmamaktadır. İlimizde çok sayıda hak sahibi afetzede aile yeni konutlarına kavuştu. Yatay mimarinin ağırlıkta olduğu afet konutlarında 168 afetzede huzurla yaşayacak.” dedi.

 

“Aileler yeni evlerini teslim aldı”

 

Hak sahibi afetzedelerin çok uygun maliyetle ev sahibi olduğunu dile getiren Bakır, “Afetler nedeniyle evinden olan yüzlerce aile yeni evini teslim aldı. Yeni afet konutları, Batman merkez Aydınkonak mevkiinde inşa edildi. AFAD’ın yaptırdığı afet konutlarında oturan hak sahipleri, evlerin yalnızca maliyetini çok cüzi miktarlar halinde ödüyorlar. Aylık olarak çok düşük miktarlara denk gelen yıllık taksitlerle ev sahibi oluyor. Konutların, ilk iki yıl herhangi bir ödemesi bulunmuyor. Konutların tesliminden sonraki 3’üncü yıldan itibaren, 7269 sayılı kanuna göre, ödemeler bankaya yapılıyor. Konut maliyetleri, hak sahipleri tarafından 18 yılda bankalara ödeniyor.” diye konuştu. 

 

MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.