Önceki Sonraki
“GÜNEŞ PANELİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
ÖĞRENCİLERE GİYSİ YARDIMI
Namazlarını Yol Kenarında Kıldılar
MÜDÜRLER SORUNLARINI KONUŞTU
Ersoy: Kıran operasyonları devam edecek

MUHTAÇLARA UMUT OLDULAR

Umut Kervanı Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü yardım çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, hayırsever vatandaşlara seslendi
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-13 10:44:01 eklenmiş

Ramazan ayı içerisinde yardım faaliyetlerini hızlandırdıklarını söyleyen Umut Kervanı Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü hazırladıkları yardım paketlerini yardıma muhtaç ailelere ulaştırdıklarını söyledi.

 

2018 yılı içerisinde dernek olarak sayısız faaliyet yürüttüklerini belirten Umut Kervanı Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü, 2018 yılı içerisinde yardıma muhtaç 40 aileye ramazan kolisi yardımı yapıldığını hatırlattı.

 

YARDIMLARIMIZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

Ramazan ayı nedeniyle fakir ve muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere hayırseverlerin desteği ile gıda paketleri hazırlandığını kaydeden Üzümcü, “Geçen sene Umut Kervanı Vakfı çatısı altında 40 koli ramazan yardım paketi dağıtımında bulunuldu. Gıda yardımıyla birlikte kurban bayramı sonrasında hayırsever vatandaşların bizleri aracı kıldığı 40 aileye de kurban eti dağıtımında bulunduk. Yemen’de yaşanan drama sessiz kalmayarak bizler de nispeten nakdi yardımda bulunduk. Ayrıca toplanan akika kurbanları da Yemen’deki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere gönderdik.” Dedi.

 

“KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ”

 

Vakıf olarak hayırsever vatandaşlar ile yardıma muhtaç olanlar arasında köprü vazifesi gördüklerini söyleyen Üzümcü açıklamalarını şöyle sürdürdü;  “Hayırseverler ile muhtaç insanlar arasında köprü vazifesi görüyoruz. Amacımız yardıma muhtaç insanlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda yardımda bulunmaktır. Gerek gıda, gerek giyim ve gerekse de nakdi olsun zaman zaman bu tür yardım çalışmalarımızı sürdürmekteyiz… Ramazan ayına girmemiz hasebi ile hazırlamış olduğumuz 20 koli ramazan yardım paketini Beşiri merkez ve ilçelerinde dağıttık ve dağıtmaya devam ediyoruz. Bununla birlikte altı yetim çocuğun tüm giyim masaralarını biz karşılayacağız. Yardım faaliyetlerimiz bu çerçevede devam edecek.”

 

Hayırsever vatandaşlara seslenen Üzümcü; “Umut Kervanı Vakfı olarak hayırsever vatandaşlarımıza tavsiyemiz daha fazla ihtiyaç sahiplerine uzlaşmamız için destek ve infaklarını esirgememeleri, bizleri hayırlarında aracı kılmalarıdır.” Dedi.

 

Vatandaşlar yapılan yardımdan dolayı Umut Kervanı Vakfı yetkililerine teşekkür ederek hayır dualarında bulundular.  MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YEŞİL ZEYTİNE RAĞBET

Vatandaşların doğal, organik yeşil zeytine rağbeti gün geçtikçe artıyor. Siyah zeytinin pahalı olması bu rağbetin diğer bir nedeni…

PKK'YE AİT 4 SIĞINAK İMHA EDİLDİ

Hasankeyf kırsalında devam eden operasyonda PKK'ye ait olduğu belirtilen 4 sığınağın imha edildiği bildirildi.

“GÜNEŞ PANELİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Belediye Başkanı Sait Karabulut Beşiri ilçemize yaptığı çalışmalar hakkında gazetemize açıklamalarda bulunarak, bir milyon dolarlık güneş paneli projesini hayata geçirmeyi düşündüklerini söyledi.

VALİ KÖY KARAKOLLARINDAYDI

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Gercüş ilçesine giden Vali Hulusi ŞAHİN, Yemişli köyündeki Jandarma Karakolu ile Becirman Jandarma Karakolunu ziyaret etti.

Peygamberimiz Ve Aile Konferansı İlgi Gördü

Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında Batman İl Müftülüğü tarafından "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans düzenlendi.

ÖĞRENCİLERE GİYSİ YARDIMI

İstanbul’da ikamet eden 3 arkadaş, Beşiri ilçemizde 77 öğrenciye giyim yardımında bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.