Önceki Sonraki
ZARARLI SİNEK MÜCADELESİ BAŞLATILDI
“Belediyemize haksızlık yapıldı”
TAZİYE MESAJI
İLÇE GENÇLİK VE SPOR’DA YAZ HAREKETİ
İKİ AİLE ARASINDA KAVGA: 1 kişi öldü 2’si ağır 4 kişi yaralandı

MUHTAÇLARA UMUT OLDULAR

Umut Kervanı Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü yardım çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, hayırsever vatandaşlara seslendi
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-13 10:44:01 eklenmiş

Ramazan ayı içerisinde yardım faaliyetlerini hızlandırdıklarını söyleyen Umut Kervanı Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü hazırladıkları yardım paketlerini yardıma muhtaç ailelere ulaştırdıklarını söyledi.

 

2018 yılı içerisinde dernek olarak sayısız faaliyet yürüttüklerini belirten Umut Kervanı Vakfı Beşiri Temsilcisi Rıdvan Üzümcü, 2018 yılı içerisinde yardıma muhtaç 40 aileye ramazan kolisi yardımı yapıldığını hatırlattı.

 

YARDIMLARIMIZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

Ramazan ayı nedeniyle fakir ve muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere hayırseverlerin desteği ile gıda paketleri hazırlandığını kaydeden Üzümcü, “Geçen sene Umut Kervanı Vakfı çatısı altında 40 koli ramazan yardım paketi dağıtımında bulunuldu. Gıda yardımıyla birlikte kurban bayramı sonrasında hayırsever vatandaşların bizleri aracı kıldığı 40 aileye de kurban eti dağıtımında bulunduk. Yemen’de yaşanan drama sessiz kalmayarak bizler de nispeten nakdi yardımda bulunduk. Ayrıca toplanan akika kurbanları da Yemen’deki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere gönderdik.” Dedi.

 

“KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ”

 

Vakıf olarak hayırsever vatandaşlar ile yardıma muhtaç olanlar arasında köprü vazifesi gördüklerini söyleyen Üzümcü açıklamalarını şöyle sürdürdü;  “Hayırseverler ile muhtaç insanlar arasında köprü vazifesi görüyoruz. Amacımız yardıma muhtaç insanlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda yardımda bulunmaktır. Gerek gıda, gerek giyim ve gerekse de nakdi olsun zaman zaman bu tür yardım çalışmalarımızı sürdürmekteyiz… Ramazan ayına girmemiz hasebi ile hazırlamış olduğumuz 20 koli ramazan yardım paketini Beşiri merkez ve ilçelerinde dağıttık ve dağıtmaya devam ediyoruz. Bununla birlikte altı yetim çocuğun tüm giyim masaralarını biz karşılayacağız. Yardım faaliyetlerimiz bu çerçevede devam edecek.”

 

Hayırsever vatandaşlara seslenen Üzümcü; “Umut Kervanı Vakfı olarak hayırsever vatandaşlarımıza tavsiyemiz daha fazla ihtiyaç sahiplerine uzlaşmamız için destek ve infaklarını esirgememeleri, bizleri hayırlarında aracı kılmalarıdır.” Dedi.

 

Vatandaşlar yapılan yardımdan dolayı Umut Kervanı Vakfı yetkililerine teşekkür ederek hayır dualarında bulundular.  MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ŞİDDETE KARŞI KALICI TEDBİRLER ALINMALI

Görevi başında bulunan 5 hemşirenin hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramasına sert tepki gösteren Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, sağlıkta şiddetin önlenmesi için kalıcı ve etkin önlemlerin alınmasını istedi.

“Sağlık Çalışanlarına Değer Verilmeli”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınayan Batman SAĞ-ÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına gerekli değerin verilmesi gerektiğini söyledi.

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Tamamlanma Aşamasında

Vali Hulusi ŞAHİN, projesi ve ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve ödeneği İçişleri Bakanlığınca temin edilen ve inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulundu.

TESSEP’ ten Avrupa’ya Kınama

Holanda’da yürürlüğe giren peçe ve burka yasağının inanç, düşünce ve ifade özgürlüğüne vurulan bir pranga olduğunu belirten TESSEP Batman İl Temsilciliği, Avrupa’nın her türlü ahlaksızlık ve çirkefe hoşgörülü ancak Müslümanlara karşı despot kesildiğini belirtti.

Meal Sınavına Başvurular Sürüyor

Kur’an Nesli Platformunun “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temasıyla düzenleyeceği umre ödüllü meal sınavına başvurular sürüyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.