Önceki Sonraki
KÖYLERDE SERVİS SORUNU
KIRA DAĞINDA KAZA
Gaziler Günü Etkinliği
Akın’ın istifası kabul edilmedi
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”

Beşirili Köylüler: YOL VE OKUL İSTİYORUZ!

Beşiri ilçesine bağlı Değirmenüstü köyü sakinleri, bozuk köy yolu ile ihtiyaca cevap vermediğini belirttikleri okullarının yeniden yapılmasını istiyorlar.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-05-28 10:54:02 eklenmiş

Beşiri ilçesine bağlı Değirmenüstü (Ezzika jor) köyü sakinleri, grup köy yolu ile öğrencilerin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalan okullarının yeniden yapılmasını istediklerini belirterek yetkililere seslerini duyurmaya çalıştılar.

 

Köy yollarının bozuk olduğunu, bu yüzden araçlarının büyük zarar gördüğünü belirten köylüler, bu konuda büyük bir mağduriyet yaşadıklarını ifade ettiler.

 

Yaklaşık 50 yıllık olan ilk ve ortaokullarının da artık ihtiyaca cevap vermediğini söyleyen köylüler, zor şartlarda eğitimlerini sürdüren öğrenciler için eski okullarının yerine yenilerinin yapılmasını istediler.

 

"YOL YENİDEN ASFALTLANMALI"

 

Yol ve okul sorunuyla ilgili konuşan Muhtar Yusuf Ekinci, "Köyümüzün grup yolu var. Geçen sene Binatlı, Deveboynu arasındaki grubu yaptılar. Şu anda 4-5 kilometrelik bir yolumuz tamamen bozuk. Bundan dolayı çok mağduruz. Yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Bu konuyla ilgili Beşiri Kaymakamımızın haberi var. Bu sorunu daha önce de toplantıda dile getirdim. Yolun bozuk olması nedeniyle arabalarımız döküldü. Deveboynu ile Değirmenüstü arasındaki yolun yeniden asfaltlanmasını istiyoruz." dedi.

 

Diğer bir sorunlarının ise yeni okul ihtiyacı olduğunu, taşımalı eğitimle birkaç köyün öğrencilerinin getirildiğini aktaran Ekinci, hem derslik sayısının az olduğunu hem de okulun yemekhanesinin bulunmadığını kaydetti.

 

"YENİ OKULLARA İHTİYACIMIZ VAR"

 

Ekinci, konuşmasına şöyle devam etti: "Köyde ilk ve ortaokulumuz var. Ortaokulumuz yetersizdir. Sadece 4 tane dersliği var, bunun en azından 8 derslik olması gerekir. Yemekhanesi, kütüphanesi yok. Bu yüzden öğrenciler yemeklerini dışarda yemek zorunda kalıyor. Öğretmen, müdür odaları yok. Okulumuz tamamen eksiktir. Okulumuz 50 yıllık taştan yapılmış bir okuldur. Okulumuza taşımayla öğrenci gelmektedir. 200 öğrencimiz var. İlkokulumuz da 3 dersliklidir, onun da 4 derslik olması gerekir. Yeni okullara ihtiyacımız var. Bu sorunu da toplantılarda dile getirdim. Mutlaka okul ihtiyacımız giderilmelidir."

 

"SORUNLARIMIZIN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ"

 

Köylerindeki eksikliklerin giderilmesini isteyen köy sakinlerinden Abdullah Tunç, "Köyümüzün çok sayıda eksiği var. Okulumuzun ve yemekhanesinin yapılmasını istiyoruz. Köyümüzde ilk ve ortaokul öğrenciler mevcuttur. Köyün yolu da bozuktur. Yolların bozuk olması nedeniyle arabalarımız dökülmüş durumdadır. İsteğimiz sorunlarımızın giderilmesidir." diye konuştu.

 

"OKULUMUZ VE YOLUMUZ YENİDEN YAPILMALI"

 

Tek isteklerinin yollarının onarılıp okullarının yeniden yapılması olduğunu vurgulayan bir diğer köy sakinlerinden Mehmet Salih Sevim, "Yolumuzun yapılmasını istiyoruz, arabalarımızın hepsi bozuldu. Yolun bozuk olması nedeniyle doğru dürüst bir yere gidip gelemiyoruz. Okulumuzda yemekhane olmadığı için öğrenciler kendi masalarının üstünde yemeklerini yiyorlar. Öğretmenlerin oturacağı bir yer yok, mescitleri yok. İsteğimiz okulumuzun ve yolumuzun yeniden yapılmasıdır." ifadelerini kullandı. ŞEVKİ ASLAN  

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
VALİ ŞAHİN’DEN KAYMAKAM AŞCI’YA ZİYARET

Vali, Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TPAO petrol kuyusunda asitle çatlatma operasyonu gerçekleştirdi.

TPAO Batman Bölge Müdürlüğü tarafından ham petrol üretiminin yapıldığı Batı Raman sahasında bulunan 387 numaralı kuyuda mevcut üretimi artırmak için asitle çatlatma operasyonu icra edildi.

SİYONİST ÇETEYE DUR DEMELİYİZ!

İşgalci çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesini lanetleyen İnsan Hak ve Özgürlükler Platformu Sözcüsü Feyzi Aydın, Müslüman kadınlara yönelik cinayetlerini artıran siyonist çeteye dur denilmesi gerektiğini belirtti.

Sessizliğimizden Faydalanıyorlar

​İşgalci siyonist çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesine tepki gösteren Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Yusuf Tanrıseven, siyonistlerin İslam ülkelerinin sessizliğinden faydalanarak zulümlerine devam ettiğini söyledi.

PAZARI ÇATISIZ BIRAKTILAR

Yeniden yapacağız deyip Alo Tevşo Pazarının çatısını söken Belediyeye tepki gösteren Batman Pazar esnafı, kendilerini güneşten, yağmurdan koruyacak bir çatının yapılmasını istedi.

MODERN KÜTÜPHANE İNŞAATI YILBAŞINDA BİTEBİLİR

İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen toplam 7 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen modern kütüphane yılbaşına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.