Önceki Sonraki
YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR
MİNİK EREN YARDIM BEKLİYOR
İSTİHDAMI KONUŞTULAR
Manastırı Restore Çalışması Sürüyor

BEŞİRİLİ ÇİFTÇİLERE EĞİTİM

Beşiri ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü uzman personelleri tarafından Yontukyazı köyü ve İkiköprü beldesinde çiftçilere Antep fıstığı ve pamuk ile ilgili eğitim çalışması yapıldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-07-11 09:25:04 eklenmiş

Antepfıstığı Geliştirme Projesi kapsamında Yontukyazı köyündeki Antepfıstığı yetiştiriciliği yapan çiftçilere yönelik bilgilendirme ve uygulamalı eğitim toplantısı yapıldı.

İlçe müdürü Hasan Uras çalışmayla ilgili yaptığı açıklamada, Beşiri’de Antepfıstığının yoğun olarak bulunduğunu, üreticilere yönelik uzman arkadaşlar tarafından yetiştiricilik konusunda; verimi artırma, aşılama, bakım, gübreleme, hastalık ve zararlılara karşı mücadele konularında bilgi verildiğini ve çözüm bulunması noktasında destek sağlanacağını belirtti.

Eğitim sonunda da soru cevap şeklinde çiftçilere uygulamalı aşı konusunda bilgi verildi. İlçe müdürü ayrıca Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Antepfıstığı Yetiştiriciliği kursunun da devam ettiğini belirtti.     Beşiri Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü personeli Ziraat mühendisi Servet YILDIRIM tarafından İkiköprü beldesinde pamuk üreticisi çiftçileri pamukta bulunan 'yeşil kurt'a karşı bilgilendirdi.                                                  

Ziraat mühendisi Servet YILDIRIM Beşiri’ye bağlı İkiköprü beldesinde pamuk yetiştiricilerine pamuk ile ilgili verim, hastalık, zararlılar ile mücadele konusunda teknik personeller tarafından bilgi verildiğini söyleyerek, üreticilerin pamukta özellikle ‘yeşil kurt' konusunda dikkatli olmalarını istedi. Yıldırım, ekonomik zarar eşiğine gelen yerlerde tavsiyeli bitki koruma ürünleri ile mücadele yapmaları gerektiği belirtti.  EKREM GÜLŞEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan "2019 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Toplantısı’nda yatırım projeleri ve şimdiye kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda belediye başkan yardımcısı ile batman üniversitesi rektörü arasında polemik yaşandı.

YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Yollarının mucur döküldükten sonra yarım bırakıldığını belirten Doğankavak Köyü sakinleri, bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirterek yollarının yapılmasını istedi.

Ters yatan kamyonet sürücüsü yaralandı

Batman'da bir kamyonet kontrolden çıkarak ters yattı, kazada sürücü yaralandı.

SIĞIR SAYISINDA ARTIŞ

Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'deki büyükbaş sayısı, geçen yıla göre artış gösterdi.

PEYNİR’İN FIYATI CEP YAKIYOR

Kilo fiyatı 40 liraya yükselen peynir dar gelirli vatandaş için lüks tüketim ürünü haline geldi.

Pamuk Yetiştiriciler Dertli

Bölgemizde Pamuk yetiştiren çiftçiler yıl içinde sürekli gelen zamlarla beraber pamuk fiyatlarının kesin bir fiyata bağlanmamış olmasından dolayı dert yanıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.