Önceki Sonraki
YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR
MİNİK EREN YARDIM BEKLİYOR
İSTİHDAMI KONUŞTULAR
Manastırı Restore Çalışması Sürüyor

İl Özel İdaresine 12 Yeni Araç

İl Özel İdaresi tarafından alınan 4 adet iş makinası ve 8 adet hizmet aracı düzenlenen törenle kurumlara teslim edildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-07-11 09:37:33 eklenmiş

İl Özel İdaresinde düzenlenen törene; Vali Hulusi ŞAHİN, Kozluk Kaymakamı Osman BİLİCİ, Gercüş Kaymakamı Mevlüt ŞEKERCİ ve Beşiri Kaymakam Vekili ve Hasankeyf Kaymakamı Haluk KOÇ, İl Genel Meclisi Başkanı Abdulvahap AKBAŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, kamu kurum müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile il genel meclisi üyeleri katıldı. 


Törende; Vali Hulusi ŞAHİN, İl Genel Meclisi Başkanı Abdulvahap AKBAŞ ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER birer konuşma yaptılar. 
Törende bir konuşma yapan Vali, İl Özel İdaresi tarafından İlimize yapmış olduğu hizmetlere değinerek, “İl Özel İdaresi sadece belediye sınırları dışındaki yerel hizmetler olarak tanımlamak doğru değil. Bakanlıklarımızın çoğu hizmetleri İl Özel İdaresi kanalı ile yürütülüyor. İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlara gücümüz oranında destek sağlıyoruz.  Bu da genel idare hizmetlerinin İlimizde daha iyi yürütülmesinin yolunu açıyor. İl Özel İdaresi hizmetlerinden sadece köy yolları, altyapı, içme suyu gibi hizmetlerini saymak küçük bir parçasını saymak demektir.  Örneğin Hasankeyf’teki turizm faaliyetleri, Balpınar beldesindeki seraları, Sason’daki çilek yetiştiriciliğini, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İlimizdeki tüm faaliyetlerinin yanı sıra kültür ve sporu da İl Özel İdaresi destekliyor” diye konuştu.

“PORTATİF HAVUZ ALIMI YAPACAĞIZ” 

İl Özel İdaresinin destekleri ile İlimizde gençlerimizin ve çocuklarımızın serinleme ihtiyacını gidermek için portatif havuz alımı yapacaklarını ifade eden Valimiz, “Bu yazı çocuklarımızın güvenli ortamlarda serinleyebilecekleri ve yüzme öğrenebilecekleri imkanları sunacağız. Bunun yanında orta vadeli de çalışma yapacağız, ekonomik ömrünü tamamlamış açık havuzu yeniden inşa ederek halkımızın hizmetine sunacağız. Tüm bu hizmetleri; İl Genel Meclisi ile birlikte uyum içerisinde çalışarak gerçekleştiriyoruz. Batmanımıza hizmet noktasında hiçbir konu bu bizim işimiz değil deme lüksünde olmadan çalışıyoruz. Biz kamu hizmetlerini bir vücudun organları gibi görüyoruz. Bir uyum içinde olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. 

Konuşmaların ardından, Sason, Kozluk ve Beşiri ilçelerine tahsis edilen iş makinaları ilçe kaymakamlarına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen hizmet araçlarının anahtarları Valimiz tarafından kurum yöneticilerine teslim edildi.  MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
YATIRIMLAR MASAYA YATIRILDI

Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan "2019 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Toplantısı’nda yatırım projeleri ve şimdiye kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıda belediye başkan yardımcısı ile batman üniversitesi rektörü arasında polemik yaşandı.

YARIM KALAN YOL KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Yollarının mucur döküldükten sonra yarım bırakıldığını belirten Doğankavak Köyü sakinleri, bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirterek yollarının yapılmasını istedi.

Ters yatan kamyonet sürücüsü yaralandı

Batman'da bir kamyonet kontrolden çıkarak ters yattı, kazada sürücü yaralandı.

SIĞIR SAYISINDA ARTIŞ

Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'deki büyükbaş sayısı, geçen yıla göre artış gösterdi.

PEYNİR’İN FIYATI CEP YAKIYOR

Kilo fiyatı 40 liraya yükselen peynir dar gelirli vatandaş için lüks tüketim ürünü haline geldi.

Pamuk Yetiştiriciler Dertli

Bölgemizde Pamuk yetiştiren çiftçiler yıl içinde sürekli gelen zamlarla beraber pamuk fiyatlarının kesin bir fiyata bağlanmamış olmasından dolayı dert yanıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.