Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

İmam Hatip Proje Okulları İlgi Görüyor

Fen ve sosyal bilimler programını uygulayan Batman’daki İmam Hatip Proje Okulları, halkın teveccüh gösterdiği okulların başında gelemeye başladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-08-05 10:07:35 eklenmiş

İmam Hatip Proje Okulları, fen ve sosyal bilimler programını da uyguluyor. Bu sayede öğrencilerin bilgi beceri ve yeteneklerini geliştirebilme imkânı bulduklarına dikkat çeken Batman Zeynelbey İmam Hatip Lisesi Müdürü Cengiz Acar, imam hatip lisesi öğrencilerinin medeniyetin inşası için fen ve pozitif ilimlerle uğraşırken bir yandan da sağlam kaynaklardan dinlerini öğrendiklerini ifade etti.

"HALKIMIZ İMAM HATİP OKULLARINA ÇOK CİDDİ BİR TEVECCÜH GÖSTERİYOR"

Halktan çok ciddi bir teveccüh gördüklerini ifade eden Acar," Biliyorsunuz ki imam hatip okulları daha önceleri kat sayı problemi ile karşılaştı. Bu okullardan mezun olanlar, sadece belirli alanlara gidebiliyordu. Ancak günümüzde imam hatip fen ve sosyal bilimler programı uygulanan okullarda okuyanlar istediği her alana gidebiliyor. Eczacılık, öğretmenlik, mühendislik gibi alanlara gidebiliyorlar.” diye konuştu.

"İMAM HATİPLİLER SAĞLAM KAYNAKLARDAN DİNLERİNİ ÖĞRENMEKTEDİRLER"

Kabiliyetleri doğrultusunda daha donanımlı, özgüveni yüksek, kültür ve medeniyet mirasımızın farkında nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Acar, “İmam hatip okullarına neden bu kadar ilgi var? Öğrencilerimiz bu okullarda medeniyetini, kültürünü, ahlakını, sağlam kaynaklardan dinini öğreniyor. Bununla beraber de öğrencilerimiz diyor ki ben doktor, mühendis, öğretmen olmak istiyorum. Biz de bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Halkımız da bunu görüyor. Proje uygulayan memleketimizin diğer illerindeki imam hatip okulları ciddi meyveler veriyor.  Halkımız bu nedenle imam hatip okullarına büyük bir teveccüh gösteriyor.” dedi.

 “AHİRETİMİZİ VE İSTİKBALİMİZİ DÜŞÜNMEMİZ İCAP ETMEKTEDİR”

"Bir yandan dünyamız için çalışırken diğer yandan da ahiretimizi ve istikbalimizi düşünmemiz icap etmektedir.” diyen Acar, bu düşüncede öğrenciler yetiştirme arzusunda olduklarını kaydetti.

Acar, “Biz Resulullah'ın şu ifadesini unutmuyoruz, “Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın.” İşte biz, bu düşüncede olan insanlar yetiştirmek arzusundayız. Aynı zamanda Peygamber Efendimizin tabiriyle, ‘dünya ahiretin tarlasıdır.’ Biz dünyadan vaz geçemeyiz. İnsanlık için, adalet için, bunu yapmak zorundayız. Siirt halkına ve özellikle velilerimize şu çağrıda bulunmak istiyorum, ‘İnsan, bilmediğini ya yanlış bilir ya da bilmediğinden korkar.’ Biz halkımızı okulumuza davet ediyoruz. İmam hatip okulları noktasında kafasında bir soru işareti olan, 'tamam ben öğrencimi göndereceğim de öğretmen kadrosu nasıldır, öğrenciler nasıl vakit geçiriyor, fen laboratuvarı var mı? diye düşünen velilerimiz varsa, lütfen bize gelsinler bir çayımızı içsinler. Okulumuzun başarılarını, vizyonunu anlatalım.” Dedi. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.