Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

KALP AMELİYATINDA BİR İLK

Batman Bölge Hastanesinde 50 yaşındaki kalp hastası Sabriye Oğuz, göğüs kemikleri kesilmeden ameliyat edildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-08-05 10:14:37 eklenmiş

 

Açık kalp ameliyatına giren hastaların en çok rahatsız oldukları konulardan biri göğüs kemiklerinin diğer adıyla iman tahtalarının kesilmesidir. Ancak çoğu hastanın gözünü korkutan bu ameliyat artık göğüs kemiği kesilmeden de gerçekleştirilebiliyor. Batman Bölge Devlet Hastanesi Kardiyo Vasküler Cerrahi Servisinde yapılan bu operasyon ile Batman’da bir ilk gerçekleştirilmiş oldu.

HASTANIN SAĞLIĞINA KAVUŞMASI BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

Başarılı operasyona ilişkin Op. Dr. Mehmet Karaçalılar şöyle dedi, “50 yaşındaki hastamız Sabriye Oğuz çocukluğunda geçirmiş olduğu bir ateşli hastalık sonucu kalp kapakçıklarından birinde romatizmal hastalık gelişmiş. Zaman içerisinde bu kalp kapakçığı kireçlenip daralmış ve görev yapamaz hale gelmiş. Hatta zaman zaman bu kapakçık kan pıhtısı üretip beyin damarlarını tıkayıp kısmi felçlere sebep olmuş. Açık kalp ameliyatlarında ameliyat sonrasında kuvvetli öksürük ve yan yatma sonucu göğüs kemiğinde oynamalar ve ayrılmalar olabildiğinden dolayı bu tür sorunları düzeltmek için tekrar ve daha tehlikeli bir ameliyat yapmak gerekebiliyor. Meme altından yapılan kapak değişimi yâda tamir ameliyatlarında bu durum gerçekleşmiyor. Ameliyat sonrası hastalar solunum ve öksürük egzersizleri yaparken yastık kullanmıyor ve ortalama bir ay sırtüstü yatma zorunluluğundan kurtulup istedikleri pozisyonda yatabiliyorlar. Böylece iyileşme süresi kısalıyor. Hastalar ortalama iki gün daha erken taburcu olabiliyor. Hastamız ameliyattan daha doğrusu göğüs kemiğinin kesilmesinden korktuğu için operasyonu sürekli ertelemiş. Hastaya meme altından ve asla görünmeyecek küçük bir kesi ile kapak operasyonunu gerçekleştirebileceğimizi söylediğimizde operasyonu kabul etti. Op.Dr. Mehmet Coşkun ile birlikte operasyonu  sağ meme  altından küçük bir kesi ile  sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. Hastanın sağlığına kavuşması bizi çok mutlu etti”

DÖRT DEFA KALP KRİZİ GEÇİRDİM

Başarılı ameliyat neticesinde sağlığına kavuşan Sabriye Oğuz sevincini şu sözlerle paylaştı, “50 yaşındayım çocukluğumda ateşli bir hastalık sonucu kalp kapakçıklarımda romatizmal bir rahatsızlık yaşadım. Sonraki yıllarımda da hastalık bir türlü peşimi bırakmadı. İki kez felç, dört defa da kalp krizi geçirdim. Birçok defalar yoğun bakımda yattım ve ölümlerden döndüm. Birçok hastaneye gittim ama ameliyatım çok riskli olduğundan yanaşan olmadı, sonra Batman Bölge Devlet Hastanesine geldim. Burada ameliyatların başarıyla yapıldığını duymuştum. Ameliyatım başarıyla gerçekleştirildi. Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum, emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.