Önceki Sonraki
KÖYLERDE SERVİS SORUNU
KIRA DAĞINDA KAZA
Gaziler Günü Etkinliği
Akın’ın istifası kabul edilmedi
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”

Zamlardan Dolayı Çiftçiler Zor Durumda

Elektrik faturalarının çok yüksek miktarda gelmesinden dert yanan bölgemizdeki üreticiler gelen faturaları ödeyemediklerini dile getirerek yetkililere çağrıda bulundu.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-06 12:31:25 eklenmiş

 

Tarlalarını sulamak için elektrik kullanmak zorunda kalan çiftçiler aylık binlerce lira ve üstü gelen elektrik faturaların kendilerini çok zor durumda bıraktığını dile getirerek yetkililerden bu işe bir çözüm bulması çağrısında bulundular.

Elektrik faturalarını yatırabilmek için ürünlerinin kalkacağı zamana kadar kendilerine zaman tanınmasını isteyen pamuk üreticisi Salih Ateş, "Bu ay elektrik faturam 196 bin lira geldi. Bu parayı ödeyemezsek elektriğimiz kesilecek. Şu anda biz bu parayı ödeyemiyoruz. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum: Çiftçinin faturalarını, ürününü kaldıracağı zamana kadar erteletmesini istiyoruz. Ödemeyeceğiz demiyoruz. Bütün bu zamlara rağmen faturamızı ödeyeceğiz" dedi. ABDURRAHMAN ÖZMEN

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
VALİ ŞAHİN’DEN KAYMAKAM AŞCI’YA ZİYARET

Vali, Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TPAO petrol kuyusunda asitle çatlatma operasyonu gerçekleştirdi.

TPAO Batman Bölge Müdürlüğü tarafından ham petrol üretiminin yapıldığı Batı Raman sahasında bulunan 387 numaralı kuyuda mevcut üretimi artırmak için asitle çatlatma operasyonu icra edildi.

SİYONİST ÇETEYE DUR DEMELİYİZ!

İşgalci çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesini lanetleyen İnsan Hak ve Özgürlükler Platformu Sözcüsü Feyzi Aydın, Müslüman kadınlara yönelik cinayetlerini artıran siyonist çeteye dur denilmesi gerektiğini belirtti.

Sessizliğimizden Faydalanıyorlar

​İşgalci siyonist çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesine tepki gösteren Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Yusuf Tanrıseven, siyonistlerin İslam ülkelerinin sessizliğinden faydalanarak zulümlerine devam ettiğini söyledi.

PAZARI ÇATISIZ BIRAKTILAR

Yeniden yapacağız deyip Alo Tevşo Pazarının çatısını söken Belediyeye tepki gösteren Batman Pazar esnafı, kendilerini güneşten, yağmurdan koruyacak bir çatının yapılmasını istedi.

MODERN KÜTÜPHANE İNŞAATI YILBAŞINDA BİTEBİLİR

İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen toplam 7 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen modern kütüphane yılbaşına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.