Önceki Sonraki
GÜVENLİK MASAYA YATIRILDI
BİLİM TEKNİK’TEN AKIN’A ZİYARET
500 YATAKLI HASTANE PROGRAMA ALINDI
KAÇAK YAPILARI YIKMADA KARARLIYIZ
UMUT KERVANINDAN İDLİB’E YARDIM TIRI

​Belediye İşten Çıkardı

Batman Belediyesinin, hiçbir gerekçe göstermeden çeşitli işlerde çalışan 7 kişiyi işten çıkardığı belirtildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-10 12:33:05 eklenmiş

 

Batman'da, hiçbir gerekçe göstermeden işten çıkarıldıklarını belirten işçiler HDP'li yönetime tepki gösterdi.

Kimisinin bir SMS ile kimisinin de SGK'dan işten çıkarıldıklarının kendilerine beyan edildiğini ifade eden işçiler, haklarını mahkeme yoluyla arayacaklarını kaydettiler.

Kayyum döneminde işe alındıklarını, işlerini aksatmadan titizlikle devam ettiklerini dile getiren işçiler, belediye yönetiminin işten çıkarmaları için kendilerine sık sık baskı yapıp Mobbing uyguladığını vurguladılar. İşçiler, yavaş yavaş çok sayıda kişinin daha, iş akitlerinin feshedileceğini belirttiler.

"İş akdimiz hiçbir gerekçe sunulmadan feshedildi"

İşlerine iade edilmelerini istediklerini söyleyen Ahmet Barış Akçal, "2017 yılında kayyum zamanında işe girmiş bulunmaktayım. Seçimlerden sonra iş akitlerimizin sonlanması için Mobbing uyguladılar. Fazla çalıştırılıp mesai ücretlerimiz ödenmedi. Bir çok baskı altında kaldık. İş akdimiz hiçbir gerekçe sunulmadan feshedildi. Tarafımıza haber dahi verilmedi. İşten çıkarıldığımızı SGK'dan öğrendik. Devletimize, milletimize bağlı olduğumuz için bu durumun başımıza geldiğini düşünüyoruz. Karar artık yargı merciinindir. Bundan sonra suç duyurusunda bulunup işe iade davalarımızı açacağız." dedi.

"Birçok arkadaşımıza istifa baskısı yapılıyor"

İşten çıkmaları için sürekli baskı gördüklerini ifade eden İnan Zengin, "Batman Belediyesinde telsiz teknisyeniyim. Kayyum döneminde işe girdiğimiz için seçimden sonra siyasi baskı altına alındık, istifa etmemiz istenildi. Bizden sonra da işten çıkarılmaların olacağını düşünüyoruz. Çünkü emareler bu yönde. Birçok arkadaşımıza istifa baskısı yapılıyor. Güvenlikçi arkadaşlarımız güvenlikçi olmalarına rağmen çöp kamyonunda veya park temizliğinde çalıştırılıyor. Hukuk nezdinde hakkımızı arayacağız. Sayın Valimizin ve milletvekillerimizin bize destek olacağını umuyoruz. Devletimizden sadece yardım istiyoruz, işsiz kalmak istemiyoruz. Hepimizin işe ihtiyacı var." diye konuştu.

"Görüşümün kendilerine ters olduğu söylendi"

İş çıkışlarının kendilerine tebliğ edilmediğini söyleyen işçilerden Ferit Tuncer, "2 buçuk yıldır Batman Belediyesinde aktif bir şekilde çalışıyorum, cankurtaran görevinde bulunuyorum. Seçimden sonra sıkıntılar yaşadık. Mobbing uygulandı bize. Dolaylı olarak yüzümüze karşı bakışları değişti. Dün bir arkadaşımıza SGK'dan bir mesaj geldi. Biz de bir soruşturalım dedik, SGK'yı aradık. İş çıkışımız verilmiş ama bize tebliğ edilmemiş. Bunun suç olduğunu bilmelerine rağmen neden bu şekilde davrandıklarını bilmiyoruz. Biz de gerek valiliğe, gerekse de mahkemeye suç duyurusunda bulunacağız. Belediyedeki alt mercilerden Türk bayrağı paylaşımımdan dolayı veyahut şehit haberlerini andığımdan dolayı görüşümün yönetime ters olduğu bana söylendi. Bunun için arama-kurtarmadan çıkarıldım. Defalarca belediye başkanından randevu istememe rağmen hiçbir şekilde beni muhatap almadılar. Ben de gerekli hakkımı savunacağım." ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.