Önceki Sonraki
KÖYLERDE SERVİS SORUNU
KIRA DAĞINDA KAZA
Gaziler Günü Etkinliği
Akın’ın istifası kabul edilmedi
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”

​Belediye İşten Çıkardı

Batman Belediyesinin, hiçbir gerekçe göstermeden çeşitli işlerde çalışan 7 kişiyi işten çıkardığı belirtildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-10 12:33:05 eklenmiş

 

Batman'da, hiçbir gerekçe göstermeden işten çıkarıldıklarını belirten işçiler HDP'li yönetime tepki gösterdi.

Kimisinin bir SMS ile kimisinin de SGK'dan işten çıkarıldıklarının kendilerine beyan edildiğini ifade eden işçiler, haklarını mahkeme yoluyla arayacaklarını kaydettiler.

Kayyum döneminde işe alındıklarını, işlerini aksatmadan titizlikle devam ettiklerini dile getiren işçiler, belediye yönetiminin işten çıkarmaları için kendilerine sık sık baskı yapıp Mobbing uyguladığını vurguladılar. İşçiler, yavaş yavaş çok sayıda kişinin daha, iş akitlerinin feshedileceğini belirttiler.

"İş akdimiz hiçbir gerekçe sunulmadan feshedildi"

İşlerine iade edilmelerini istediklerini söyleyen Ahmet Barış Akçal, "2017 yılında kayyum zamanında işe girmiş bulunmaktayım. Seçimlerden sonra iş akitlerimizin sonlanması için Mobbing uyguladılar. Fazla çalıştırılıp mesai ücretlerimiz ödenmedi. Bir çok baskı altında kaldık. İş akdimiz hiçbir gerekçe sunulmadan feshedildi. Tarafımıza haber dahi verilmedi. İşten çıkarıldığımızı SGK'dan öğrendik. Devletimize, milletimize bağlı olduğumuz için bu durumun başımıza geldiğini düşünüyoruz. Karar artık yargı merciinindir. Bundan sonra suç duyurusunda bulunup işe iade davalarımızı açacağız." dedi.

"Birçok arkadaşımıza istifa baskısı yapılıyor"

İşten çıkmaları için sürekli baskı gördüklerini ifade eden İnan Zengin, "Batman Belediyesinde telsiz teknisyeniyim. Kayyum döneminde işe girdiğimiz için seçimden sonra siyasi baskı altına alındık, istifa etmemiz istenildi. Bizden sonra da işten çıkarılmaların olacağını düşünüyoruz. Çünkü emareler bu yönde. Birçok arkadaşımıza istifa baskısı yapılıyor. Güvenlikçi arkadaşlarımız güvenlikçi olmalarına rağmen çöp kamyonunda veya park temizliğinde çalıştırılıyor. Hukuk nezdinde hakkımızı arayacağız. Sayın Valimizin ve milletvekillerimizin bize destek olacağını umuyoruz. Devletimizden sadece yardım istiyoruz, işsiz kalmak istemiyoruz. Hepimizin işe ihtiyacı var." diye konuştu.

"Görüşümün kendilerine ters olduğu söylendi"

İş çıkışlarının kendilerine tebliğ edilmediğini söyleyen işçilerden Ferit Tuncer, "2 buçuk yıldır Batman Belediyesinde aktif bir şekilde çalışıyorum, cankurtaran görevinde bulunuyorum. Seçimden sonra sıkıntılar yaşadık. Mobbing uygulandı bize. Dolaylı olarak yüzümüze karşı bakışları değişti. Dün bir arkadaşımıza SGK'dan bir mesaj geldi. Biz de bir soruşturalım dedik, SGK'yı aradık. İş çıkışımız verilmiş ama bize tebliğ edilmemiş. Bunun suç olduğunu bilmelerine rağmen neden bu şekilde davrandıklarını bilmiyoruz. Biz de gerek valiliğe, gerekse de mahkemeye suç duyurusunda bulunacağız. Belediyedeki alt mercilerden Türk bayrağı paylaşımımdan dolayı veyahut şehit haberlerini andığımdan dolayı görüşümün yönetime ters olduğu bana söylendi. Bunun için arama-kurtarmadan çıkarıldım. Defalarca belediye başkanından randevu istememe rağmen hiçbir şekilde beni muhatap almadılar. Ben de gerekli hakkımı savunacağım." ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
VALİ ŞAHİN’DEN KAYMAKAM AŞCI’YA ZİYARET

Vali, Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TPAO petrol kuyusunda asitle çatlatma operasyonu gerçekleştirdi.

TPAO Batman Bölge Müdürlüğü tarafından ham petrol üretiminin yapıldığı Batı Raman sahasında bulunan 387 numaralı kuyuda mevcut üretimi artırmak için asitle çatlatma operasyonu icra edildi.

SİYONİST ÇETEYE DUR DEMELİYİZ!

İşgalci çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesini lanetleyen İnsan Hak ve Özgürlükler Platformu Sözcüsü Feyzi Aydın, Müslüman kadınlara yönelik cinayetlerini artıran siyonist çeteye dur denilmesi gerektiğini belirtti.

Sessizliğimizden Faydalanıyorlar

​İşgalci siyonist çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesine tepki gösteren Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Yusuf Tanrıseven, siyonistlerin İslam ülkelerinin sessizliğinden faydalanarak zulümlerine devam ettiğini söyledi.

PAZARI ÇATISIZ BIRAKTILAR

Yeniden yapacağız deyip Alo Tevşo Pazarının çatısını söken Belediyeye tepki gösteren Batman Pazar esnafı, kendilerini güneşten, yağmurdan koruyacak bir çatının yapılmasını istedi.

MODERN KÜTÜPHANE İNŞAATI YILBAŞINDA BİTEBİLİR

İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen toplam 7 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen modern kütüphane yılbaşına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.