Önceki Sonraki
KÖYLERDE SERVİS SORUNU
KIRA DAĞINDA KAZA
Gaziler Günü Etkinliği
Akın’ın istifası kabul edilmedi
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”

Beşiri Batman’a Hayat Verdi

Batman Belediyesi ve DEDAŞ arasındaki elektrik borcu krizi nedeniyle suları kesilen vatandaşlar, Beşiri ilçemizden su ihtiyaçlarını gidermeye çalıştı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-10 12:34:32 eklenmiş

 

Batman Belediyesi ve DEDAŞ arasındaki elektrik borcu krizinin faturası vatandaşa kesildi. Batman Belediyesinin yaklaşık 16 milyon TL elektrik borcundan dolayı Dicle EDAŞ, şehrin içme suyu sağlayan su pompalarına giden elektriği keserek adeta halkı cezalandırdı. İki kurum arasındaki anlaşmazlık nedeniyle günlerce suları kesilen vatandaşlar, su ihtiyaçlarını gidermek amacıyla farlı yöntemlere başvurdu.

Günlerdir su sorunu yaşayan vatandaşlar, çareyi Beşiri (Qubîn) ilçesinden su temin etmede buldu. Araçlarıyla Batman'dan yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kıra Dağı mevkiine giden vatandaşlar, çeşme başından bidonlara doldurdukları suları evlerine götürdü.

Batman Belediyesi ve DEDAŞ arasındaki elektrik borcu krizinin kendilerine yansıtılmasına tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerin sorumluluktan kaçtığını belirttiler.

“MİLLET NE SIKINTILAR ÇEKİYOR KİMSENİN UMURUNDA DEĞİL”

Kimsenin sorunla ilgilenmediğini, Batman’ın adeta sahipsiz bir şehir olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Günlerdir evimizin suları akmıyor. Perişan olduk. Bunun için camiye gittik, orada da sular akmıyordu. Kuyuları olan komşularımıza da gittik ama yine su bulamadık. Mecburun Kıra Dağı mevkiine gelmek zorunda kaldık. Günlerdir bize bu sıkıntıyı çektirenlere hakkımızı helal etmiyoruz. Millet ne sıkıntılar çekiyor kimsenin umurunda değil. Batman’dan ta Kıra Dağına kadar su almaya geldik. Bu ne kadar da kötü bir şey... Herkesin arabası da yok su almak için. Su kesintisi insanlık dışıdır. Hangi çağda yaşıyoruz. Günlerdir kir pas içinde yaşıyoruz. Yetkililerin bu duruma müdahale etmesi gerekir.” diye konuştular. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
VALİ ŞAHİN’DEN KAYMAKAM AŞCI’YA ZİYARET

Vali, Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TPAO petrol kuyusunda asitle çatlatma operasyonu gerçekleştirdi.

TPAO Batman Bölge Müdürlüğü tarafından ham petrol üretiminin yapıldığı Batı Raman sahasında bulunan 387 numaralı kuyuda mevcut üretimi artırmak için asitle çatlatma operasyonu icra edildi.

SİYONİST ÇETEYE DUR DEMELİYİZ!

İşgalci çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesini lanetleyen İnsan Hak ve Özgürlükler Platformu Sözcüsü Feyzi Aydın, Müslüman kadınlara yönelik cinayetlerini artıran siyonist çeteye dur denilmesi gerektiğini belirtti.

Sessizliğimizden Faydalanıyorlar

​İşgalci siyonist çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesine tepki gösteren Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Yusuf Tanrıseven, siyonistlerin İslam ülkelerinin sessizliğinden faydalanarak zulümlerine devam ettiğini söyledi.

PAZARI ÇATISIZ BIRAKTILAR

Yeniden yapacağız deyip Alo Tevşo Pazarının çatısını söken Belediyeye tepki gösteren Batman Pazar esnafı, kendilerini güneşten, yağmurdan koruyacak bir çatının yapılmasını istedi.

MODERN KÜTÜPHANE İNŞAATI YILBAŞINDA BİTEBİLİR

İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen toplam 7 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen modern kütüphane yılbaşına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.