Önceki Sonraki
KÖYLERDE SERVİS SORUNU
KIRA DAĞINDA KAZA
Gaziler Günü Etkinliği
Akın’ın istifası kabul edilmedi
“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması”

Okul Servisleri Yeni Yönetmeliğe Tepkili

İçişleri Bakanlığı’nın, okul servis araçları ile ilgili yayımladığı yeni yönetmeliğe tepki gösteren okul servisi şoförleri, yeni eğitim öğretim yılına sorunlarla başlayacaklarını ifade ettiler.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-09-10 12:39:20 eklenmiş

 

İçişleri Bakanlığı’nın okul servis araçlarıyla ilgili “Okul Paketi” düzenlemesinin okul servisi şoförlerini mağdur ettiğini belirten turizm ve taşımacılık işletmeleri, sorunlarının çözüme kavuşmasını istedi.

Okul servis araçları ile ilgili yeni yönetmeliğe göre;  araçlarda yaş sınırı, üç nokta emniyet kemeri, kamera kayıt sistemi, koltuk sensörü, araç takip sistemi gibi yenilikler getiriliyor.

Turizm işletmecisi Hüseyin Şefkatlı, yaşadıkları sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili iyi temennilerde bulanarak sözlerine başlayan Şefkatlı, “2019-2020 eğitim ve öğretim yılı öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız bir yıl temenni ediyorum. Allah öğrencilerimize zihin açıklığı versin.” dedi.

Okul servis araçları ile ilgili yeni düzenlemeyle mağdur edildiklerini belirten Şefkatlı, “Yeni eğitim ve öğretim yılına bazı sorunlarla giriyoruz. Esnaflarımızın büyük mağduriyetleri var. Okul servisleriyle ilgili yeni bir yönetmelik yayımlandı. Okul paketlerinde değişiklik oldu. Öğrenci servisleri ile alakalı yeni düzenlemeden dolayı araçların üzerinde çeşitli değişiklikler yapılması gerekiyor. Okul paketi olmayan araçların okul paketine dönüştürülmesini şart koştular. Bu durum okul servis şoförlerinin mağduriyet yaşamasına neden oldu. Servis aracının okul paketine dönüştürülmesi için 17 bin lira masraf gerekiyor.” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
VALİ ŞAHİN’DEN KAYMAKAM AŞCI’YA ZİYARET

Vali, Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TPAO petrol kuyusunda asitle çatlatma operasyonu gerçekleştirdi.

TPAO Batman Bölge Müdürlüğü tarafından ham petrol üretiminin yapıldığı Batı Raman sahasında bulunan 387 numaralı kuyuda mevcut üretimi artırmak için asitle çatlatma operasyonu icra edildi.

SİYONİST ÇETEYE DUR DEMELİYİZ!

İşgalci çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesini lanetleyen İnsan Hak ve Özgürlükler Platformu Sözcüsü Feyzi Aydın, Müslüman kadınlara yönelik cinayetlerini artıran siyonist çeteye dur denilmesi gerektiğini belirtti.

Sessizliğimizden Faydalanıyorlar

​İşgalci siyonist çetelerin bir Filistinli kadını vahşice katletmesine tepki gösteren Batman Hukuk ve Adalet Derneği Başkanı Yusuf Tanrıseven, siyonistlerin İslam ülkelerinin sessizliğinden faydalanarak zulümlerine devam ettiğini söyledi.

PAZARI ÇATISIZ BIRAKTILAR

Yeniden yapacağız deyip Alo Tevşo Pazarının çatısını söken Belediyeye tepki gösteren Batman Pazar esnafı, kendilerini güneşten, yağmurdan koruyacak bir çatının yapılmasını istedi.

MODERN KÜTÜPHANE İNŞAATI YILBAŞINDA BİTEBİLİR

İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen toplam 7 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen modern kütüphane yılbaşına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.