Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

Birlik Ve Beraberliğimizin Teminatı Camilerdir

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle yayımlanan mesajda camilerin birlik ve beraberliğin teminatı olduğu ifade edildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-10-07 11:55:12 eklenmiş

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü, 1-7 Ekim tarihleri arasında idrak edilen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Mesajda, camilerin İslam toplumun şiarları olduğu belirtilerek, camilerin birlik ve beraberliğimizin teminatı olduğu ifade edildi.

 

Allah’a hamd ve sena, Peygambere salat ve selam ile başlanan mesajda, mescitlerle ilgili ayet ve hadise yer verildi.

 

Açıklamada, "Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır. (Tevbe 18) ile 'Mescidler yeryüzünde Allah’ın evleridir. Gökteki yıldızların yer ehlini aydınlattıkları gibi onlar da gök ehlini aydınlatırlar.' (Heysemi, Mecmeuz-Zevaid 117)" ayeti kerimesi ve hadisi şerifi hatırlatıldı.

 

Camilerin, İslâm toplumunun kalbi mesabesinde olan şiarlardan olduğu belirtilen açıklamada, "Birlik ve beraberliğin sembolü, İslami kimliğin gelişiminde son derece etkili; zenginiyle fakiriyle toplumun farklı katmanlarından her kesimi aynı safta omuz omuza kendi bünyesinde toplayabilen yegâne mekânlardır. Camilerimiz, balık suya ne kadar muhtaçsa en az o kadar muhtaç olduğumuz hayat kaynağımız, ruhumuzun gıdalandığı, temiz, manevî hava teneffüs ettiği, manevî kazançlar elde ettiği saadet ve huzur dolu manevi mekânlardır. Camilerimiz, içlerinde huzur ve huşu ile gönül birliğiyle omuz omuza, diz dize, bütün müminler bir tarağın dişleri gibi eşit olarak genç- ihtiyar, âmir-memur farkı gözetilmeden yüce Allah'a yöneldiğimiz kudsi mabetlerimizdir.” ifadeleri kullanıldı.

 

Mesajın devamında camilerin Müslümanların bir araya gelmesine vesile olduğu belirtilerek, "Camilere giderek günde 5 defa Allah'ın huzurunda toplanan biz Müslümanlar bilmeliyiz ki her konuda birlik ve beraberliğimizin teminatı camilerdir. Müslümanların bir araya gelmesine vesile olan camilerimiz ihtilâf ve tefrikaya en büyük mâni olduğu gibi hayatımızda da huzur ve saadeti temine vesiledir. Bu hafta, inancımızın birer nişanesi olan bu güzide mukaddes mekânların haftasıdır. Camilerimiz, toplum hayatımızın temel taşlarıdır. İlim ve irfan mekteplerimiz, Kur'ân ve iman medreselerimizdir. Yüce Rabbimizden neslimizi ve bizleri Kâbe’nin birer şubesi olan camilerimizin müdavimlerinden kılmasını, toplum olarak Allah’ın evlerinden hakkıyla ve layıkıyla istifade ettirmesini diliyoruz." denildi.

 

Mesaj şu temennilerle noktalandı: "Bu vesile ile bütün İslam âleminin ve kendilerini Hakk’a, halka hizmet için adamış din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik eder, hayırlı nice hizmetlerinin devamını dileriz."  ABDURRAHMAN ÖZMEN

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.