Önceki Sonraki
Hastanede Babasını Öldürdü
Cuma Namazı Kılınacak Camiler Belirlendi
CUMA NAMAZI SEVİNCİ
Corona Vakka Sayısında Artış
Kaymakam Aşçıdan Bayram Mesajı

KALKAN’DAN ÖNEMLİ UYARILAR

Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan, emlakçılık yetki belgesi işlemleri için 5 Aralık 2019, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yetki belgesi işlemleri için ise 31 Aralık 2019 tarihlerinin son gün olduğunu hatırlattı.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-03 13:03:15 eklenmiş

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Ticaret İl Müdürü Kalkan, taşınmaz ticaretinin 5 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe girdiğini, gerekli şartların sağlanması için 18 ay süre tanınarak 5 Aralık 2019 tarihine kadar süre verildiğini hatırlattı.

Kalkan, zamanın hızla tükendiğini ve taşınmaz ticaretini (emlakçılık) meslek haline getiren esnaf ve tacirlerin mağduriyet yaşamamaları için (Bilgi sistemi TTBS üzerinden başvuru yapılır) yetki belgesi işlemlerini son günlere bırakmamalarını arzu ettiklerini söyledi.

Kalkan, "İkinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden esnaf ve tacirlerimiz içinde, yetki belgesi 13 Mayıs 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olup, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti bilgi sistemi üzerinden işletmelerin bulunduğu yerdeki Ticaret İl Müdürlüklerinden herhangi bir ücret alınmadan verilmeye devam edilmektedir. Muhtemel mağduriyetlerin yaşanmaması için süre ikinci defa 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Yetki belgesi başvurularına ilişkin bilgi veren Kalkan, "Yetki belgesi başvurularında bulunacak olanlar için bakanlığımızın https://www.gtb.gov.tr/ web sitesinde, 'E-İşlemler' başlığı altına uygulama linkinden şartları tutanlar başvurabileceklerdir. Başvuruların alınması ve yetki belgesinin verilmesi için elden başvuruların kabul edilmemesi konusunda ilgililerin hassasiyet göstermeleri ve sadece sistem üzerinden müracaat etmeleri gerektiğini ve zaman kaybı olmaması açısından da biraz daha acele etmeleri önem arz etmektedir. Bizim için resmiyetin temel amacı: sektörün yasal altyapıya kavuşturulması, haksız rekabetin ve kayıt dışı faaliyetlerin önlenmesi, nitelikli insan kaynağı yaratılması, ticaretin güvenli bir ortamda yapılması, mesleğe itibar kazandırılması ve meslek mensuplarına duyulan güvenin artırılması öncelikli hedeflerimizdir." ifadelerini kullandı. 

MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.