Önceki Sonraki
Hastanede Babasını Öldürdü
Cuma Namazı Kılınacak Camiler Belirlendi
CUMA NAMAZI SEVİNCİ
Corona Vakka Sayısında Artış
Kaymakam Aşçıdan Bayram Mesajı

Rehberim Öğretmenim Projesi

Öğrencilerin akademik başarısını artırmaya yönelik başlatılan ‘Eğitim Rehberim Öğretmenim Projesi’nin startı verildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-03 13:08:37 eklenmiş

 

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından hayata geçirilen ve 12’nci sınıf ve 8’inci sınıf öğrencilerinin akademik başarısını artırmaya yönelik başlatılan ‘Eğitim Rehberim Öğretmenim Projesi’nin startı Mevlana Anadolu Lisesi’nde verildi.

Mevlana Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Görevlisi Ebru Şahin, Ar-Ge Birimi görevlileri, projede görev yapacak öğretmenler ve projeden faydalanacak öğrenciler katıldı.

Programdan sonra projede görev alacak öğretmenlerle bir araya gelen Ar-Ge Görevlisi Ebru Şahin, proje kapsamında yürütülecek çalışmaları ele aldı.

Mevlana Anadolu Lisesi ve Âdem İlkkılıç Ortaokulu’nda uygulanacak olan projede, Şahin ve okul öğretmenlerinin gönüllü olarak çalışacakları bildirildi.

Proje kapsamında, ev ziyaretlerinin yapılacağı, öğrencinin okul ve okul dışındaki çalışmalarının takip edileceği ve başarı-başarısızlık analizi yapıldıktan sonra çözüm yollarının geliştirileceği kaydedildi.

Proje ile;  hedeflere ulaşabilmek için öğrencilere ihtiyaç duydukları her türlü alanda rehberlik yapılması, okul dışı ortamlarda öğretmenlerin öğrencilerle vakit geçirmesinin sağlanması ve akademik başarının önündeki engellerin ortadan kaldırılmaya çalışılacağı bildirildi. Elde edilecek sonuçlara göre, gönüllü olarak yapılan bu çalışmadan daha çok öğrencinin faydalanmasının sağlanacağı ifade belirtildi. MEHMET SIDDIK ÖZDEMİR

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.