Önceki Sonraki
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı
Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı
BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı
Cezaevi’nin Tabelası Asıldı
UMUT KERVANI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI

Aksoy: “Yenilik Üstümüzde” kampanyasına karşı değiliz

Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy “Yenilik Üstümüzde” kampanyası ile ilgili açıklamada bulunarak, “İstiyoruz ki yönetmelik; günün şartlarına, insan onuruna, çalışanların iradesine uygun olsun.” Dedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-03 13:16:57 eklenmiş

 

“Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Yenilik Üstümüzde” kampanyası ile ilgili açıklamalarda ulunan Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy şunları söyledi.

“Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Yenilik Üstümüzde” kampanyası ile öğretmenlere ‘Önlük’ giymeyi teşvik için çağrıda bulundu. Bu çağrıya asla karşı değiliz. Teşvike evet, tehdide hayır! Cezbi uygulamalara evet, cebri yöntemlere hayır! İhtiyari olana evet, icbari olana hayır! Biz yıllardır 12 Eylül atığı, Kenan Evren bakiyesi “Kamuda Kılık Kıyafet Yönetmeliği” çağdışı diye “Sivil İtaatsizlik” yapıyoruz. İstiyoruz ki yönetmelik; günün şartlarına, insan onuruna, çalışanların iradesine uygun olsun.

Demirperde ülkelerinde de kalkıyor dayatmalar. Yıllarca üniversite önlerinde öğrenciler turnikelere sıkıştırıldı kılık kıyafet saplantısından. Kamuda kadınlar “Kamusal Alan” yalanından çektiler. İnsanları tanıyan devlet değil tanımlayan devlet açmazından çok çektik. Seçme hakkını 1934’te ama seçilmeyi 2013’te aldı kadınlar. İstiyoruz ki devlet tehdit etmesin, teşvik etsin. İstiyoruz ki irademize ipotek konulmasın, saygı duyulsun…  Millî Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenler olarak önlük giyimini özendiren ama “kılık kıyafet yönetmeliği” dayatması yapmayan tarzını önemli bulduk. Gelin kılık kıyafet yönetmenliğini değiştirelim ve dayatmalardan kurtulalım.” HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Aksoy Gazeteciler Gününü Kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınlayan Eğitim-Bir-Sen ilçe Şube Başkanı İshak Aksoy, “Özgür Basın Demokrasinin Kalesidir.” Dedi.

Ortaç Gazeteciler Gününü Kutladı

HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Veysi Ortaç “10 Ocak Gazeteciler Günü” nedeni ile mesaj yayınladı.

“Kaydınızı Yaptırmayı Unutmayın”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Feyzi Aydın, Siyer Yarışmasına katılabilmek için kitap temininin yeterli olmadığını, en kısa zamanda siyersinavi.com adresinden kaydın yaptırılması gerektiğini söyledi.

15 BİN KİŞİ’YE SAĞLIK HİZMETİ

Batman Belediyesi, ilimizde ikamet eden engelli, yaşlı ve yardıma muhtaç hastalar ile sağlık hizmetlerine erişim konusunda sorun yaşayan 15 bin 510 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

16 BİN KANSER TARAMASI YAPILDI

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından 2019 yılı içinde 16 Bin kadına Rahim Ağzı Kanseri Taraması yapıldı. 450 kadında rahim ağzı kanserine sebep olan HPV virüsü erken evrede tespit edilerek tedavileri ücretsiz yapıldı.

BAMMED’ten Gazeteciler Günü Mesajı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebeti ile mesaj yayınlayan Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Mehmet Salih Özcan, “Gazeteci arkadaşlarımı toplumun yararını gözetmede hassas olmaya çağırıyorum.” Dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.