Önceki Sonraki
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi
ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR
HÜDA PAR’DAN KANDİL MESAJI
Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışması

Aksoy: “Yenilik Üstümüzde” kampanyasına karşı değiliz

Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy “Yenilik Üstümüzde” kampanyası ile ilgili açıklamada bulunarak, “İstiyoruz ki yönetmelik; günün şartlarına, insan onuruna, çalışanların iradesine uygun olsun.” Dedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2019-11-03 13:16:57 eklenmiş

 

“Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Yenilik Üstümüzde” kampanyası ile ilgili açıklamalarda ulunan Eğitim Bir Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy şunları söyledi.

“Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Yenilik Üstümüzde” kampanyası ile öğretmenlere ‘Önlük’ giymeyi teşvik için çağrıda bulundu. Bu çağrıya asla karşı değiliz. Teşvike evet, tehdide hayır! Cezbi uygulamalara evet, cebri yöntemlere hayır! İhtiyari olana evet, icbari olana hayır! Biz yıllardır 12 Eylül atığı, Kenan Evren bakiyesi “Kamuda Kılık Kıyafet Yönetmeliği” çağdışı diye “Sivil İtaatsizlik” yapıyoruz. İstiyoruz ki yönetmelik; günün şartlarına, insan onuruna, çalışanların iradesine uygun olsun.

Demirperde ülkelerinde de kalkıyor dayatmalar. Yıllarca üniversite önlerinde öğrenciler turnikelere sıkıştırıldı kılık kıyafet saplantısından. Kamuda kadınlar “Kamusal Alan” yalanından çektiler. İnsanları tanıyan devlet değil tanımlayan devlet açmazından çok çektik. Seçme hakkını 1934’te ama seçilmeyi 2013’te aldı kadınlar. İstiyoruz ki devlet tehdit etmesin, teşvik etsin. İstiyoruz ki irademize ipotek konulmasın, saygı duyulsun…  Millî Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenler olarak önlük giyimini özendiren ama “kılık kıyafet yönetmeliği” dayatması yapmayan tarzını önemli bulduk. Gelin kılık kıyafet yönetmenliğini değiştirelim ve dayatmalardan kurtulalım.” HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Beşiri ilçe Kaymakamı Sinan AŞCI koordinesinde, ilçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından temin edilen 2 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yetimler Vakfı’ndan “Bir Bot-Bir Mont” Kampanyası

İlimizdeki yetim çocuklara da yaptığı yardımlarla tanınan Yetimler Vakfı Bir bot-bir mont” kampanyası başlattı.

YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.

Umre ödüllü Siyer Yarışması'nın startı verildi

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı ve dereceye girenlere umre ile 2 bin çeşit ödül verileceği açıklandı.

TÜGVA, ONUTÇU İle Yoluna Devam Edecek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Batman Temsilciliğinin 3’üncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. TÜGVA İl Temsilciliğini Abdullah MEMİŞ’den, Mehmet ONUTÇU devraldı.

ONUN YOLU İNSANLIĞI KURTARABİLİR

Bugün idrak etmeye başladığımız Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan İslami vakıf ve STK’lar, büyük bir buhran içinde yüzen insanlığı ancak Peygamberimizin yolunun kurtuluşa ulaştırabileceğini belirttiler.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.