Önceki Sonraki
Hastanede Babasını Öldürdü
Cuma Namazı Kılınacak Camiler Belirlendi
CUMA NAMAZI SEVİNCİ
Corona Vakka Sayısında Artış
Kaymakam Aşçıdan Bayram Mesajı

Ekonomik Tedbirler Hızlıca Hayata Geçirilmeli

Hak Sanayici ve İş Adamları Derneği (HAKSİAD) batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgınına karşı ekonomik önlemlerin de hızlıca alınması gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-03-19 08:31:30 eklenmiş

 

Çetiz yaptığı açıklamada, aralık ayının ilk haftasında Çin'de başlayan ve dünyaya yayılan yeni tip Corona virüs (Covid 19) salgınının ülkemizde de görülmesiyle, sürecin azami hassasiyetle yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Yeni tip Corona virüsün yayılma hızının ve yaşlı kişiler başta olmak üzere neden olduğu hayati riskin çok yüksek olmasının, yeni dramların önlenmesi adına önemli olduğunu belirten Çetiz, Sağlık Bakanlığının ve ilgili diğer kurumların alacakları tüm tedbirlere uymanın herkesin görevi olduğunu ifade etti.

Çetiz şunları söyledi: “"Vatandaşların birbirleriyle temasını ve kalabalık ortamlarda bir arada bulunmalarını önleyici tedbirler riski azaltabilmek için çok önemlidir. Devlet kurumlarının salgınla mücadele tedbirlerini etkili şekilde hayata geçirmesi, bu süreçte sivil toplum örgütleri ve vatandaşların dikkatli, duyarlı ve beraber hareket etmesi, insan ve toplum yaşamına karşı ortak sorumluluğumuzdur. Ülkede virüsün yayılım hızını azaltarak sağlık sistemi üzerinde aşırı yükün oluşmasını önlemek için hep birlikte çaba sarf etmeliyiz. Bu salgının insan ve toplum sağlığı yanında ülke ekonomilerini de etkilediğini müşahede etmekteyiz. Piyasalardaki yüksek ve ani dalgalanmaların sebep olduğu riskler, tedarikçilere ve ihracatçılara yansıyan olumsuzluklar ve salgınla mücadele tedbirlerinin iç talebe etkileri, tüm ülke ekonomilerini zor durumda bırakmıştır.”

Ekonomik tedbirlerin hızla alınması gerektiğini belirten Çetiz, “Meselenin ekonomik boyutlarına karşı da önlemlerin hızlıca hayata geçirilmesi ve ekonomimizdeki toparlanmanın devam edebilmesi, istihdamın devamı için çok önemlidir. İlgili bakanlıklarımız tarafından bu yönde yapılmakta olan çalışmalara ve istişare süreçlerine HAKSİAD olarak desteğimizi sunuyoruz. Dünya Sağlık Örgütü’nün Corona virüsü pandemik olarak tanımlamasını hatırlatır, bu açıklamadan dolayı şirketlerin ödemeleri için mücbir sebep sayılacak bir kararnameyi hükümetin çıkarmasını tavsiye ederiz. İş insanları olarak gerek insanlığın ve toplumumuzun sağlığı ve gerekse ekonomimiz açısından bu dönemin Allah’ın yardımıyla en az hasarla atlatılması için üzerimize düşeni yapacağız ve yapmaya da hazırız." İfadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Batman Valiliği: Örgütsel Suç Unsuru Ele Geçirildi

HDP Batman İl Başkanlığında yapılan aramayla ilgili açıklama yapan Batman Valiliği, HDP milletvekillerinin de hazır bulunduğu aramada çok sayıda örgütsel afiş, fotoğraf, yasaklı kitap ve suç unsuru olan dijital materyallere el konulduğu bildirildi.

Hastanede Babasını Öldürdü

Şizofren hastası olduğu iddia edilen 30 yaşlarındaki genç, Batman Bölge Devlet Hastanesinde tedavi gördüğü sırada refakatçisi olan babasını demir bir çubukla öldürdü.

Cuma Namazı Kılınacak Camiler Belirlendi

Beşiri ilçe kaymakamlığı tarafından 29 Mayıs Cuma günü, Cuma namazı için belirlenen camii ve meydanlar vatandaşlara paylaşıldı.

CUMA NAMAZI SEVİNCİ

Tüm Türkiye’de olduğu gibi uzun bir aradan sonra ilçemizde de Cuma sevinci yaşandı. Sosyal mesafeye dikkat eden vatandaşlar taktıkları maskeleri ve evden getirdikleri seccadeleriyle camilere akın etti.

KIZILAY’IN ÇAĞRISINA SAĞ-ÇEV’DEN DESTEK

​Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) üyeleri kan bağışında bulunmak için Kızılay kan bağışı çadırını ziyaret etti.

​Şarampole Yuvarlanan Araçtan Yara Almadan Kurtuldular

​Batman’ın Kozluk ilçesinde tekerleği patlayan bir araç takla atarak şarampole yuvarlandı. Meydana gelen kazada araç içerisinde bulunan baba ve oğlu yara almadan kurtuldular.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.