Önceki Sonraki
YAZ SEBZELERİNDE SONA DOĞRU
ŞAHİN: STK’LAR HALKIN ISLAHI İÇİN ÇALIŞMALIDIR
Suyun Altında Temizlik
SALGINLA MÜCADELEDE KARARLIYIZ
Öğrenciler Ücretsiz Tıraş Edildi

BİR YAŞINDAKİ HASTAYA KALP AMELİYATI

Dünya Hastanesi Kalp Cerrahı Op. Dr. Afşin YAVERİ bu kez de minik bir bebeğe umut oldu.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-11 13:49:11 eklenmiş

 

Bir yaşında yedi kilo ağırlığında olan Yaren Kesen isimli bebekte doğumu takiben tırnak yataklarında ve dudaklarında morarma ve gelişim geriliği mevcuttu. Özel Batman Dünya Hastanesi Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Afşin YAVERİ hastayla ilgili olarak şunları anlattı.  “Hastaya fizik muayene ve tetkikler sonucunda doğumsal kalp hastalığı tespit edilmiştir. Fallot Tetralojisi olarak tanımlanan ve kalpte dört önemli sorunun bir arada olmasından oluşan bir hastalıktır. Bu sorunlar; akciğere giden kalp damarlarının dar olması, kalbin çıkışındaki kas dokusunun çıkımı daraltması, kalpte delik olması ve kalpten çıkan aort damarının çıkması gereken yerden daha sağdan ve önden çıkmasıdır. Morarma seyreden doğumsal kalp hastalıklı bebeklerde yapılan erken girişimin oksijen seviyesi düşüklüğüne bağlı olarak ortaya çıkabilecek pek çok sorundan kaçınmamızı sağlar. Hastamız gerekli tetkik ve hazırlıklar yapıldıktan sonra ameliyata alındı. Kalbin çıkışını daraltan kaslar kesilerek çıkım genişletildi, kalpteki delik suni yama ile kapatıldı. Aort damarı doğru yerden çıkacak şekilde akım yönleri düzenlendi ve kalp zarından yararlanılarak akciğer damarı genişletilerek tek seansta tam düzeltme ameliyatı yapıldı. Ameliyat sonrası kan oksijen değeri normal seviyelere ulaştı. Tırnak yatakları ve dudaklardaki morarma tamamen yok oldu. Artık yaşıtları gibi büyüyecek olan Yaren bebeğe Dünya Hastanesi yönetimi ve Kalp Cerrahisi ekibi olarak sağlıklı bir hayat temenni ediyoruz” dedi.

Minik bebeğin ailesi; “Doktorumuza ve Özel Batman Dünya Hastanesi yönetim ve çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek az kendilerine minnettarız kızımızın sağlığına kavuşmasına vesile oldular hakları ve emekleri ödenmez çok mutluyuz” diyerek sevinçlerini ifade ettiler. HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ZAM FIRINCILARIN BELİNİ BÜKTÜ

Son zamanlarda un fiyatında yaşanan artışın kendilerini olumsuz etkilediğini belirten fırıncı esnafı, un fiyatlarındaki artışa tepki gösterdi.

Grip Aşısına Talep Arttı

Grip aşısını genelde kronik hastaların kullandığını dile getiren eczacılar, salgın nedeni ile bu sene hasta olmayan vatandaşların da aşıyı kullanmak istemelerinden dolayı talep patlaması yaşandığını belirtti.

Uyuşturucuyla Mücadelede Seferberlik Başlatılmalı

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz: "Uyuşturucu konusunda bir seferberlik başlatılmalı” dedi.

TEDAVİ SÜRECİ PANDEMİYE UYGUN ŞEKİLDE DÜZENLENMEKTEDİR

Batman Bölge Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi 40 yatak kapasiteyle 130 kronik takipli hastaya hizmet vermekte.

Ödüllü ‘Siyer Yarışması’ Online Olarak Yapılacak

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl pandemi nedeniyle online olarak 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL

Yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.