Önceki Sonraki
YAZ SEBZELERİNDE SONA DOĞRU
ŞAHİN: STK’LAR HALKIN ISLAHI İÇİN ÇALIŞMALIDIR
Suyun Altında Temizlik
SALGINLA MÜCADELEDE KARARLIYIZ
Öğrenciler Ücretsiz Tıraş Edildi

CAMİLER ÇOK DAHA AKTİF OLMALI

"Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Batman İl Müftüsü Turgut Erhan’ı ziyaret eden Kur’an Nesli Platformu, camilerin çok daha aktif hale getirilmesini istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-11 13:49:57 eklenmiş

 

Kur’an Nesli Platformu Batman İl Koordinatörlüğünden oluşan bir heyet, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Batman İl Müftüsü Turgut Erhan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette yapılan konuşmalarda, son günlerde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şahsında din görevlilerinin halkın nazarında değersizleştirilmesine yönelik iftira veya maksatlı çalışmaların yıllardır devam ettiği, temel amacın alimler, hocalar gibi dini şahsiyetlerin küçük düşürülerek milletin din ile bağını koparmak olduğu belirtildi.

TARİKAT VE DERNEKELR KASITLI HEDEF ALINIYOR

İl Müftüsü Turgut Erhan, bu çalışmaların son zamanlarda yaygınlaştığını ifade ederek bir hocanın hatasıyla tüm hocaların, bir tarikat büyüğünün hatasıyla tüm tarikatların veya tüm İslami vakıf ve derneklerin hedef alındığını söyledi.

CAMİLER ÇOK YÖNLÜ MERKEZLER HALİNE GETİRİLMELİ

Kur’an Nesli Platformu yetkilileri ise yaşanan pandemi nedeniyle camilerin iyice cemaatsiz kaldığını, kademeli olarak normalleşmeye geçilirken camilerin çok daha aktif ve çok yönlü istifade edilen merkezler haline getirilmesi gerektiğini vurguladılar.

İSLAM MEDENİYETİ CAMİ MERKEZLİ

İslam medeniyetinin cami merkezli bir medeniyet olduğunu ifade eden Müftü Erhan da şunları söyledi: “Medine medeniyeti Mescidi Nebevi etrafında şekillendi. İslam medeniyetinde cami sadece ibadet edilen bir yer değil kimi zaman bir devlet konuk evi olarak elçilerin karşılandığı bir yer, kimi zaman bir yatılı okul kimi zaman sosyal faaliyetlerin gerçekleştirildiği bir merkezdir. Ama maalesef günümüzde camiler bu şekilde çok yönlü olarak kullanılmamaktadır. Gönül ister ki camiler inşa edilirken bütün bunlar düşünülerek inşa edilsin. Ancak ilimizde camiler inşa edilirken alt katları için tek düşünülen şey taziye evleridir. Bu sebeple Esentepe’de yapılacak cami çalışmasında bu yöne dikkat çekerek camiyle birlikte bir gençlik merkezinin de yapılması konusunu kararlaştırdık.”

Kur’an Nesli Platformu heyeti İl Müftüsü Erhan'a hediye takdim ederken ziyaret karşılıklı hayır temennileriyle son buldu.

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ZAM FIRINCILARIN BELİNİ BÜKTÜ

Son zamanlarda un fiyatında yaşanan artışın kendilerini olumsuz etkilediğini belirten fırıncı esnafı, un fiyatlarındaki artışa tepki gösterdi.

Grip Aşısına Talep Arttı

Grip aşısını genelde kronik hastaların kullandığını dile getiren eczacılar, salgın nedeni ile bu sene hasta olmayan vatandaşların da aşıyı kullanmak istemelerinden dolayı talep patlaması yaşandığını belirtti.

Uyuşturucuyla Mücadelede Seferberlik Başlatılmalı

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz: "Uyuşturucu konusunda bir seferberlik başlatılmalı” dedi.

TEDAVİ SÜRECİ PANDEMİYE UYGUN ŞEKİLDE DÜZENLENMEKTEDİR

Batman Bölge Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi 40 yatak kapasiteyle 130 kronik takipli hastaya hizmet vermekte.

Ödüllü ‘Siyer Yarışması’ Online Olarak Yapılacak

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl pandemi nedeniyle online olarak 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL

Yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.