Önceki Sonraki
YAZ SEBZELERİNDE SONA DOĞRU
ŞAHİN: STK’LAR HALKIN ISLAHI İÇİN ÇALIŞMALIDIR
Suyun Altında Temizlik
SALGINLA MÜCADELEDE KARARLIYIZ
Öğrenciler Ücretsiz Tıraş Edildi

Eğitim Bir- Sen Beşiri İlçe Başkanı Aksoy:

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINDAN MEMNUNUZ
ETİKETLER :
Bu haber 2020-10-12 07:30:17 eklenmiş

 

 

 

Eğitim Bir-Sen Beşiri Şube Başkanı İshak Aksoy, yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının başlamasından memnuniyet duyduklarını açıkladı

Eğitim Bir-Sen Beşiri Başkanı İshak Aksoy’dan yüz yüze eğitimin başlaması kararına destek geldi. Uzaktan eğitimin çocukların yaşamlarında oluşturacağı boşluklara dikkat çeken Aksoy, “Konuyu toplumsal sorumluluk boyutuyla ele almalıyız ”dedi.

Eğitim Bir-Sen Beşiri başkanı İshak Aksoy yüz yüze eğitimin başlamasını olumlu karşıladıklarını belirterek uzaktan eğitimin handikaplarına dikkat çekti. Aksoy, “Çocuklarımızda oluşacak öğrenim güçlükleri hayatlarında onulmaz boşluklar oluşturacaktır. Bu konuyu mutlaka toplumsal sorumluluk boyutuyla ele almamız gerekiyor. Okulların açılması noktasında talepkar davranmalıyız. Ama önlemler konusunda da boşluk bırakmayacak şekilde takipte olmalıyız” dedi.

“VAKALARI SIFIRLAMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Eğitimcilerin eğitim ortamlarını hazır hâle getirmek için Millî Eğitim Bakanlığı’nın verdiği destek oranından çok daha fazlasını yapıp ellerinden gelen gayreti ortaya koyduklarını kaydeden Aksoy, “Bulunduğumuz apartmanın alt katında Kovid-19 var, üst katında var, sağımızda, solumuzda Kovid-19 var, iş yerimizde var… Dolayısıyla okullarda da tekil anlamda Kovid’in olmaması, böyle bir ortamda, çok mümkün değil. Bunu azaltmak konusunda mutlaka bir gayret gösterilmeli ama bunu sıfırlayamayacağımız da bilinmelidir. Bunları dikkate alarak mutlaka okulların açılmasını öncelememiz lazım” ifadelerini kullandı.

“DİJİTAL ORTAMDA DEVAM EDEMEYİZ”

Aksoy okulların toplum sağlığı, ailelerin eğitimi ve kuralların oturması açısından düzenleyici kurumlar olduğuna dikkat çekerek, “Sendikamızın hazırlamış olduğu; “Salgınla ilgili dünyadaki çalışmaların ve eğitim noktasındaki uygulamaların yer aldığı “Kovid-19 Salgınının Gölgesinde Eğitim: Riskler ve Öneriler” başlıklı raporu bakanlığa ilettik. Daha sonra, Türkiye genelinde toplam 9 bin 64 öğretmen ve 20 bin 52 velinin katılımıyla yaptığımız ‘ Pandemi Sürecinde Okulları Güvenle Açmak: Öğretmen ve Veli Araştırması” araştırmasını da kamuoyuyla paylaştık. Altyapı itibarıyla eğitim-öğretimi tamamen dijital ortamda yapma imkânımız olmadığını çok net olarak görüyor olmamız lazım. Okulların açılması konusunda mutlaka talepkâr davranmalıyız ama önlemler konusunda da son derece dikkatli ve bu konuda herhangi bir boşluk bırakmayacak şekilde takipte olmalıyız” diye konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ZAM FIRINCILARIN BELİNİ BÜKTÜ

Son zamanlarda un fiyatında yaşanan artışın kendilerini olumsuz etkilediğini belirten fırıncı esnafı, un fiyatlarındaki artışa tepki gösterdi.

Grip Aşısına Talep Arttı

Grip aşısını genelde kronik hastaların kullandığını dile getiren eczacılar, salgın nedeni ile bu sene hasta olmayan vatandaşların da aşıyı kullanmak istemelerinden dolayı talep patlaması yaşandığını belirtti.

Uyuşturucuyla Mücadelede Seferberlik Başlatılmalı

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz: "Uyuşturucu konusunda bir seferberlik başlatılmalı” dedi.

TEDAVİ SÜRECİ PANDEMİYE UYGUN ŞEKİLDE DÜZENLENMEKTEDİR

Batman Bölge Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi 40 yatak kapasiteyle 130 kronik takipli hastaya hizmet vermekte.

Ödüllü ‘Siyer Yarışması’ Online Olarak Yapılacak

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl pandemi nedeniyle online olarak 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL

Yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.