Önceki Sonraki
EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET
UMUT KERVANINDAN HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
BEŞİRİ DOĞALGAZ’A KAVUŞACAK
43 akademik personel alacak
Tarım İşletmesi Müdürlüğü çobanlık hizmeti alacak

“MÜSLÜMANLAR YENİDEN ÖZÜNE DÖNMELİ”

‘O’nu Oku O’nu Yaşa’ temasıyla her yıl düzenlenen Siyer Yarışması münasebetiyle Batman Peygamber Sevdalıları Derneğini ziyaret eden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, burada yaptığı açıklamada Müslümanların özlerine dönmeleri gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-01-10 13:41:43 eklenmiş

 

Peygamber Sevdalıları Tanıtım ve Medya Başkanı Feyzi Aydın ile derneğin yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan HÜDA PAR heyeti, çalışmalarıyla ilgili dernek yetkililerinden bilgi aldı.

Durmaz ve beraberindeki heyet ardından 14 Şubat'ta pandemi nedeniyle online olarak düzenlenecek ödüllü Siyer Yarışması'na katılmak üzere kayıtlarını yaptılar.

“SİYER YARIŞMASININ ULVİ BİR AMAÇ VE GAYESİ VARDIR”

Daha sonra açıklamalarda bulunan Durmaz, “Peygamber Sevdalıları Vakfı, ‘O’nu Oku O’nu Yaşa’ temasıyla her yıl düzenlediği Siyer Yarışması’nı bu yılda düzenlemektedir. Bizlerde HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı olarak her sene olduğu gibi bu sene de Peygamber Sevdalıları Derneğini ziyaret ettik. Siyer Yarışması ile Peygamberimizin ahlakının toplumda bilinmesi ve o güzel ahlakın toplum tarafından tatbik edilmesi hedeflenmektedir. Bu da ulvi bir amaç ve gayedir. Bu çalışmalarından ötürü bizler de Peygamber Sevdalılarına başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Günümüzde insanlığın birçok sorun yaşadığına dikkat çeken Durmaz, “Toplum Peygamber Efendimizin mesajından uzaklaşmış durumdadır. Bundan dolayı da toplumda yozlaşmalar ve kargaşalar çoğalmıştır. Bu sorunların çözümü için toplumun yeniden Peygamberin nebevi mesajına dönmesi gerekmektedir. Bizlerde bu manada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İslam dünyası büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Tüm bunların çözümü de Müslümanların yeniden özüne dönüp Peygamber ahlakıyla hayatlarını sürdürmekten geçiyor.” şeklinde konuştu.

“O GÜZEL AHLAKINI ÖRNEK ALMALIYIZ”

Konuşmasının sonunda Durmaz, şunları söyledi: “Bizler de bugün gelip Siyer Yarışması’na başvurumuzu yaptık. İnşallah sınava da gireceğiz. Buradan tüm halkımıza çağrıda bulunmak istiyorum: Peygamber Sevdalılarının ‘Onu Oku Onu Yaşa’ temasıyla düzenlemiş olduğu Siyer Yarışması’na katılımı sağlayalım. Çevremizdeki insanlarında sınava katılmaları için yardımcı ve aracı olalım. Bu hayırlı işte bizimde bir katkımız olsun. İnşallah toplum olarak Peygamber Efendimizin o güzel ahlakını örnek almış oluruz.”

“KAYITLAR DEVAM EDİYOR”

Ziyarette çalışmaları hakkında HÜDA PAR heyetine bilgi aktaran Peygamber Sevdalıları Tanıtım ve Medya Başkanı Feyzi Aydın, yarışmayla ilgili çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Ziyaretlerinden ötürü HÜDA PAR heyetine teşekkür eden Aydın, “HÜDA PAR camiasına yaptıkları ziyaretten ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Peygamber Sevdalıları olarak pandemiden dolayı Siyer Yarışmasını online olarak düzenleyeceğiz. Şu anda 60 bine yakın kaydımız var ve kayıtlarımız da devam etmektedir.” Şekkinde konuştu.

 

Kayıtların 7 Şubat tarihine kadar devam ettiğini söyleyen Aydın, “Kayıtlarımız internet üzerinden https://peygambersevdalilari.com/ adresinden yapılıyor. Yarışma online olduğu için kitaplarımız da online üzerinden indirilip, okuyabilir hatta dinleyebilirler. Özellikle bizim gayemiz katılımcıların Peygamberimizin hayatını okumalarını ve ona göre kendi hayatlarına yön vermelerini sağlamaktır. En büyük örnek, en büyük aile reisi, en büyük komutan ve en büyük eğitimci olan Peygamberimizin hayatını iyicene okumamız gerekmektedir.” dedi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Karayolları Genel Müdürlüğü 4 adet arsa satacak

Hatay'da Karayolları Genel Müdürlüğüne ait 4 adet arsa satışa sunuldu.

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

Jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahanın kiralama işi yapılacaktır

77 sözleşmeli personel alınacak

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde 77 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

EĞİTİM BİR SEN’DEN OKULLARA ZİYARET

Eğitim Birsen İl ve İlçe Yönetimi Beşiri ilçemizde bazı okulları ziyaret ederek okullarda sorun ve problemlerini dinledi.

ZİRAAT ODASI ÖNEMLİ BİR KURULUŞ

Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ziraat Odalarının çiftçilere her türlü desteği sağlayan önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

SAĞLIK PERSONELLERİ AŞI OLDU

Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu ve sağlık çalışanları ile eczacılar, Coronavirus aşısı oldu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.