Önceki Sonraki
Kaymakam Şener Gaziler Gününü Kutlandı
GÜR BEŞİRİ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
BEŞİRİ YOLUNDA KAZA: 4 YARALI
Sahte Avukat Yakalandı
İPEK ER DAVASI TUTUKSUZ SÜRÜYOR

SAĞÇEV: “ANIZ YANGINLARINA MÜSAMAHA GÖSTERİLMESİN”

Anız yangınlarının şimdiden başladığını, bu durumun pandemiyle mücadele eden Batman halkının büyük sağlık sorunları yaşamasına neden olacağını belirten Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (Sağ-Çev) Başkanı Ömer Faruk Dursun, yetkililerin anız yangınlarına müsamaha göstermemelerini istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-09-12 13:02:43 eklenmiş

 

Dursun, Batman’da hububat hasadının ardından başlayan anız yangınlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Her sene yaz aylarının bitmesine yakın bir zamanda başlayan anız yangınlarının özelde Batman, genel olarak da ülkenin en önemli sorunlarından biri olduğunu belirten Dursun, anızın büyük zarar verdiğini söyledi.

“PANDEMİ İLE MÜCADELE OLUMSUZ ETKİLENECEK”

Yetkilileri anız konusunda tedbir almaya çağıran Dursun, ,“Pandemi ile mücadele ettiğimiz bu dönemde özellikle hastalıktan etkilenmiş veyahut tedavi süreci devam eden hastaların temiz hava ve oksijene ihtiyacı varken yakılan anızların nasıl olumsuz bir etki oluşturacağı herkesin malumudur. Bundan dolayı yetkililerin özellikle halk sağlığı söz konusu olduğu bu dönemde gerekli tüm tedbirleri alması gerekmektedir.” Dedi.

 “ANIZ YANGINLARI YAŞAMI TEHDİT EDİYOR”

Yangınlar sırasında havanın kirlendiğini, karayolu civarındaki anız yangınlarının ise görüş mesafesini azaltarak, trafik kazalarına sebep olduğunu belirten Dursun, “Yangınlar bazen komşu tarlaları yok etmekte, çitleri tarla üzerinden geçen elektrik ve telefon direklerini ve meyve ağaçlarını yakabilmektedir. Anız yangınları bazı durumlarda orman ve konut yangınlarına da sebep olabilmektedir” ifadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kırklareli Vize'de C Tipi Mesire Alanı kiraya verilecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kışlacık Köyü Panayır İskelesi mevkiinde bulunan C Tipi Mesire Alanı işletilmek üzere kiraya verilecek.

Kırmızı et üreticileri toplanıyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Olağan Mali Genel Kurulu 15 Ekim 2021 Cuma günü toplanıyor.

Balyemez Konağı ve Bahçesi 5 yıl süreyle kiraya verilecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Gümüşhane Merkez’de bulunan Balyemez Konağı ve bahçesi 5 yıl süreyle kiraya verilecek.

ÖĞRENCİ VELİLERİNDEN PROTESTO

10 kilometre uzaklıkta olan Kocalar (Koca) köyünden taşımalı sistemle Batman’daki okullara giden öğrenciler, yaşadıkları sıkıntıların giderilmemesi üzerine velileri ile birlikte Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek durumu protesto etti.

ŞEHİR HASTANESİNİN İHALESİ 1 KASIM’DA YAPILACAK

500 Yataklı Yeni Batman Şehir Hastanesinin yapım ihalesinin 1 Kasım 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

İÇME SUYU KLORLAMA ODALARINDA YENİLİK

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, içme suyu depolarının klorlandığı odalarda yapılan bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının ardından klorlama odalarını ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.