Önceki Sonraki
Kaymakam Şener Gaziler Gününü Kutlandı
GÜR BEŞİRİ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
BEŞİRİ YOLUNDA KAZA: 4 YARALI
Sahte Avukat Yakalandı
İPEK ER DAVASI TUTUKSUZ SÜRÜYOR

Çocukların Namaz Sevinci

Kur'an Nesli Platformu'nun verdiği 15 günlük namaz eğitiminin final programında bir araya gelen ve Beşiri ilçemizden de çok sayıda katılım sağlandığı binlerce çocuk namazla tanışmanın sevincini yaşadı.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-09-12 13:18:19 eklenmiş

 

Batman'da Kur'an Nesli Platformu'nun verdiği eğitim sayesinde namazla tanışan binlerce çocuğa yönelik düzenlenen programda namazın önemine vurgu yapıldı.

Kur'an Nesli Platformu tarafından "Hayat Namazla Güzeldir" sloganıyla iki haftada verilen namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 7-10 yaş arasındaki 2 bin 500 çocuk için Batman'da bir program düzenlendi.

Kentte 100’ün üzerinde noktada 15 günlük eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve ilk kez namazla tanışan küçük kız ve erkek çocuklar, aileleri ve hocalarıyla birlikte programın düzenlendiği alana yürüdü.

Yürüyüş esnasında "Ezan çağrıların en güzelidir", "Kıl beni ey namaz" pankartları taşıyan çocuklar sık sık "Namaz Dinin Direğidir" sloganları attı.

Hürriyet Mahallesi'nde bulunan parkta saat 17.00'de düzenlenen programın final etkinliğine; STK temsilcileri, namaz öğrenen çocuklar ve aileleri katıldı.

Sunuculuğunu Enes İmir’in yaptığı program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

HAYÂSIZLIK VE KÖTÜLÜĞE KARŞI EN KUVVETLİ MUHAFIZDIR NAMAZ”

Programın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Kur'an Nesli Platformu Batman Koordinatörü Eğitimci Abdullah Aslan, toplumun yarasına en büyük ilacın bilinçli bir namaz olduğunu söyledi.

Hakkıyla kılınan namazın toplumu her türlü bela ve musibetlerden koruduğunu belirten Aslan, “Namazı hakkıyla eda eden biri hak yemekten korkar, gıybetten, dedikodudan sakınır. Her an gözetim altında huzurda olduğu bilinciyle hayatına nizam verir. İşte bu yüzden hayasızlık ve kötülüğe karşı en kuvvetli muhafızdır namaz. Şüphesiz ki bu toplumumuzun namazdan uzak kalması her türlü bela ve musibete birer davetiyedir. İşte tam da bu yüzden bizler de topyekûn namaza sarılmaya, namazla dirilmeye davet ediyoruz.” dedi.

Ardından çocuklar tarafından oratoryo gösterimi yapıldı. İlahi ve şiirlerin seslendirildiği programda, ayrıca namaz öğrenen çocuklar, ezberledikleri ayet ve hadisleri okudular. Programda kız ve erkek çocuklara temsili başarı belgesi verildi.

“NAMAZ ALLAH’I TANIMAK VE BİLMEKTİR”

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Kur’an Nesli Platformu Namaz Etkinlikleri Koordinatörü Eğitimci Mehmet Emin Sütçü, namazın en büyük eylem olduğunu söyledi.

Bu dünyada yapılabilecek en büyük işin namaz kılmak olduğuna vurgu yapan Sütçü, “Çünkü namaz Allah’ı tanımak ve bilmektir. Namaz Allah’ı yüceltmektir. Namaz haddini bilmek ve kulluğunu ilan etmektir. Namaz müminin miracıdır. Allah’a en yakın olabileceğimiz an namazda secde anıdır.” dedi. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kırklareli Vize'de C Tipi Mesire Alanı kiraya verilecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kışlacık Köyü Panayır İskelesi mevkiinde bulunan C Tipi Mesire Alanı işletilmek üzere kiraya verilecek.

Kırmızı et üreticileri toplanıyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Olağan Mali Genel Kurulu 15 Ekim 2021 Cuma günü toplanıyor.

Balyemez Konağı ve Bahçesi 5 yıl süreyle kiraya verilecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Gümüşhane Merkez’de bulunan Balyemez Konağı ve bahçesi 5 yıl süreyle kiraya verilecek.

ÖĞRENCİ VELİLERİNDEN PROTESTO

10 kilometre uzaklıkta olan Kocalar (Koca) köyünden taşımalı sistemle Batman’daki okullara giden öğrenciler, yaşadıkları sıkıntıların giderilmemesi üzerine velileri ile birlikte Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek durumu protesto etti.

ŞEHİR HASTANESİNİN İHALESİ 1 KASIM’DA YAPILACAK

500 Yataklı Yeni Batman Şehir Hastanesinin yapım ihalesinin 1 Kasım 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

İÇME SUYU KLORLAMA ODALARINDA YENİLİK

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, içme suyu depolarının klorlandığı odalarda yapılan bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının ardından klorlama odalarını ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.