Önceki Sonraki
Kaymakam Şener Gaziler Gününü Kutlandı
GÜR BEŞİRİ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
BEŞİRİ YOLUNDA KAZA: 4 YARALI
Sahte Avukat Yakalandı
İPEK ER DAVASI TUTUKSUZ SÜRÜYOR

Öğrenci ve Velilerde Kırtasiye Telaşı

Okulların açılmasıyla birlikte kırtasiyelerde başlayan canlılık devam ederken veliler de bir buçuk yıl aradan sonra çocukları için alış veriş yapma heyecanı yaşıyor.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-09-12 13:22:12 eklenmiş

 

Okulların açılmasıyla birlikte yoğun bir iş temposuna giren kırtasiyeciler tatlı bir telaş yaşıyorlar. Kırtasiyeciler velilerin ve öğrencilerin taleplerini karşılayabilmek için harıl harıl çalışıyor. Velilere ve öğrencilere kırtasiye malzemelerinin en kalitelisini ve en uygun fiyata sunmaya çalışan kırtasiyeciler ürün yelpazesini geniş tutuyor.

Daha önceki yıllara oranla kırtasiye ürünlerine yoğun bir talep olduğunu dile getiren kırtasiye esnafı Reşit Maviş, satışlardan çok memnun olduğunu söyledi.

Geçen seneden kalan kırtasiye ürünlerinin ellerinde kaldığı için veli ve öğrencilere fiyat noktasında yardımcı olabildiklerini dile getiren Maviş, yaşadıkları alışveriş telaşını şu şekilde anlattı: "Listeler şimdiden gelmeye başladı. Tabi 2 yıldır alışveriş yapmadı. Öğrenci ve velilerde dolayısıyla listesini alıp koşa koşa kırtasiyeye geliyor. Şu anda onların ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz, fiyat noktasında da elimizden geldiği kadarıyla cazip olmaya ve piyasalara uymaya çalışıyoruz. Şu an ki işten memnunuz."

Genel olarak bütün ürünlerde olduğu gibi kırtasiye malzemelerinde de bir artış olduğunu ifade eden Maviş, fiyatların uygunluğunun markaya göre değiştiğine dikkat çekti.

"Biz elimizden geldiği kadarıyla indirim yapıp 100 TL tuttu ise 80, 85’e düşürerek yardımcı olmaya çalışıyoruz." diyen Maviş, “Geçen seneden de elimizde ürünler kalmıştı, onun da fiyat indirimlerinde etkisi var. Asıl maliyet anaokulları kısmında çıkıyor, hem ürünler fazla hem de kalitede markalı ürünler isteniyor. Bu şekilde 200-300 TL civarında bir maliyet çıkıyor, diğer sınıflarda ise ihtiyaçlar defter, kalem, boya gibi ürünler olduğu için 100-150 TL civarında çıkabiliyor. Tabi fiyatlar alacağınız marklara bağlı, uygun olanı da var pahalı olanı da var. Satışlar çok iyi yüzümüz gülüyor." MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kırklareli Vize'de C Tipi Mesire Alanı kiraya verilecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kışlacık Köyü Panayır İskelesi mevkiinde bulunan C Tipi Mesire Alanı işletilmek üzere kiraya verilecek.

Kırmızı et üreticileri toplanıyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Olağan Mali Genel Kurulu 15 Ekim 2021 Cuma günü toplanıyor.

Balyemez Konağı ve Bahçesi 5 yıl süreyle kiraya verilecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Gümüşhane Merkez’de bulunan Balyemez Konağı ve bahçesi 5 yıl süreyle kiraya verilecek.

ÖĞRENCİ VELİLERİNDEN PROTESTO

10 kilometre uzaklıkta olan Kocalar (Koca) köyünden taşımalı sistemle Batman’daki okullara giden öğrenciler, yaşadıkları sıkıntıların giderilmemesi üzerine velileri ile birlikte Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek durumu protesto etti.

ŞEHİR HASTANESİNİN İHALESİ 1 KASIM’DA YAPILACAK

500 Yataklı Yeni Batman Şehir Hastanesinin yapım ihalesinin 1 Kasım 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

İÇME SUYU KLORLAMA ODALARINDA YENİLİK

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, içme suyu depolarının klorlandığı odalarda yapılan bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının ardından klorlama odalarını ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.