Önceki Sonraki
Kaymakam Şener Gaziler Gününü Kutlandı
GÜR BEŞİRİ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
BEŞİRİ YOLUNDA KAZA: 4 YARALI
Sahte Avukat Yakalandı
İPEK ER DAVASI TUTUKSUZ SÜRÜYOR

Yoğun Bakımdaki Hastaların Yüzde 95’i Aşısız

Yoğun bakım servisinde yatan hastaların yüzde 95’inin aşısız olduğunu belirten Batman İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu, vatandaşları aşı olmaya çağırarak hayatlarını riske atmamalarını istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-09-12 13:26:18 eklenmiş

 

Pamukçu, Batman’daki hasta durumu, aşılama çalışmaları, vaka sayıları konusunda Gazetemiz Batman Rehber’e  önemli açıklamalarda bulundu.

Yatan ve yoğun bakım hastalarının hemen hemen hepsinin aşı hakları bulunmasına rağmen aşı olmayan vatandaşlardan oluştuğunu, bu hastaların içinde gençlerin de bulunduğunu vurgulayan Pamukçu, vatandaşları aşı olmaya çağırdı. Yeni varyantın gençleri de vurduğunu ifade eden Pamukçu, salgından korunmanın tek yolunun aşıları yapmak olduğunu söyledi.

300 civarında yatan hastaları bulunduğunu, bunlardan 70 tanesinin yoğun bakımda yatan hasta olduğunu aktaran Pamukçu, son günlerde Batman’da aşı olan vatandaşların sayısının arttığını kaydetti. Aşı yapma oranının yüzde 66’ya çıktığını anlatan Pamukçu, hedeflerinin bu oranı yüzde 75’e çıkarıp mavi kategoriye geçmek olduğunu belirtti.

“VAKA SAYISI AŞIYLA AZALMAYA BAŞLADI”

Pamukçu, “6 Eylül’de tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da aşılanmayanlara yönelik bazı kısıtlamalar başladı. Şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşların aşı takvimlerini yapması veya 48 saat içerisinde Negatif PCR testi ile ilgili görevlilere ibraz etmesi gerekmektedir. Vatandaşların aşıya olan ilgisiyle çok hızlı bir şekilde mavi kategoriye geçmeyi beklemekteyiz. Yaklaşık bir aydır ilimizde yoğunlaşan vaka sayıları vatandaşlarımızın aşıya olan ilgisi ile beraber azalmaya başladı. Bu anlamda bütün Batman halkını, kamu ve özel sağlık tesislerimizde aşılanmaya davet ediyoruz.” dedi.

“AŞI OLMAYAN GENÇ HASTA SAYISINDA ARTIŞ VAR”

Hastanelerin yoğun bakım servislerinde yatan hastaların hemen hepsinin kendilerine aşı hakkı tanımlandığı halde aşılarını yaptırmayanlardan oluştuğuna dikkat çeken Pamukçu, şöyle devam etti: “Yoğun bakım servislerinde yatan hastaların yüzde 95’inden fazlası aşı hakkı olup aşılanmayan kişilerden oluşuyor. Genç hastalarda aşı takvimine uymamaktan dolayı yatan hasta sayısının arttığını görüyoruz. Bu anlamda yaşı genç olup yoğun bakımda yatan hastaların olması, onlara hizmet eden sağlık çalışanlarımızı da çok ciddi bir şekilde etkilemektedir. Biz genç yaşlı demeden tüm vatandaşlarımızı aşı haklarından faydalanmaları için sağlık tesislerimize davet ediyoruz.” MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kırklareli Vize'de C Tipi Mesire Alanı kiraya verilecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kışlacık Köyü Panayır İskelesi mevkiinde bulunan C Tipi Mesire Alanı işletilmek üzere kiraya verilecek.

Kırmızı et üreticileri toplanıyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Olağan Mali Genel Kurulu 15 Ekim 2021 Cuma günü toplanıyor.

Balyemez Konağı ve Bahçesi 5 yıl süreyle kiraya verilecek

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Gümüşhane Merkez’de bulunan Balyemez Konağı ve bahçesi 5 yıl süreyle kiraya verilecek.

ÖĞRENCİ VELİLERİNDEN PROTESTO

10 kilometre uzaklıkta olan Kocalar (Koca) köyünden taşımalı sistemle Batman’daki okullara giden öğrenciler, yaşadıkları sıkıntıların giderilmemesi üzerine velileri ile birlikte Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek durumu protesto etti.

ŞEHİR HASTANESİNİN İHALESİ 1 KASIM’DA YAPILACAK

500 Yataklı Yeni Batman Şehir Hastanesinin yapım ihalesinin 1 Kasım 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

İÇME SUYU KLORLAMA ODALARINDA YENİLİK

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, içme suyu depolarının klorlandığı odalarda yapılan bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının ardından klorlama odalarını ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.