Önceki Sonraki
HÜDA PAR’DAN MEVLİD-İ NEBİ TATLISI
Şener’den Bismil Kaymakamına Ziyaret
ÇİFTÇİLERE 36 TON MERCİMEK TOHUMU DAĞITILDI
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
Saadet Partisi Beşiri’de Kongreye Gitti

SİYER YARIŞMASI 13 ŞUBATTA

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl Türkiye geneliyle birlikte Batman’da da düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 13 Şubat 2022 tarihinde yapılacağı açıklandı.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-10-10 12:54:11 eklenmiş

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yarışma Komisyonu Başkanı Hamdin Aslan, "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla 13 Şubat 2022 tarihinde düzenleyecekleri Siyer Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında, yarışmada dereceye girenlere ödüllerin verileceğini belirten Aslan, tüm halkı yarışmaya katılmaya davet etti.

Yarışmanın başvuru işlemlerinin 8 Ekim ile 31 Ocak 2022 tarihleri arasında Peygamber Sevdalılarının web sitesi üzerinden yapılacağını hatırlatan Aslan, yarışmanın dört kategori şeklinde yapılacağını söyledi.

“GÜÇLÜLER ZAYIFI EZDİ, HAK VE ADALET KAYBOLDU”

Peygamberin örnekliğinin terk edilmesinden beri dünyanın nice buhranlar yaşadığını belirten Aslan, “Bizleri, alemlere rahmet olarak gönderilen son Peygambere ümmet kılan Allah'a hamd olsun. O Peygamber ki ahlakın, erdemin, her türlü güzel vasfın zirvesini kendinde taşıyan, ümmetine karşı pek şefkatli ve merhametli olandır. O şanlı Peygamberin örnekliği terk edildiğinden beri dünya nice buhranlar yaşadı, nice toplumlar maddi manevi çöküşler yaşadı. Yeryüzünün halifesi olarak yaratılan insan, yeryüzünü fesada uğrattı. Güçlüler zayıfı ezdi, hak ve adalet kayboldu. Kin, nefret ve düşmanlıklar yeryüzünde hakim oldu. Bu olumsuzluklara rağmen bize düşen, hakkıyla ona iman edip yeryüzünü tekrar İslam’ın güneşiyle aydınlatmak, hak ve adaleti hakim kılmak çabası içinde olmaktır.” dedi.

“KENDİMİZİ İNSANLIK İÇİN SORUMLU ADDEDİYORUZ”

Hak ve adalet rehberinin Hazreti Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi vesellem) olduğunu vurgulayan Aslan şöyle devam etti:

“Yeryüzü Şeriat-ı Muhammedi güneşi ile aydınlanır, insanlık ancak bu vesileyle huzur ve güvene kavuşur. Bizler Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak biliyoruz ki problemlerimizin en güzel ve doğru çözümü, kurtuluşumuzun reçetesi O'ndadır. O halde tüm insanlığa bu reçeteyi sunmak için gayret etmeyi boynumuzun borcu olarak görüyor ve kendimizi insanlık için sorumlu addediyoruz. Bu sorumluluk gereğince Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak birçok çalışma ve etkinliğin yanı sıra, her yıl Türkiye geneli ödüllü siyer yarışması düzenlemekteyiz.”

13 Şubat 2022 Pazar günü saat 11.00’de 11’incisini gerçekleştirecekleri bu yılki yarışmaya da büyük önem verdiklerini söyleyen Aslan, tüm halkı bu anlamlı yarışmaya katılmaya davet ettiklerini belirtti.

“AMACIMIZ PEYGAMBER SEVGİSİNİ AŞILAMAK, O’NUN ROL MODEL ALINMASINI SAĞLAMAKTIR”

Aslan, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “İnanıyoruz ki benzer çabalar çoğaldıkça meyvesini verecek ve insanlık, dalaletin karanlıklarından imanın nuruna kavuşacaktır. Gayemiz; ‘Andolsun ki Allah'ın Resulünde, sizin için uyulacak en güzel bir örnek var.’ (Ahzab/21) ayetinde ifade edildiği gibi O’ndaki örnekliği herkesin okumasını, bilmesini sağlamaktır. ‘Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere salat etmektedirler. Ey iman edenler! Siz de ona salat edin ve içtenlikle selam verin.’ (Ahzab/56) ayetinin gereği olarak yarışma kitabımız okundukça Peygamberin salat ve selamlarla anılmasıdır. Taptaze dimağlara Peygamber sevgisini aşılamak ve O’nun en büyük önder olduğunu ve model alınması gereken en seçkin zat olduğunu işlemektir. O’nu tanıyanların daha iyi tanımasına, O’na bağlı olanların muhabbet ve bağlılığının daha da artmasına vesile olmaktır.”

YARIŞMA KATEGORİLERİ VE SORUMLU KİTAPLAR

 “O’nu Oku, O’nu Yaşa” temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışmasının kategorileri ve sorumlu kitaplar hakkında da bilgi veren Aslan, şunları kaydetti: “Yarışma kategorilerimiz şöyle: 1. Kategori: 4 ve 5. sınıf öğrencileri. 2. Kategori:  6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri. 3. Kategori: Lise öğrencileri 9, 10, 11 ve 12. sınıf ile örgün eğitimde okumayıp 2005 ve sonrası doğumlu olanlar. 4. Kategori: Diğer (belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar.)

Yarışma kitapları: 1 ve 2. Kategori: Peygamber Sevdalıları Komisyonunun Semere Yayıncılıktan ‘Hz. Muhammed’in Hayatı’ 3 ve 4. Kategori: Adnan Akgönül’ün Semere Yayıncılıktan ‘Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)’ adlı kitaplar olacaktır.”

Başvuru koşulları ve genel bilgiler ile yarışmanın yapılacağı yerler ve yarışma tarihi-saati:

Yarışmanın başvuru işlemlerinin 8 Ekim ile 31 Ocak 2022 tarihleri arasında http://peygambersevdalilari.com web sitesi üzerinden yapılacağını hatırlatan Aslan, şu bilgileri paylaştı: “Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfınca http://peygambersevdalilari.com web sayfasında yayınlanacak olan yarışma merkezlerinde 13 Şubat 2022/Pazar 11.00-12.30-(TSİ) saatleri arasında erkek/bayan ayrı ayrı salonlarda olmak üzere tek oturumda aynı anda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara, yarışmaya giriş yerleri e-posta/sms yolu ile bilgilendirme yapılabilecektir. 1 ve 2. Kategoride 60 soru 90 dakika cevaplama süresi, 3 ve 4. Kategoride 75 soru ve 90 dakika cevaplama süresi olup puanlama 100 üzerinden yapılacaktır.”

Yarışmanın ödülleri:

Tüm ödüllerin Türkiye geneli dağıtılacağını belirten Aslan, “Ödüllerimiz şunlardır: 1. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, akıllı bilekli saat gibi toplamda 400 ödül. 2. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 600 ödül. 3. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, çeyrek altın, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 150 ödül. 4. Kategoride: Dizüstü bilgisayar, yarım altın, çeyrek altın ve kol saati gibi toplamda 150 ödül olacaktır.” dedi.

Son olarak Aslan, düzenlenecek olan yarışmanın hayırlara vesile olmasını diledi. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
HÜDA PAR’DAN MEVLİD-İ NEBİ TATLISI

HÜDA PAR Beşiri İlçe Teşkilatı Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle parti binasının önünde tatlı ikramında bulundu.

TEKSTİL İŞÇİLERİ KAZA YAPTI

Batman-Siirt karayolunda tekstil işçilerini taşıyan minibüs ile pikabın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 10 kişi yaralandı.

Şener’den Bismil Kaymakamına Ziyaret

Beşiri Kaymakamı Mahmut ŞENER, Bismil Kaymakamı Enver Hakan ZENGİNCE’yi makamında ziyaret etti.

Müftü Erhan; “Peygamberin Örnekliğine İhtiyacımız var”

BAMMED yönetiminin Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle kendisine yaptığı ziyaret esnasında konuşan Müftü Turgut Erhan, Müslümanların sorunlarının çözümü için Peygamberin örnekliğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

KURAKLIK NEDENİYLE HAYVANCILIK BİTME NOKTASINDA

Kuraklık nedeniyle bu yıl yem ve saman fiyatlarının büyük oranda arttığını, bu durumun hayvancılığı bitirme noktasına getirdiğini belirten Batmanlı besiciler, büyük bir sıkıntının kendilerini beklediğini belirtti.

2 bin dekar üzerinde kurulan ve 650 bin dikili ağaçtan oluşan elma bahçesinde hasat sürüyor.

Beşiri (Qubîn) ilçesine bağlı İkiköprü (Aviskê) beldesi yakınlarında 2 bin dekar üzerinde kurulan ve 650 bin dikili ağaçtan oluşan elma bahçelerinde ağustos ayında başlayan hasat devam ediyor.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.