Önceki Sonraki
AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
“Bi Hareketine Bakar Hayat”
KAYMAKAM ŞENER’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BEŞİRİ’DE 3 GÜNLÜK TATBİKAT

Türkiye Birincisi Oldular

Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Eğitimde Başarılı Örnekler Sergisinde "Hayallerimdeki Masallara Dokun" projesiyle Türkiye Birincisi oldu.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-10-24 11:36:07 eklenmiş

 

Yapılan jüri oylamasıyla ilk üç proje arasında yer almayı başaran "Hayalimdeki Masalara Dokun" adlı proje açık halkoylaması ile edebiyat, sosyal ve kültür kategorisinde birinci olmaya hak kazandı.

ÖDÜLLERİNİ MEHMET GÖRMEZ’DEN ALDILAR

İstanbul'da düzenlenen ödül programında öğrenciler birincilik ödülü olan 10 bin TL'lik ödülü ve başarı plaketlerini Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GÖRMEZ ile Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ'dan aldılar. Ödül törenine Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü İdris TAYMUR, Proje Danışmanı Öğretmen Zeynep Aslan, Öğrenciler Nurullah YAVUZ, Furkan ACAR ve Muhammet YÜKSELTEN katıldı.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTRAN: "Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Türkiye geneli düzenlemiş olduğu Eğitimde Başarılı Örnekler Sergisinde Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisemiz Türkiye birincisi olarak bizleri mutlu eden bir başarı elde etti. Öğrencilerimizin Danışman öğretmen nezaretinde hazırladığı "Hayallerimdeki Masallara Dokun" projesi 380 proje arasından ilk 3'e girmeyi başararak Türkiye geneli yapılan açık oylamada Türkiye birincisi oldu. "Hayallerimdeki Masallara Dokun" projesiyle Türkiye birincisi olan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul idaremizi tebrik ediyorum." dedi.

Başarılı Örnekler Sergisi; İmam Hatip Okullarındaki öğrencilerin öğrenmesine ve akademik gelişimine katkı sağlayan, bilimsel faaliyetler ile sistemli bir şekilde ilerlemeyi öğreten, sosyal-kültürel-sanatsal ve sportif faaliyetler ile öğrencilerin gelişimini destekleyen, değerleri davranış haline getiren bireyleri yetiştiren, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük programlarını hayata geçiren, öğretmen ve yöneticilerin mesleki gelişimi yoluyla kurumsal kapasitelerini artıran, proje uygulamaları ile gözlemlenen veya ihtiyaç duyulan bir alana yönelik çözüm üreten ve böylece eğitim ve öğretimin iyileştirilmesine yönelik değişim ve dönüşüm oluşturan başarılı örneklerin ve model uygulamaların teşvik edilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilmekte.

MEHMET MİKYAS

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ARANAN ŞAHISLAR OPERASYONLA YAKALANDI

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, yağma ve hırsızlık suçundan araması bulunan 2 şahıs, eş zamanlı operasyon sonucu yakalandığı bildirildi.

SİYER YARIŞMASINA ESNAFTAN DESTEK

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ve her yıl on binlerce kişinin katıldığı ödüllü Siyer Yarışmasına esnaf, iş yerlerine yarışmanın afişini asarak destek oldu.

SERACILARA DESTEK ÇAĞRISI

Seracılık yapan çiftçilere yaptığı ziyarette konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, son yıllarda artış gösteren seracılık faaliyetlerinin daha iyi bir seviyeye gelmesi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Çiftçilere Sarımsak Tohumu Dağıtıldı

Tarım İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında bulunduğu çok sayıda çiftçiye toplam 4.980 kg yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunu dağıttı.

İlçemizde İlk Sarımsak Ekimi Yapıldı

2021 yılı tarımsal üretimin arttırılması projesi kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yüzde 75 hibe destekli olarak dağıtılan yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunun ilk ekimi yapıldı.

PİLOT ÜNİVERSİTE

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Batman Üniversitesinin “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında enerji alanında pilot üniversite seçildiğini açıkladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.