Önceki Sonraki
AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
“Bi Hareketine Bakar Hayat”
KAYMAKAM ŞENER’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BEŞİRİ’DE 3 GÜNLÜK TATBİKAT

BİNLERCE ÇİFTÇİ ÇKS MAĞDURU

Batman’da ÇKS nedeniyle mağdur olan çiftçiler için 2021 Yılı çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) başvuru süresinin acilen uzatılması istenildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-10-24 11:37:05 eklenmiş

 

Batman’ın il ve ilçelerinin yanı sıra, Diyarbakır il ve ilçelerindeki çiftçilerin ciddi anlamda mağdur olduğu öğrenildi.

 Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Batman Merkeze bağlı Kocalar Köyünün çiftçilerinden Osman Çam; “Pandemi gibi çeşitli nedenlerle 2021 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) zamanında başvurmayan çiftçiler var. Bundan dolayı Tarım Bakanlığının verdiği doğrudan gelir desteği, elektrik enerjisi desteği, gübre desteği, mısır, pamuk, buğday gibi destekleri alamayacağından çiftçilerimiz ciddi anlamda mağdur duruma düşeceklerdir. Bu nedenle desteğini hiçbir zaman Çiftçilerimizden esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımızdan ricamız Tarım ve Orman Bakanlığının her yıl olduğu gibi bu yıl da 2021 yılı çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) başvuru süresinin kısa bir süreliğine de olsa bir kez uzatmasını ve mağdur durumda bulunan Çiftçilerimizin 2021 Yılı ÇKS Kayıtlarını yapmalarının sağlanmasını rica ediyoruz.” diye konuştu.  MEHMET MİKYAS

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ARANAN ŞAHISLAR OPERASYONLA YAKALANDI

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, yağma ve hırsızlık suçundan araması bulunan 2 şahıs, eş zamanlı operasyon sonucu yakalandığı bildirildi.

SİYER YARIŞMASINA ESNAFTAN DESTEK

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ve her yıl on binlerce kişinin katıldığı ödüllü Siyer Yarışmasına esnaf, iş yerlerine yarışmanın afişini asarak destek oldu.

SERACILARA DESTEK ÇAĞRISI

Seracılık yapan çiftçilere yaptığı ziyarette konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, son yıllarda artış gösteren seracılık faaliyetlerinin daha iyi bir seviyeye gelmesi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Çiftçilere Sarımsak Tohumu Dağıtıldı

Tarım İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında bulunduğu çok sayıda çiftçiye toplam 4.980 kg yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunu dağıttı.

İlçemizde İlk Sarımsak Ekimi Yapıldı

2021 yılı tarımsal üretimin arttırılması projesi kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yüzde 75 hibe destekli olarak dağıtılan yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunun ilk ekimi yapıldı.

PİLOT ÜNİVERSİTE

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Batman Üniversitesinin “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında enerji alanında pilot üniversite seçildiğini açıkladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.