Önceki Sonraki
AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
“Bi Hareketine Bakar Hayat”
KAYMAKAM ŞENER’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BEŞİRİ’DE 3 GÜNLÜK TATBİKAT

KANDİL COŞKUYLA KUTLANDI

Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü münasebetiyle vatandaşlar, kentteki camilere akın ederek okunan mevlid ve seslendirilen ilahilere eşlik ederek dualar edip, salavatlar getirdi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-10-24 11:38:25 eklenmiş

 

Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) veladetinin yıldönümü münasebetiyle Batman İl Müftülüğü tarafından, yatısı namazının ardından Merkez Şevket Başak Camiinde Mevlid Kandili programı düzenlendi.

İl Müftülüğü Korosunun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda; Kürdçe, Türkçe ve Arapça mevlid ve kasideler okunup ilahiler seslendirildi, salâvatlar getirildi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programlarda, Kur’an-ı Kerim okundu, salavatlar getirildi ve İslam ümmeti için dualar edildi.

“HERKESİN HİDAYETİNE VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

Mevlid kandilinin tün insanlığın hidayetine ve salgın hastalığın son bulması için dua ettiklerini ifade eden Zeki Erol, “Bugün Peygamberimiz Efendimizin Mevlid-i Şerifidir. Bugünün herkese hayırlı olmasını ve herkesin hidayetine vesile olmasını diliyorum. Allah bu salgın hastalığı Müslümanların içinden çıkarsın inşallah. Allah ne dilerse onun gibidir. Allah hepimizi af ve mağfiret etsin.” temennisinde bulundu.

“TÜM MÜSLÜMANLARA, MİLLETLERE VE İNSANLARA DUA ETMEYE GELDİK”

Çocuğunun camiye alışması ve dinini öğrenmesi için mevlid programına getirdiğini ifade eden bir diğer vatandaş Halil Şanlı, “Bugün Peygamberimiz Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)'in doğduğu gündür. Mevlid Kandili olduğu için çocuğumla beraber camiye gelip bu günü ederek etmek için geldik. Çocuğumda peygamberimizin bugün dünyaya geldiğini öğrensin, camiyi bilsin ve dinini bilsin diye diye getirdim. Bugün buradan tüm Müslümanlara, millete ve insanlara dua etmeye geldik.” İfadelerini kullandı.

“MEVLİDİMİZİ DİNLEDİK DUALARIMIZI ETTİK”

Mevlid dinleyip dua ettiklerini belirten Ramazan Erol ise şunları söyledi: “ Bütün Ümmet-i Muhammed’in Mevlid Kandili mübarek olsun. Camiye geldik mevlidimizi dinledik, namazımızı kıldık, herkese barış içinde yaşamaları için dua ettim. Bugün Peygamber Efendimizin doğum günüdür. Mevlidimizi dinledik dualarımızı ettik.”

"Bu gece Mevlid Kandili'dir" diyen Asım Bural, “Bu gece namaz ve ibadet edeceğim, Kur’an-ı Kerim okuyacağım ve bütün Ümme-i Muhammed için dua edeceğim.” dedi. MEHMET TAHİR AKGÜL

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ARANAN ŞAHISLAR OPERASYONLA YAKALANDI

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, yağma ve hırsızlık suçundan araması bulunan 2 şahıs, eş zamanlı operasyon sonucu yakalandığı bildirildi.

SİYER YARIŞMASINA ESNAFTAN DESTEK

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ve her yıl on binlerce kişinin katıldığı ödüllü Siyer Yarışmasına esnaf, iş yerlerine yarışmanın afişini asarak destek oldu.

SERACILARA DESTEK ÇAĞRISI

Seracılık yapan çiftçilere yaptığı ziyarette konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, son yıllarda artış gösteren seracılık faaliyetlerinin daha iyi bir seviyeye gelmesi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Çiftçilere Sarımsak Tohumu Dağıtıldı

Tarım İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında bulunduğu çok sayıda çiftçiye toplam 4.980 kg yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunu dağıttı.

İlçemizde İlk Sarımsak Ekimi Yapıldı

2021 yılı tarımsal üretimin arttırılması projesi kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yüzde 75 hibe destekli olarak dağıtılan yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunun ilk ekimi yapıldı.

PİLOT ÜNİVERSİTE

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Batman Üniversitesinin “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında enerji alanında pilot üniversite seçildiğini açıkladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.