Önceki Sonraki
AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
“Bi Hareketine Bakar Hayat”
KAYMAKAM ŞENER’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BEŞİRİ’DE 3 GÜNLÜK TATBİKAT

“DÜNYANIN SAYILI KÜTÜPHANELERİNDEN BİRİ OLDUK”

Dünyanın en önemli 32 kütüphanesinden biri seçilmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi Müdürü Derya Alapala, “Bu başarı kütüphanemizin hem mimari özelliği hem de işleyişi açısından, verdiğimiz hizmetler neticesinde oluşan bir sonuçtur.” dedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-21 10:53:45 eklenmiş

 

Batman Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesinin uluslararası kütüphane dernekleri kurumları federasyonu tarafından düzenlenen bir yarışmada tanınmayı hak eden 32 kütüphane arasında yer aldığını belirten Alapala, “ Bu binamızın hem mimari özelliği hem de işleyiş açısından, verdiğimiz hizmetler neticesinde oluşan bir durumdur. Kütüphanemiz 8300 metre kare alana sahip. Yetişkin okuma salonları, yetişkin ve çocuklar için internet salonları, görme engelliler bölümümüz, çocuklar için özel alanlarımız, çocuk kütüphanesi, bebek kütüphanesi, oyuncak kütüphanesi var. Bunlar çok ilgi gören ve etkinlik alanlarının olduğu bölümlerimiz.” Dedi.

Müdür Alapala, “Ayrıca cep sinemalarımız var. Burada da gelen çocuklarımıza yaşlarına göre çizgi filmler ve eğitici videolar izleterek onların daha iyi vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Müzik atölyesi, akıllı tarama atölyesi, yapım atölyesi,  gibi atölyelerimizde var. Bunlarda halkımızın kullandığı ve çok ilgi gösterdikleri alanlarımız. Hobi bahçesi oluşturduk. Burada da aromatik bitkiler ve sebzeler yetiştirdik. Çocukların toprakla ve sebzelerle tanışmasını sağladık.” İfadelerini kullandı.

Binalarının aynı zamanda çevreci bir bina olduğunu vurgulayan Alapala, “ Binanın dış cephesini güneş enerjisi ile aydınlatıyoruz. Hayvanları koruma dernekleri ile anlaşmalar yaptık. Yemek artıklarımız toplayıp sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı oluyoruz. Ayrıca bahçemizde kedi ve köpekler için mama ve su kapları var. Ağaçlarımıza kuş evleri yerleştirdik. Gelen misafirlerimizi de hayvanlara zarar vermeden onlarla nasıl ilgilenecekleri konusunda bilinçlendirdik. “ dedi.

Hizmetlerinin çok yönlü olduğunu belirten Alapala, “Batman araştırmalar merkezi oluşturduk. Batman ile ilgili basılmış tüm kitap ve objeleri orada topladık. Araştırma yapmak isteyen kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz. Dikiş makinesi, matkap ve fotoğraf makinesi gibi objeleri de halkımız kullansınlar diye ödünç veriyoruz. Yani hem kitap hem de çeşitli objeleri de halkımıza ödünç olarak veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile açılışımızı yaptık ve kütüphanemiz ayrı bir değer kazandı. “ diye konuştu. MEHMET MİKYAS

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ARANAN ŞAHISLAR OPERASYONLA YAKALANDI

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, yağma ve hırsızlık suçundan araması bulunan 2 şahıs, eş zamanlı operasyon sonucu yakalandığı bildirildi.

SİYER YARIŞMASINA ESNAFTAN DESTEK

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ve her yıl on binlerce kişinin katıldığı ödüllü Siyer Yarışmasına esnaf, iş yerlerine yarışmanın afişini asarak destek oldu.

SERACILARA DESTEK ÇAĞRISI

Seracılık yapan çiftçilere yaptığı ziyarette konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, son yıllarda artış gösteren seracılık faaliyetlerinin daha iyi bir seviyeye gelmesi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Çiftçilere Sarımsak Tohumu Dağıtıldı

Tarım İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında bulunduğu çok sayıda çiftçiye toplam 4.980 kg yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunu dağıttı.

İlçemizde İlk Sarımsak Ekimi Yapıldı

2021 yılı tarımsal üretimin arttırılması projesi kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yüzde 75 hibe destekli olarak dağıtılan yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunun ilk ekimi yapıldı.

PİLOT ÜNİVERSİTE

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Batman Üniversitesinin “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında enerji alanında pilot üniversite seçildiğini açıkladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.