Önceki Sonraki
AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
“Bi Hareketine Bakar Hayat”
KAYMAKAM ŞENER’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BEŞİRİ’DE 3 GÜNLÜK TATBİKAT

695 PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Batman’ın Kalkınma, istihdam ve üretimde Güneydoğunun incisi olduğunu söyleyen Çalışma Ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Besim Eviz, İŞKUR olarak 100 milyona yakın bir kaynakla 695 projenin gerçekleştirildiğini söyledi.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-21 10:57:47 eklenmiş

 

İŞKUR’un iş gücü piyasasında arz talep dengelerini oluşturmak için mücadele veren bir istihdam kurumu olduğunu söyleyen Çalışma Ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Besim Eviz; “İstihdam kurumlarının temel işlevi; oluşan arz talebin karşılanması noktasında nitelikli eleman yetiştirmek, istihdam etmek, işbirliği yapmak ve işsizlikle mücadele etmeyi başarmaktır. Şükürler olsun ki Batman’ da binlerce insanımıza çeşitli sektörlerde nitelik geliştirici eğitimler yaptık. İş gücü mesleki eğitimleri gerçekleştirdik.” dedi.

“MAAŞ VE GENEL SAĞLIK SİGORTA PRİMLERİNİ YATIRACAK ŞEKİLDE DESTEKLİYORUZ”

STK ve işyerleri ile tekstil, gıda, kimya ve hizmet sektörleriyle işbirliği çalışmaları yapıldığını hatırlatan İŞKUR İl Müdürü Eviz;  “Eleman ihtiyaçlarını bizden karşılamak üzere talepte bulunuyorlar. Eğer bizde nitelikli eleman var ise yönlendiriyoruz. Nitelikli elemanımız yoksa eleman yetiştirmek için mesleki eğitim projeleri gerçekleştiriyoruz. İstihdam garantili meslek eğitim projeleri, işbaşı eğitim programları dediğimiz hizmet sektöründe 3 ay, imalat sektöründe 6 ay şeklinde, maaşlarını ve genel sağlık sigorta primlerini yatıracak şekilde destekliyoruz.” dedi.

695 PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Toplamında 695 projenin gerçekleştirildiğini söyleyen Eviz;  “Bu yıl kasım ayı itibarı ile aktif işgücü hizmetleri dediğimiz hizmetler kapsamında 695 proje gerçekleştirildi. Bu projeden 3534 erkek, 3783 kadın yararlandı.” İfadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ARANAN ŞAHISLAR OPERASYONLA YAKALANDI

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, yağma ve hırsızlık suçundan araması bulunan 2 şahıs, eş zamanlı operasyon sonucu yakalandığı bildirildi.

SİYER YARIŞMASINA ESNAFTAN DESTEK

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ve her yıl on binlerce kişinin katıldığı ödüllü Siyer Yarışmasına esnaf, iş yerlerine yarışmanın afişini asarak destek oldu.

SERACILARA DESTEK ÇAĞRISI

Seracılık yapan çiftçilere yaptığı ziyarette konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, son yıllarda artış gösteren seracılık faaliyetlerinin daha iyi bir seviyeye gelmesi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Çiftçilere Sarımsak Tohumu Dağıtıldı

Tarım İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında bulunduğu çok sayıda çiftçiye toplam 4.980 kg yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunu dağıttı.

İlçemizde İlk Sarımsak Ekimi Yapıldı

2021 yılı tarımsal üretimin arttırılması projesi kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yüzde 75 hibe destekli olarak dağıtılan yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunun ilk ekimi yapıldı.

PİLOT ÜNİVERSİTE

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Batman Üniversitesinin “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında enerji alanında pilot üniversite seçildiğini açıkladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.