Önceki Sonraki
AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
“Bi Hareketine Bakar Hayat”
KAYMAKAM ŞENER’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BEŞİRİ’DE 3 GÜNLÜK TATBİKAT

Koruyucu Meleğim Annem

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan ve öğrencilerin annelerine yönelik yürütülecek olan "Koruyucu Meleğim Annem" projesi başladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-21 11:17:09 eklenmiş

 

Proje kapsamında annelere "Bağımlılık (Madde, Tütün, Alkol ve Teknoloji), Ergenlik Dönemi ve Bağımlılıktan Korunma Yöntemleri, Ebeveyn Tutumları ve Öğrencinin Başarısından Ailenin Rolü" konularında bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor.

Ayrıca eğitime katılan tüm annelere proje içerik oluşturma ekibi tarafından oluşturulan "Ebeveyn Bağımlılık Bilgilendirme Kitapçığı" dağıtılacak. Okuma-yazma bilmeyen annelerimiz için ise "Ebeveyn Bağımlılık Bilgilendirme Kitapçığı" seslendirilmesi yapılıp çevrim içi kanallarda paylaşımı yapılacak.

Her hafta aynı anda 6 okulda verilecek eğitimde 25 gönüllü rehber öğretmen görev almaktadır.  İlimize merkez ve ilçelerde uygulanacak proje 8 ay boyunca devam edecek.

Bayındır Ortaokulu, Fernas Ortaokulu, Metin Bostancı Ortaokulu, Vali Zeki Şanal Ortaokulu, Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Petrol Anadolu Lisesinde verilen 'Koruyucu Meleğim Annem Projesi' eğitimlerine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN eğitimlere katılan tüm annelere teşekkür etti.

KURTARAN: "Değerli Velilerimiz, çocuklarımızı daha güzel bir geleceğe hazırlamak ve çocuklarımıza iyi bir eğitim ortamı hazırlamak için 'Koruyucu Meleğim Annem' projesini hayata geçirdik. Hepimizin amacı çocuklarımızı iyi birer insan olarak yetiştirmektir. Çocuklarımızı hayatın her alanında karşılarına çıkabilecek tehlikelere karşı korumalıyız. Bu tehlikelere karşı çocuklarımızı korurken mutlaka üst düzey bir bilinçle hareket etmeliyiz. Nesli ifsat etmeye çalışanlar öncelikle işlerine çocuklarımızdan başlıyorlar. Neslimizin ifsat olmadan iyi, doğru ve güzel bir şekilde yetişmeleri için anne, baba ve öğretmenler olarak hep birlikte çocuklarımızı her türlü tehlikeye ve bağımlılığa karşı koruyacağız.” Dedi.

Kurtaran şunları söyledi: “Çocuğumuzun olumsuz bir durumla karşılaştığında ondaki değişikliği en çabuk hisseden bu değişikliği fark eden ve onu en güzel şekilde koruyacak olan kişi hiç şüphesiz siz değerli annelersiniz.  Bu yüzden bu çalışmayı adeta çocuklarımızın koruyucu melekleri olan annelerle yapıyoruz. Bizlerde neslimizi zehirlemek isteyen tehlikelere karşı çocuklarımızı korumak için bu eğitimleri düzenlemeye başladık. Bugün, çocuklarımızın karşılaşabileceği bütün olumsuz durumları uzman rehber öğretmenlerimiz sizlerle konuşacaklar. Onları bekleyen tehlikelere karşı çocuklarımızı nasıl koruyacağımıza ve bu tür durumlarda nasıl davranacağımıza kadar sizi bilgilendirecekler. Çocuklarımızı korumak ve onlara iyi rehberlik yapmak amacıyla siz annelerle beraber çalışacağız. Hep birlikte atacağımız adımlarla çocuklarımızı çok güzel bir geleceğe hazırlayacağız."

 MEHMET TAHİR AKGÜL

 

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ARANAN ŞAHISLAR OPERASYONLA YAKALANDI

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, yağma ve hırsızlık suçundan araması bulunan 2 şahıs, eş zamanlı operasyon sonucu yakalandığı bildirildi.

SİYER YARIŞMASINA ESNAFTAN DESTEK

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ve her yıl on binlerce kişinin katıldığı ödüllü Siyer Yarışmasına esnaf, iş yerlerine yarışmanın afişini asarak destek oldu.

SERACILARA DESTEK ÇAĞRISI

Seracılık yapan çiftçilere yaptığı ziyarette konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, son yıllarda artış gösteren seracılık faaliyetlerinin daha iyi bir seviyeye gelmesi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Çiftçilere Sarımsak Tohumu Dağıtıldı

Tarım İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında bulunduğu çok sayıda çiftçiye toplam 4.980 kg yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunu dağıttı.

İlçemizde İlk Sarımsak Ekimi Yapıldı

2021 yılı tarımsal üretimin arttırılması projesi kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yüzde 75 hibe destekli olarak dağıtılan yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunun ilk ekimi yapıldı.

PİLOT ÜNİVERSİTE

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Batman Üniversitesinin “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında enerji alanında pilot üniversite seçildiğini açıkladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.