Önceki Sonraki
AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
“Bi Hareketine Bakar Hayat”
KAYMAKAM ŞENER’DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BEŞİRİ’DE 3 GÜNLÜK TATBİKAT

SİYER YARIŞMASINA ESNAFTAN DESTEK

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ve her yıl on binlerce kişinin katıldığı ödüllü Siyer Yarışmasına esnaf, iş yerlerine yarışmanın afişini asarak destek oldu.
ETİKETLER :
Bu haber 2021-11-21 11:23:00 eklenmiş

 

Siyer Yarışması hazırlıkları afiş, el broşürü ve okullarda öğrencilere yönelik tanıtım çalışmalarıyla devam ediyor.  Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından 13 Şubat'ta gerçekleştirilecek yarışmanın başvuru işlemleri 31 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek. Esnaf iş yerlerinde Siyer Yarışması kayıt başvurularını alarak anlamlı bir destekte bulundu. 

Peygamber Sevdalıları Vakfı Sınav Komisyon Üyesi Abdullah Aslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde "O'nu Oku O'nu Yaşa" temalı Siyer Yarışması düzenleyeceklerini hatırlattı.

Aslan, kaybedeni olmayan bu yarışmaya herkesin katılımını beklediklerini ifade etti.

13 Şubat'ta gerçekleştirilecek olan yarışmanın başvuru işlemlerinin 31 Ocak 2022 tarihine kadar süreceğini ve Peygamber Sevdalılarının web sitesi üzerinden yapılabileceğini hatırlatan Aslan, yarışmanın dört kategori şeklinde olacağını söyledi.

2022 Siyer Yarışması için esnafı gezip yarışma afişleri astıklarını belirten Aslan, "Ziyaret ettiğimiz iş yerlerine yarışma afişlerini asıp esnafımıza kitaplarımızı takdim ettik. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde esnafımıza siyer yarışması için müşterilerini, çevresini ve ailesini Siyer Yarışması'na katılmaları yönünde telkin etmeleri konusunda bilgilendirdik. Esnafımız ziyaretimizi gayet iyi karşılayıp afişlerimizi iş yerlerini astılar." ifadelerini kullandı.

Ailesiyle beraber Siyer Yarışmasına kaydolduğunu ifade eden esnaf Abdullah Üzüm, " Bugün iş yerimize Siyer Yarışması afişini asıp kaydımızı yaptık. Velev ki kazanmadım, en azından Peygamber Efendimizin hayatını bir kez daha okuyup öğreneceğim.  Bu yarışmanın kaybedeni yoktur ve herkes de katılabilir." dedi.

"İNSANLIK VE TOPLUM OLARAK ONA ÇOK MUHTACIZ"

Siyer Yarışmasını çok değerli ve kıymetli bulduklarını ve bu yarışmanın kaybedeninin olmadığını söyleyen esnaf İrfan Güneş, " İnsanlık ve toplum olarak biz ona çok muhtacız. Toplumda bu kadar bozulmanın, huzursuzluğun ve güvensizliğin sebebi insanların İslam'ı ve Peygamber Efendimizin hayatını okumayıp hayatına tatbik etmemesinden kaynaklanıyor."  diye konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

 

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ARANAN ŞAHISLAR OPERASYONLA YAKALANDI

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, yağma ve hırsızlık suçundan araması bulunan 2 şahıs, eş zamanlı operasyon sonucu yakalandığı bildirildi.

SİYER YARIŞMASINA ESNAFTAN DESTEK

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ve her yıl on binlerce kişinin katıldığı ödüllü Siyer Yarışmasına esnaf, iş yerlerine yarışmanın afişini asarak destek oldu.

SERACILARA DESTEK ÇAĞRISI

Seracılık yapan çiftçilere yaptığı ziyarette konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, son yıllarda artış gösteren seracılık faaliyetlerinin daha iyi bir seviyeye gelmesi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Çiftçilere Sarımsak Tohumu Dağıtıldı

Tarım İl Müdürlüğü Beşiri ilçemizin de aralarında bulunduğu çok sayıda çiftçiye toplam 4.980 kg yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunu dağıttı.

İlçemizde İlk Sarımsak Ekimi Yapıldı

2021 yılı tarımsal üretimin arttırılması projesi kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yüzde 75 hibe destekli olarak dağıtılan yerel çeşit (Mehina) sarımsak tohumunun ilk ekimi yapıldı.

PİLOT ÜNİVERSİTE

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Batman Üniversitesinin “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında enerji alanında pilot üniversite seçildiğini açıkladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.