Önceki Sonraki
KARABULUT VALİ CANALP’I ZİYARET ETTİ
Buğday Tarlası Küle Döndü
32 GENÇ KIZ İCAZET ALDI
BEŞİRİ’DE ÖĞRETMENLER KAZA GEÇİRDİ
PROJELERLE İLGİLİ BAKAN’DAN DESTEK İSTEDİLER

KARNE SEVİNCİ

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı sonunda Türkiye geneli 18 milyon öğrenci karne sevinci yaşarken Batman'da da 170 bin öğrenci karne aldı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-06-18 18:09:42 eklenmiş

Yoğun bir eğitim-öğretim yılı maratonundan sonra Batman il ve ilçe genelinde 170 bin öğrenci ve yaklaşık 7 bin öğretmen, 8 ay süren eğitim döneminden sonra, 3 ay sürecek yaz tatiline girdi.

Batman'da 2021-2022 Eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle yılsonu karne dağıtım töreni Batman Vakıfbank İlkokulunda yapıldı. Karne törenine okul müdürü öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Öğrencilere karne dağıtımını sınıfta ve okul bahçesinde öğretmenleri yaptı.

Karne dağıtımının ardından duygularını paylaşan öğrenci velileri, çocuklarıyla karne almanın mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

"Kitap okumanın faydasını çok gördük"

Çocuğunun derslerinde başarılı olması için öğretmenleriyle beraber yardımcı olduklarını belirten baba Abdurrahman Güneş, "Çocuğum 10 yaşında, 5'inci sınıfa gidiyor. Karnesiyle beraber takdir aldı. Çocuğumun başarılı olması için öğretmenleriyle beraber biz de derslerine yardımcı olduk. Oğlum da derslerine iyi çalışıyordu. Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe ve Sosyal Bilimler dersine ağırlık veriyordu. Bir de evde bol bol kitap okuyordu. Özellikle kitap okumamın faydasını çok gördü. Kitap okumayı bütün çocuklara tavsiye ediyorum." şeklinde konuştu.

"Her şey okul değil ailenin çocuğuyla ilgilenmesi lazım"

Çocuğuyla beraber okula gelerek karne almanın heyecanını yaşayan bir değer öğrenci velisi Abdulkadir Oğuzhan, "8 aylık eğitimden ardından çocuğumla beraber karnesini almaya geldik. Çocuğum takdir aldı, çok sevinçliyim. Çocukların derslerinin iyi olması için bol bol kitap okumaları, soru çözmeleri ve ödevini zamanında yapması lazım. böyle olunca mükafatını da takdirle kazandı. Çocuğumu 5'inci sınıf için inşallah imam hatip okuluna göndereceğim. Her şey okuldan ibaret değildir. Ailenin çocuğuyla ilgilenmesi lazım. Bunun da faydasını çok görüyorum." dedi.

Birinci sınıfı bitirip ikinci sınıfa gidecek olan Hüseyin Akdaş, "Birinci sınıfı bitirdim. Derslerim iyidir, karnemi aldım mutluyum." ifadelerini kullandı. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Yoksulluk Sınırı 20 Bin Lirayı Aştı

Türk-İş Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması 2022 Haziran ayı sonuçlarını açıkladı.

BATMANDA İLK DEFA KAN DEĞİŞİMİ YAPILDI

Tıp literatüründe Plazma Exchange olarak tanımlanan ve halk arasında Kan Değişimi olarak bilinen yöntem ilimizde ilk defa Batman Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde başarıyla gerçekleştirildi.

ÇİFTÇİ ESNAFI ZİYARET EDİP SORUNLARINI DİNLEDİ

Esnaf ziyaretlerine devam eden Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Batman Ulu Camii Sokağı ve civarı esnafını ziyaret etti.

OSB’DEKİ GENİŞLETME ÇALIŞMALARI KONUŞULDU

Vali Ekrem CANALP başkanlığında gerçekleştirilen ve Beşiri Kaymakamı Mahmut Şener’in de katılım sağladığı Batman Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısında OSB’deki genişletme çalışmaları ve genel sorunlar görüşüldü.

KARABULUT VALİ CANALP’I ZİYARET ETTİ

Beşiri Belediye Başkanı Sait Karabulut, Batman Valisi Ekrem Canalp'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Buğday Tarlası Küle Döndü

Beşiri ilçemizde buğday tarlalarında elektrik tellerindeki kıvılcımlardan dolayı çıkan yangın 200 dönüm ekili buğdayı küle çevirirken, vatandaşlara da korku dolu anlar yaşattı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.