Önceki Sonraki
Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu
İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

TÜGVA’dan 'Ortaokul Yaz Okulu' Kapanış Programı

İlimizde 'Ortaokul Yaz Okulu' programı kapsamında 6 ve 8 haftalık süreç içerisinde yaz okulunda eğitim gören bin 250 öğrenci için kapanış ve ödül töreni programı tertip edildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-09-03 08:32:47 eklenmiş

 

TÜGVA Batman İl Temsilciliği, 'Ortaokul Yaz Okulu' programı kapsamında 6 ve 8 haftalık süreç içerisinde, Kur'an-ı Kerim, temel dini bilgiler, hadis derslerinin yanında spor faaliyetleri gibi etkinlikler gören öğrenciler için kapanış ve ödül töreni programı düzenlendi.

Programa Batman AK Parti Milletvekili Ziver Özdemir, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sıddık Çiftçi, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve bin 250 öğrenci ve ailelerinin katıldığı program Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Açılış konuşmasını yapan Tügva İl Temsilcisi Mehmet Onutçu’nun ardından program okunan şiir dinletilerinin ardından küçük çocukların ilahi ve ezberledikleri hadis-i Şerif ve ayetleri okuyarak devam etti.

Programından bir konuşma yapan TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, “Her ne kadar x kuşağı, z kuşağı şeklinde sınıflandırmaya ve kategorize etmeye devam etseler de Allah’ın izni ile Allah’ını ve Kur’an’ını bilen, Peygamberini tanıyan, kendi öz adetlerini bilen, manevi değerlerine bağlı olan ümmet sevdalısı bir nesil yetişiyor.” dedi.

“81 İLDEN 120 BİN ÖĞRENCİ İLE YAZ OKULUMUZU TAMAMLADIK”

Eminoğlu “Bu tablonun oluşmasında emeği geçen Tügva Batman İl Temsilciliğimize, eğitmenlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. En önemlisi de kıymetli ailelerimize, anne ve babalarımıza çocuklarını bu programlara gönderdikleri için teşekkür ediyorum. 7-8 sene önce bu süreçleri başlattık. Türkiye’nin dört bir tarafında 81 ilin 571 ilçesinde bir gönüllüler ordusu ile beraber bu çalışmaları yürütme gayretindeyiz. Bu yaz ayında okulumuzun ortaokul kısmında 81 ilden 120 bin öğrenci ile Yaz Okulumuzu tamamladık. Doğa kampları ve lise öğrencilerimizle beraber bu sayı 200 bine ulaştı. Hedefimiz 90 bin kişi idi. Başvuruların yoğun olması bu sayıyı arttırdı.” ifadelerini kullandı.

“BU SENE 40 BİN ÖĞRENCİMİZ BU VESİLE İLE İLK DEFA KUR’AN-I KERİM’E GEÇMİŞ OLDU”

Amaçlarının inancını bilen ve uygulayan bir gençlik yetiştirmek olduğunu belirten Eminoğlu, “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğreten ve öğreneninizdir’ Hadis-i Şerifi’ni merkezimize alarak 120 bin öğrencimizden üçte biri yani yaklaşık olarak 40 bin öğrenci bu vesile ile ilk defa Kur’an-ı Kerim’e geçmiş oldu. Bu çok önemli bir gurur tablosudur. Birileri gençliğimizi her ne kadar x kuşağı, z kuşağı şeklinde sınıflandırmaya ve kategorize etmeye devam etseler de Allah’ın izni ile Allah’ını ve Kur’an’ını bilen, peygamberini tanıyan, kendi öz adetlerini bilen, manevi değerlerine bağlı olan ümmet sevdalısı bir nesil yetişiyor. Tabiri caizse istedikleri kadar kudursunlar. İstedikleri kadar oyun yapmaya kalksınlar. Onlar bir oyun yapar ama Allah’ında bir oyunu vardır.” şeklinde konuştu. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kilit Kazada Hayatını Kaybetti

Türkiye Otomobilciler ve Şoförler Federasyonu tarafından 2016 yılında 'yılın sürücüsü' seçilen Nurettin Kilit isimli vatandaş geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Damla Gönüllülük Hareketi

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 45 proje katılımcısı ilçemizde ağırlandı.

Yaya Geçitleri Ve Refüjler Yenilendi

İkiköprü Beldemizdeki yıpranmış ve solmuş orta refüj kaldırımları, kasisler, yaya geçitleri ve “Önce Yaya” ikonları boyanarak hem yeni bir görünüme kavuşturuldu hem de yaya güvenliği ön plana çıkarıldı.

Beşiri İlçemiz İdare Şube Başkanları Öğretmenevinde toplantı düzenledi.

Öğretmen evinde düzenlenen toplantıda kurum müdürleri yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Mahmut Şener’e bilgiler vererek görüş alışverişinde bulunuldu.

Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu

Beşiri kaymakamı Mahmut Şener, Damla Gönüllülük Hareketi Kapsamında Gönüllü Gençlerle bir araya geldi.

İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi

Beşiri ilçe milli eğitim müdürlüğü İlköğretim Haftası münasebetiyle Veysel Karani İlkokulunda program düzenledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.