Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

YÜZLERCE AİLEYE GIDA YARDIMI

Fakir, muhtaç ve yetimlere yönelik yardım çalışmaları yapan Batman Umut Kervanı, kent merkezinde 300’ün üzerinde aileye gıda paketi dağıttı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-09-03 08:34:29 eklenmiş

 

İhtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdüren Batman Umut Kervanı, kentte bulunan 300’ün üzerinde ihtiyaç sahibi aileye içinde temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketini teslim etti.

Her aya bir yardım faaliyeti gerçekleştirdiklerini belirten Batman Umut Kervanı gönüllüsü İsmet Ökmen, yaptığı açıklamada, hayırseverlerin destekleriyle gönüllere umut olduklarını belirti.

Hayırseverlerin desteğiyle yetim ve ihtiyaç sahiplerine bir kez daha gıda paketi dağıttıklarını ifade eden Ökmen, okulların açılmasına bir hafta kala yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulunacaklarını söyledi.

Ökmen “Batman Umut Kervan olarak her aya bir hayır faaliyeti yürütmekteyiz. Bu ayda da gıda kolisi dağıtmaya başladık ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin mahallerine gidip kendilerine teslim ediyoruz. Bununla beraber okular açılmadan bir hafta önce fakir ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına kırtasiye yardımında bulunacağız.” dedi.

“300’ün Üzerinde İhtiyaç Sahibi Ailemize Gıda Yardımlarını Ulaştırdık”

Hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahibi yetim ve muhtaçlara ulaşmaya devam edeceklerini belirten Ökmen, “Bu ay içerinde 300’ün üzerinde ihtiyaç sahibi ailemize gıda yardımımızı yaptık. Bu gıda paketlerimizin içerinde 11 gıda çeşidimiz vardır. Gıda paketimizin içerisinde yağ, salça, makarna, pirinç, mercimek, bulgur, şeker, çay, tuz ve zeytin vardır. Bu hayra vesile olan bütün hayırseverlerden Allah razı olsun. Bu hayırların devamı için hayırseverlere çağımız şudur; hayırlarını yaptıkça bizlerde muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere hayırlarını ulaştırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.