Önceki Sonraki
Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu
İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

KONUT YETERSİZLİĞİ FİYATLARI ARTIRIYOR

Batman’da son zamanlarda görülen fahiş kira artışları birçok kişiyi mağdur ediyor. Yaşanan sorunun temelinde konut yetersizliğinin olduğunu söyleyen emlakçılar, çözüm için yetkililerin harekete geçmesi gerektiğini belirtti.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-09-13 11:47:44 eklenmiş

 

Yeni eğitim öğretim yılı başlarken kiralık ev sıkıntısı hala çözüm bekliyor. Batman’da yaşanan imar ve konut yetersizliği, ev sahiplerini fırsatçılığa itiyor. Bu durum ise özellikle öğrenci ve öğretmenleri olumsuz yönde etkiliyor.

“KENTSEL DÖNÜŞÜME BİR AN ÖNCE BAŞLANMALI “

Kiralık ev sıkıntısı hakkında konuşan Emlakçı Suat Zengin, sorunun temelinde yatan nedenin, imar sorunu ve buna bağlı olarak yaşanan konut yetersizliği olduğunu söyledi. Kentsel dönüşüme bir an önce başlanıp eski konutların yerine yeni konutların inşa edilmesi,  şehir merkezinde bulunan atıl durumdaki devlet arazilerinin değerlendirilip imara açılması gibi çözümlerin konut yetersizliği sorununa bir dereceye kadar çözüm getirebileceğini belirten Zengin, yetkilileri göreve çağırdı.

“İLİMİZDE BARINMA SORUNU VAR”

 Son zamanlarda kiralık ev konusunda çok trajikomik durumlarla karşılaştıklarını Zengin, “Bütün vatandaşların barınma hakkı vardır. Lakin ilimizde kiralık ev konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu durum da imardan kaynaklanmaktadır. İlimizin ciddi bir imara ihtiyacı vardır. Kiralık ve satılık konut anlamında dışarıdan gelen vatandaşlar, ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Birçok memur ve öğrenci ilimize gelmek istemektedir. Fakat birçok kişi barınma sorunu yaşamaktadır. Kira fiyatlarımız çok yüksektir. Kira fiyatlarının minimize olması lazım” açıklamasında bulundu. MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kilit Kazada Hayatını Kaybetti

Türkiye Otomobilciler ve Şoförler Federasyonu tarafından 2016 yılında 'yılın sürücüsü' seçilen Nurettin Kilit isimli vatandaş geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Damla Gönüllülük Hareketi

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 45 proje katılımcısı ilçemizde ağırlandı.

Yaya Geçitleri Ve Refüjler Yenilendi

İkiköprü Beldemizdeki yıpranmış ve solmuş orta refüj kaldırımları, kasisler, yaya geçitleri ve “Önce Yaya” ikonları boyanarak hem yeni bir görünüme kavuşturuldu hem de yaya güvenliği ön plana çıkarıldı.

Beşiri İlçemiz İdare Şube Başkanları Öğretmenevinde toplantı düzenledi.

Öğretmen evinde düzenlenen toplantıda kurum müdürleri yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Mahmut Şener’e bilgiler vererek görüş alışverişinde bulunuldu.

Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu

Beşiri kaymakamı Mahmut Şener, Damla Gönüllülük Hareketi Kapsamında Gönüllü Gençlerle bir araya geldi.

İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi

Beşiri ilçe milli eğitim müdürlüğü İlköğretim Haftası münasebetiyle Veysel Karani İlkokulunda program düzenledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.