Önceki Sonraki
Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu
İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

AKADEMİK KURULA BİRİFİNG

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 2022-2023 Akademik Kurulu Toplantısında akademik personelle bir araya gelerek göreve geldiği tarihten itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-09-13 11:48:23 eklenmiş

 

Merkez Kampüs Konferans Salonunda sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleştirilen toplantıya tüm birimlerin akademik personeli katıldı.

Akademik kurul toplantılarını düzenli hale getirerek üniversitedeki çalışmaların daha sistematik bir kapsama bürünmesinin sağlandığını söyleyen Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversitenin fiziki altyapısındaki iyileşmeleri, öğrenciye yönelik yapılan faaliyetleri anlatarak akademik ve idari personel ile öğrenci sayısındaki artışı sayısal verilerle paylaştı.

Batman Üniversitesinin akademik ve idari kadro sayısının her geçen gün arttığını ve üniversitenin hızla büyümeye başladığını belirten Rektör Demir, akademik ilkeler çerçevesinde alınan akademik personelin üniversitenin eğitim kalitesini ve başarı oranını yükselttiğinin altını çizdi.

Demir, üniversitede yapılan çalışmaların öğrenci odaklı olmasına ve eğitim hayatlarına olumlu katkıda bulunmasına dikkat ettiklerini vurguladı.

Öğrencilerin bütçelerine katkı amacıyla Batman Belediyesi tarafından 2021-2022 eğitim-öğretim yılında öğrencilere sunulan ücretsiz yemek desteğinin, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında da devam edeceğini kaydeden Rektör Demir, bu uygulama kampüsü daha aktif kullanmaya başlayan öğrencilerin kütüphaneden ödünç kitap alma oranını artırırken disiplin cezalarını büyük oranda düşürdüğünü vurguladı.

Üniversitenin hem fiziki şartlarının hem de bilimsel altyapısının hızla geliştiğini belirten Rektör Demir, öğrenci kontenjanlarının doluluk oranının 100’de 100’e yaklaşmasının üniversitenin cazibesinin ve tanınırlığının arttığının kanıtı olduğunu dile getirdi.

Batman Üniversitesinde açılan yeni bölümlerle daha nitelikli ve güçlü olacağını vurgulayan Rektör Demir, enerji alanının yanı sıra birçok alanda yetkin bir üniversite olmak için her türlü çalışmanın titizlikle yürütüldüğünü ifade etti. Üniversitedeki kalite çalışmalarının kazanımlarından bahseden Rektör Demir, kalite çalışmalarının eğitim-öğretim faaliyetlerine olan olumlu yansımasını anlattı.

Rektör Demir’in konuşmasının ardından birim akademik kurul toplantılarına geçildi. HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kilit Kazada Hayatını Kaybetti

Türkiye Otomobilciler ve Şoförler Federasyonu tarafından 2016 yılında 'yılın sürücüsü' seçilen Nurettin Kilit isimli vatandaş geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Damla Gönüllülük Hareketi

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 45 proje katılımcısı ilçemizde ağırlandı.

Yaya Geçitleri Ve Refüjler Yenilendi

İkiköprü Beldemizdeki yıpranmış ve solmuş orta refüj kaldırımları, kasisler, yaya geçitleri ve “Önce Yaya” ikonları boyanarak hem yeni bir görünüme kavuşturuldu hem de yaya güvenliği ön plana çıkarıldı.

Beşiri İlçemiz İdare Şube Başkanları Öğretmenevinde toplantı düzenledi.

Öğretmen evinde düzenlenen toplantıda kurum müdürleri yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Mahmut Şener’e bilgiler vererek görüş alışverişinde bulunuldu.

Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu

Beşiri kaymakamı Mahmut Şener, Damla Gönüllülük Hareketi Kapsamında Gönüllü Gençlerle bir araya geldi.

İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi

Beşiri ilçe milli eğitim müdürlüğü İlköğretim Haftası münasebetiyle Veysel Karani İlkokulunda program düzenledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.