Önceki Sonraki
Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu
İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi
ÖZCAN’DAN BAŞKAN KARABULUT’A ZİYARET
GÜVENLİ OKUL, GÜVENLİ GELECEK İÇİN TOPLANDILAR
EĞİTİM- BİR- SEN’DEN KARABULUT’A NEZAKET ZİYARETİ

ZAMLAR GERİ ÇEKİLSİN

Elektrik ve doğalgaza yapılan zamma tepki gösteren HÜDA PAR Beşiri İlçe Başkanı Mehmet Ali Şimşek, zamların geri çekilmesini istedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-09-13 11:55:04 eklenmiş

 

Zamların halkın hayatını zorlaştırdığını belirten Şimşek, “Geçtiğimiz günlerde Elektriğe ve doğal gaza sessiz sedasız zam yapıldı. Evlerde %20, sanayide ise %50 oranında yapılan zammın, halkın hayatını daha da zorlaştıracağı muhakkaktır. Resmi rakamlar baz alındığında bile tüketici enflasyonunun %100’e yaklaştığı, üretici enflasyonunun ise %150’lere ulaştığı bu süreçte yapılan bu zamlarla enflasyonun daha da artacağı muhakkaktır” dedi.  

Zamların maliyeti artıracağını söyleyen Şimşek, “Sanayide kullanılacak elektrik ve doğal gaza yapılan yüksek zamlar, maliyetleri artıracak ve pek tabii olarak ürünlerin satış fiyatına yansıyacaktır. Yükselen fiyatlar vatandaşın alım gücünü düşürecek bu da beraberinde üretimi tehdit edecektir. Üretimin zorlaşması ve tedarik sıkıntısının baş göstermesi ile sorunlar daha da büyüyecektir. Tarımsal sulamada kullanılan elektriğe de zam yapıldığı için tarımsal ürünlerin de fiyatları artacak ve bu zamlar dönüp dolaşıp yine vatandaşın cebini yakacaktır.” İfadelerini kullandı.

Halkın enflasyona ezdirildiğini vurgulayan Şimşek, “Enerji fiyatlarına getirilen zamlarla birlikte üretici fiyatlarında oluşan artışa ilgisiz kalınmamalıdır. Halk, zam üstüne gelen zamlarla adeta enflasyona ezdirilmektedir. Hükümet enflasyon ve hayat pahalılığı ile mücadeleyi öncelemeli, buna uygun adımlar atmalıdır. Yeni bir zam furyasını tetiklemesi muhtemel olan bu zamlar derhal geri alınmalıdır. “ diye konuştu.

SORUNLAR ÇÖZÜLEREK EĞİTİM-ÖĞRETİME BAŞLANMALI 

Yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili de konuşan Şimşek, “Yeni eğitim-öğretim dönemi pek çok sorun ve sıkıntıyla birlikte başlamaktadır. Ekonomik krizin vatandaşın belini büktüğü bu dönemde, öğrenci okutan vatandaşın beli iki kat bükülmektedir. Her ne kadar adına "zorunlu ve parasız eğitim" denilse de başta servis ücretleri ve kırtasiye giderleri olmak üzere mevcut eğitim sistemi, velilerin üzerine çok büyük bir ekonomik yük bindirmektedir.” Dedi.

Şimşek şu ifadeleri kullandı: “Yaşanan derin ekonomik kriz karşısında; zorunlu ve "parasız" eğitimin bir gereği olarak bütün ailelere servis desteğinde bulunulmalı ve kırtasiye yardımı yapılmalıdır. Özellikle de birden fazla öğrenci okutan dar gelirli ailelere öğrenci başına mutlaka ayrıca destek vermelidir. Ücretli öğretmen uygulamasına son verilmeli, öğretmen açığının kapatılması için de yeteri kadar kadrolu öğretmen ataması yapılmalıdır. Okullara yapılacak eğitim ödeneği, ihtiyaçları karşılayacak düzeyde olmalıdır. Bu yıl öğrencilere yardımcı kaynak verileceğini açıklayan Millî Eğitim Bakanlığı, öğrencilere yeteri kadar yardımcı kaynak vermeli ve okullar bu konuda denetlenmelidir.” MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
Kilit Kazada Hayatını Kaybetti

Türkiye Otomobilciler ve Şoförler Federasyonu tarafından 2016 yılında 'yılın sürücüsü' seçilen Nurettin Kilit isimli vatandaş geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

Damla Gönüllülük Hareketi

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 45 proje katılımcısı ilçemizde ağırlandı.

Yaya Geçitleri Ve Refüjler Yenilendi

İkiköprü Beldemizdeki yıpranmış ve solmuş orta refüj kaldırımları, kasisler, yaya geçitleri ve “Önce Yaya” ikonları boyanarak hem yeni bir görünüme kavuşturuldu hem de yaya güvenliği ön plana çıkarıldı.

Beşiri İlçemiz İdare Şube Başkanları Öğretmenevinde toplantı düzenledi.

Öğretmen evinde düzenlenen toplantıda kurum müdürleri yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Mahmut Şener’e bilgiler vererek görüş alışverişinde bulunuldu.

Şener Gönüllü Gençlerle Buluştu

Beşiri kaymakamı Mahmut Şener, Damla Gönüllülük Hareketi Kapsamında Gönüllü Gençlerle bir araya geldi.

İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi

Beşiri ilçe milli eğitim müdürlüğü İlköğretim Haftası münasebetiyle Veysel Karani İlkokulunda program düzenledi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.