Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Mevlid Kandili Coşkusu

Batman İl Müftülüğü tarafından Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem’in dünyaya teşrifinin yıl dönümü münasebetiyle bir program düzenlendi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-10-08 13:34:44 eklenmiş

 

Batmanlılar, kandil dolayısıyla kentteki camilere akın ederek okunan mevlid ve seslendirilen ilahilere eşlik etti, salavatlar getirdi.

Batman Merkez Gültepe Mahallesi Hüsnü Genç Camii'nde düzenlenen programda il müftülüğü vaizlerinden Abdurrahman Men, Abdülaziz Uluışık ve Cami İmamı Ümit Adım tarafından Kürdçe, Türkçe ve Arapça mevlid ve kasideler okunup ilahiler seslendirildi.

Batman İl Müftü Yardımcısı Dr. Mehmet Tahir Pekim ise günün anlam ve önemine ilişkin kısa bir konuşma yaptı.

Kandil dolayısıyla camiye gelerek duygularını paylaşan Recep Adım, “Bugün Peygamber Efendimizin doğduğu gündür. Bugün bütün Müslümanlar için güzel bir gündür. Bugünün önemini kavrayabilmek için evlerimizden çıkıp camiye geldik. Camide Kur’an-ı Kerim, mevlid, ilahiler okunup sohbetler ediliyor. Bugün bol bol dua etmemiz lazım. Bütün Müslüman aleminin Mevlid Kandili mübarek olsun.” dedi.

Vatandaşlardan Münir Yıldırım, “Peygamber Efendimizin doğduğu gündür. Bu vesileyle insanlar bir araya geliyor. Bu devirde insanlar edeplerini bozmuşlar ve edep diye bir şey kalmamış. İslam’da en güzel şey edeptir.” şeklinde konuştu.

Peygamberimizin hayatını okuyarak hayatımıza tatbik etmemiz gerektiğini ifade eden Ramazan Büdür ise şunları söyledi: “Mevlid Kandili dolayısıyla camiye geldik. Biz bu geceleri çok kutluyoruz ama maalesef bu kandil gecelerinden yeteri kadar faydalanamıyoruz. Böyle kandil gecelerinde Peygamberimizin hayatını okuyup, anlayıp hem hayatımıza hem de çocuklarımıza anlatıp tatbik etmemiz lazım.” MEHMET MİKYAS

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.