Önceki Sonraki
ÜRETİM YAPAN FABRİKALARA ZİYARET
MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU
ERASMUS ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM ŞENER'İ ZİYARET ETTİ
DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ÇİFTÇİLERE TOHUMLUK KIRMIZI MERCİMEK

UMRE ÖDÜLLÜ SİYER YARIŞMASI START ALDI

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl Beşiri ilçemizden de çok sayıda kişinin katıldığı Türkiye genelinde düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl 12 Şubat 2023 tarihinde yapılacağı açıklandı. 12’ncisi düzenlenecek yarışmada dereceye girenlere umre ile çok sayıda ödül verileceği belirtildi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-10-08 13:35:16 eklenmiş

 

Yarışmanın başvuru işlemlerinin 7 Ekim ile 22 Ocak 2023 tarihleri arasında Peygamber Sevdalılarının web sitesi üzerinden yapılacağı ifade edilen açıklamada, yarışmanın dört kategori şeklinde yapılacağı bildirildi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Yarışma Komisyonu Başkanı Hamdin Aslan ile Vakfın Tanıtım ve Medya Başkanı Fevzi Aydın, "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla 12 Şubat 2023 tarihinde düzenlenecek Siyer Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tüm halkı yarışmaya katılım göstermeye çağıran Aslan, amaçlarının Peygamber sevgisini aşılamak ve O’nun rol model alınmasını sağlamak olduğunu söyledi.

YARIŞMA KATEGORİLERİ VE SORUMLU KİTAPLAR

Vakfın Tanıtım ve Medya Başkanı Fevzi Aydın ise yarışmanın kategorileri, sorumlu kitaplar, başvuru koşulları ve genel bilgiler hakkında açıklamalarda bulundu.

“O’nu Oku, O’nu Yaşa” temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışmasının kategorileri ve sorumlu kitaplar hakkında bilgi paylaşan Aydın, şunları söyledi: “Yarışma kategorilerimiz şöyle: Birinci kategori: 4’üncü ve 5’inci sınıf öğrencileri, 2’nci kategori: 6’ncı-7’nci ve 8’inci sınıf öğrencileri, 3’üncü kategori: Lise öğrencileri 9’uncu- 10’uncu – 11’inci ve 12’nci sınıf ile örgün eğitimde okumayıp 2007 ve sonrası doğumlu olanlar, 4’üncü kategori: Diğer (belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar.)

Yarışma kitapları: Birinci ve 2’nci kategori: Yazar Sadullah Aydın’ın Semere Yayıncılıktan ‘Benim Canım Peygamberim’ adlı eser, 3’üncü ve 4’üncü kategori: Yazar Mehmet Emin Sütçü’nün Semere Yayıncılıktan ‘Server-i Enbiya’ adlı eser olacaktır.”

BAŞVURU KOŞULLARI VE GENEL BİLGİLER

Yarışmanın başvuru işlemlerinin 7 Ekim ile 22 Ocak 2023 tarihleri arasında http://peygambersevdalilari.com web sitesi üzerinden yapılacağını belirten Aydın, “Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfınca belirlenen http://peygambersevdalilari.com  web sayfasında yayınlanacak olan yarışma merkezlerinde, 12 Şubat 2023 Pazar 11.00-12.30 saatleri arasında tek oturumda aynı anda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara, yarışmaya giriş yerleri e-posta/sms yolu ile bilgilendirme yapılabilecektir.

Yarışmada A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü vardır. Kitapçıklarda birinci ve 2’nci kategoride 60 soru ve 90 dakika cevaplama süresi, 3’üncü ve 4’üncü kategoride 75 soru ve 90 dakika cevaplama süresi olup, puanlama 100 üzerinden değerlendirilecektir. Yarışma süresi bütün kategoriler için aynıdır.” dedi.

Yarışmanın ödülleri: Tüm ödüllerin Türkiye geneli dağıtılacağını söyleyen Aydın, “Ödüllerimiz şunlardır: Birinci kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, akıllı bilekli saat gibi toplamda 400 ödül. 2’nci kategoride: Dizüstü bilgisayar, bisiklet, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 600 ödül. 3’üncü kategoride: Dizüstü bilgisayar, çeyrek altın, tablet, drone ve teleskop gibi toplamda 150 ödül. 4’üncü kategoride: Dizüstü bilgisayar, yarım altın, çeyrek altın ve kol saati gibi toplamda 150 ödül olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yukarıdaki ödüller haricinde 3 umre ödülünün de olacağına dikkat çeken Aydın, bunlardan 3’üncü kategoriye (Lise) bir, 4’üncü kategoriye (Yetişkinler) de 2 umre ödülünün olacağını kaydetti. MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
ÜRETİM YAPAN FABRİKALARA ZİYARET

Vali Ekrem Canalp, Beşiri yolu üzerinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) üretim yapan tekstil, plastik ambalaj, yalıtım ve yapı kimyasalları üretimi yapan fabrikaları ziyaret ederek, üretim faaliyetleri hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.

MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçemizdeki muhtarlar Beşiri Kaymakamlığının düzenlediği yemekte buluştu. Yemekli toplantıya Kaymakam Şener de katıldı.

ERASMUS ÖĞRENCİLERİ KAYMAKAM ŞENER'İ ZİYARET ETTİ

Beşiri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kaymakam Şener’i ziyaret etti.

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Uzun bir müddettir yapılması beklenen doğalgaz çalışması nihayet başladı.

ÇİFTÇİLERE TOHUMLUK KIRMIZI MERCİMEK

Beşiri ilçemizde 148 çiftçiye toplamda 60 ton Sertifikalı Mercimek Tohumu dağıtıldı.

Yetim ve Öksüz Çocuklar Kahvaltıda Ağırlandı

Vali Ekrem CANALP ve Eşi Dr. Ayten CANALP hanımefendi, ilimizde ikamet eden öksüz ve yetim çocukları Vali konağında düzenlenen kahvaltı programında ağırladı.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.