Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

TOPLUMUN ISLAHINA AİLEDEN BAŞLANMALIDIR

İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek "Toplumu ıslah etmek isteyen her kim olursa olsun işe mutlaka aileden başlamalı ve İslam ahlakıyla onarmalıdır." dedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2022-10-22 12:54:41 eklenmiş

 

Molla Beşir Şimşek "İslam, ahlak ve terbiye sınırlarından uzaklaşmış bir ailede yetişen fertler bozulunca, toplum da bozuluyor ve helak oluyor. Bu konuda hepimiz seferber olmalıyız. Yetkililer de zaman kaybetmeden ailenin ıslahına yönelik çalışmaların önünü açmalıdır." ifadelerini kullandı.

Şimşek, "Bilindiği üzere son zamanlarda aile, gençlik ve neslin tahribatına yönelik çalışmalar yapılıyor. Neslimiz İslam, ahlak ve terbiye sınırlarından uzaklaştırılmak isteniyor. Gençlerimiz, kızlarımız ve çocuklarımızın İslam'dan uzaklaşması için çalışmalar yürütülüyor. Bu yapılanlar bilinçli ve programlı saldırılardır. Müslüman toplumu yok etmenin en tehlikeli adımlarıdır. Çünkü aile toplumun çekirdeğidir, temel taşıdır. Toplumun ayakta durabilmesinin en sağlam temeli ailedir ve bu temelin altına bomba konuluyor." şeklinde konuştu.

"ÇOCUKLARIMIZIN İSLAMİ TERBİYEYLE BÜYÜTÜLMESİ GEREKİYOR"

"İslam, ahlak ve terbiye sınırlarından uzaklaşmış bir ailede yetişen fertler bozulunca, toplum da bozuluyor ve helak oluyor." diyen Şimşek "Hepimizin bu tehlikenin farkında olması gerekir. Özellikle âlimlerimiz, anne-babalarımız ve İslami hassasiyeti olan bizlerin, aile ve çocuklarımıza sahip çıkması lazım. Anne- babaların bu hususta bilinçlendirilmesi gerekiyor. Çocuklarımızın İslami bir terbiyeyle yetiştirilerek Kur'an ve sünnetle büyütülmesi lazım. Bu konuda hepimiz seferber olmalıyız. Yetkililer de zaman kaybetmeden ailenin ıslahına yönelik çalışmaların önünü açmalıdır." ifadelerini kullandı.

Şimşek, konuşmasına şöyle devam etti: Sokaktaki gayr-i ahlaki görüntülerden hepimiz rahatsızız. Gençlerimizin bir kısmı uyuşturucu bataklığına saplanmış durumda. İffetsizlik başını almış gidiyor. Kaynak temiz olursa kaynaktan çıkan şey de temiz olur. O nedenle her şeyden önce anne babaların görevlerini yapmaları, çocuklarını İslami bir ahlak ile ahlaklandırmaları, okul ve dünyasını önemsediği kadar manevi eğitimini de dert edinmesi gerekir. Âlimlerimizin de bu hususta görev üstlenmeleri, seydalarımızın çocukları camilerde eğitmeleri ve olabildiğince bu tür çalışmaların önünün açılması lazım.

"TOPLUMU ISLAH ETMEK İSTEYEN AİLEDEN BAŞLAMALI"

"Maalesef tahribat yolları olabildiğince çoğalmış ve çocuklarımızı bozabilecek her türlü yol genişletilmiş, kolaylaştırılmış ve ucuzlatılmış." diyen Şimşek, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu durum aileyi de etkilemiş, anne-baba arasında huzur kalmamıştır. Bu toplumu ıslah etmek isteyen her kim olursa olsun mutlaka aileden işe başlamalı ve İslam ahlakıyla onarmalıdır. Seydalarımız çocukları mutlaka camiye çekmeli, Kur'an dersi vermeli, İslam ahlakıyla terbiye etmeli, anne babaların da bu yönde teşviki olmalıdır. Aksi takdirde bozulan bir nesilden hiç kimse istifade edemez. Her birinin başına asker polis bırakılsa da şayet Allah korkusu yoksa yine de onu idare edemezsiniz." MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.