Önceki Sonraki
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu
Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı
Depremzedeler İçin Yemek Verildi
ÖZDEMİR HALEPÇE KATLİAMINI ANDI

Sağ-Çev Başkanı Dursun, Sağlıkçılara Seslendi: MESLEĞİNİZİN KUTSİYETİNİN BİLİNCİNDE OLUN

14 Mart Tıp Bayramı" dolayısıyla bir açıklama yapan Sağ-Çev Başkanı Dursun “Sağlık çalışanları Allah'ın kendilerine verdiği ilmin kutsiyetinin bilinciyle çalışmalı” dedi.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-03-16 10:10:22 eklenmiş

 

Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (Sağ-Çev) Başkanı Ömer Faruk Dursun, "14 Mart Tıp Bayramı" dolayısıyla bir açıklama yaptı.

 

Açıklamasında 14 Mart 1827'de 2'nci Mahmut Döneminde Hekimbaşı Mustafa Behcet'in önerisiyle ilk ameliyathanenin kurulduğunu anımsatan Dursun, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edildiğini, okulun kuruluş günü olan 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlandığını belirtti.

 

Sağlık sektörünün ve tıp ilminin insanlara hizmet amacıyla kullanılması, Allah'ın kendilerine vermiş olduğu bu ilmin kutsiyetinin bilinciyle çalışılması gerektiğini vurgulayan Dursun, bu kutsal görevin insanların daha mutlu, sağlıklı bir yaşam sürmesine hizmet için harcanması gerektiğini kaydetti.

 

Dursun, "Bu bağlamda tabipler ve sağlık çalışanları ‘önce insan' anlayışıyla hareket ederek günümüz dünyasında herkesin kaliteli bir sağlık hizmetinden faydalanabilmesini şiar edinmeli ve bunu taşımış olduğu sorumluluğun bilincinde olması öncelikli koşulu olmalıdır. Bununla birlikte özellikle deprem bölgelerine birçoğu gönüllü olarak gidip insan sağlığının korunması, hastaların sağlığına kavuşması ve sağlık sorunlarının giderilmesi için sağlık çalışanlarının göstermiş olduğu çaba ve gayretlerini müşahede ettik ediyoruz." dedi.

 

Açıklamasının devamında Dursun, şunları söyledi: "Yüce Rabbimiz Kur'an-ı Kerimde 'Kim (bir kişinin hayatını kurtarmak suretiyle) yaşatırsa bütün insanları yaşatmış gibi olur' ayeti kerimesinin vermiş olduğu mesaj ile insan sağlığı için harcanan mesainin en mukaddes zaman dilimlerinden olduğu inancıyla daha sağlıklı toplum için fedakârca hizmet eden doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın '14 Mart Tıp Bayramını' gönülden kutluyorum." MEHMET TAHİR AKGÜL

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI

Beşiri ilçesinde yeniden faaliyete giren ve Beşirili vatandaşların Batman merkeze gelmelerine gerek kalmadan birçok diş tedavilerini yapabilecekleri Diş polikliniği hizmete başladı.

ŞÜPHELİ ÇANTA PANİĞİ

Belediye binasının hemen yanındaki parkta bulunan şüpheli bir çanta polisi alarma geçirdi.

Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

Çanakkale şehitleri ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid-i şerif okutuldu.

Personel Alımı Başvurusu Uzatıldı

Beşiri Aile Destek Merkezi (ADEM) için Koordinatör ve Eğitici personel alım başvuruları uzatıldı.

Depremzedeler İçin Yemek Verildi

Beşiri İlçemizde şehit aileleri ve depremde yakınlarını kaybeden depremzedeler için yemek verildi.

DEPREMZEDELERİN YARALARI SARILMAYA ÇALIŞILIYOR

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, “Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı bölgesinde gençlerimiz her alanda çalışıyor. Birlikte iyileşeceğiz, yaraları birlikte saracağız.’ dedi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.