Önceki Sonraki
KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI
BEŞİRİ KAYMAKAMLIĞINA YILMAZ ATANDI
Uçak Ambulans İle Hastaneye Kaldırıldılar
BEŞİRİ’DE DİŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE BAŞLADI
Şehitler İçin Mevlid Okutuldu

İl Tarım Müdürlüğünden Geniş Çaplı Gıda Denetimi

Tarım ve Orman Bakanlığının Türkiye’nin 81 İlinde eş zamanlı denetim yapılması talimatıyla İl Tarım Müdürlüğü de geniş çaplı bir denetim yapacağını açıkladı.
ETİKETLER :
Bu haber 2023-08-31 18:31:19 eklenmiş

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Mehmet Aydın; “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’nın talimatıyla ülke genelinde gıda denetimi seferberliği başlatıldı. Batman İl Müdürlüğü olarak biz de yıllık denetimlere ilave olarak 21 Ağustos- 8 Eylül tarihlerini kapsayan üç haftalık süre boyunca geniş çaplı denetimlerimize başladık.” dedi.

İl Müdürü Aydın açıklamanın devamında, “Özellikle toplu tüketim yerlerinde, restoran, lokanta, kafe gibi her türlü gıda sunumu yapan işletmelerde denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir. İl Merkezinde 18, toplamda 30 kontrol görevlisinden oluşan denetim ekibimiz yedi aydan bu yana birçok yerde 2750 denetim ve 51 İşletmeye de idari yaptırım uygulanmıştır. Ancak bu denetim sayısıyla yetinmeyeceğiz. İfadelerine yer verdi.

Aydın açıklamasının devamında, “Özellikle yaz mevsiminde toplu gıda tüketiminin olduğu yerlerde soğuk zincirinin bozulması halinde salgın hastalıklarının oluşma riskinden dolayı denetim sıklığımızı bu yönde artırmış bulunmaktayız. Bu sebeple gıda denetimi seferberliğini oldukça önemsiyoruz. dedi.

Aydın açıklamasında son olarak, “burada amacımız işletmelere ceza yazmak değil, kayıt altına alınmamış olan yerleri kayıt altına almak. Bunların asgari ve teknik hijyen sağlayıp sağlamadığını kontrol etmektir. İfadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Yorumlar
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
haberler
RAMANLI KÖY KÖY DOLAŞIYOR

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı köy ziyaretleri kapsamında Hasankeyf köylerini ziyaret ederek halkın sorun ve taleplerini dinledi.

GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi bünyesinde kurulan gıda denetim ekipleri ile ilimizde kayıtlı yaklaşık 2450 Gıda İşletmesinde yapılan denetimler devam ediyor.

YAPICIOĞLU; “EĞİTİM DEVRİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Batmanlı Siyasetçi, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var. Biz önce insan yetiştirmeliyiz." dedi.

Nasıroğlu’ndan Halk Eğitim Merkezine Ziyaret

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, yeni eğitim binasına taşınan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü denetleyip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik, mülki idare amirleri adına para talebinde bulunarak vatandaşları dolandırmak isteyenlere karşı uyarıda bulundu.

İL TEMSİLCİLİĞİ DART TURNUVASI

TBBDF (Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu) Batman İl Temsilciliği Dart Turnuvası’nı gerçekleştirdi.

Site Yazarları
 ‹ 
 › 
Misafir Yazarlar
 ‹ 
 › 

Gazete 1. Sayfalar
Hava Durumu
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Anket
Beşiri Gazetesi
© Copyright 2013 Beşiri Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.